• Krátkometrážní

Americké psycho (2000)

První třetina je famózní a vůbec celý námět je geniální. Ovšem jeho zpracování se stává po hodině trochu nudným a následující půl hodinu se prakticky neděje nic nového, pak ale přichází opět famózní závěr a nastává pro mě ta zapeklitá situace, jak by jsem měla ohodnotit tenhle film. Je to bezesporu originální, lehčí horor (i když možná spíš trailler)se slabšími místy, nicméně skvěle zahraný Christianem Bale-m, který je v roli hlavního záporáka. Jak už tady psal někdo přede mnou (mimo jiné i Lima) tak ty vraždy, ani celá ta "hororová" zápletka rozhodně nejsou tím hlavním, ani nejlepším na tomhle filmu. Jen mě trochu mrzí, že je jim věnován tak velký prostor a všemu ostatnímu tak malý- jak dokonalý by tenhle film mohl být, kdyby se tvůrci zabývali víc Batemanem jako osobností- o tom si můžu nechat jedině zdát. Silnější 3 hvězdičky. "There is a moment of sheer panic when I realize that Paul's apartment overlooks the park... and is obviously more expensive than mine. "

Oddělen (2011)

Tam , kde většina psychologicko-dramatických filmů vynechává slova a nechává pracovat obraz Detachment přidává slova. Slova, která jakkoli by se samostatně mohla zdát naprosto obyčejnými, tak v doprovodu oněch obrazů- mají neskutečný dopad. A když si k tomu přidáte Adriena Brody-ho, tak je na světě film, který vás donutí přemýšlet nad vším strachem, bolestí, beznadějí a zkažeností na světě.----" We all have problems, we all have things that we're dealing with some days we're better than others, some days we're not so great. Sometimes we have limited space for others."----"We all have problems, we all have things that we're dealing with. And we all take them home with us at night, take them to work with us in the morning."----

Rváčův deník (1995)

----"Vyprávěl jsem vám už o tom, jak jsem si poprvý vzal heroin? Šel jsem k Pedrovi do suterénu. Do skladiště, kde si můžeš píchnout nejrůznější typy. Chtěl jsem si jen .. čichnout, ale chlápek povídá: "Když už si chceš šňupnout, moh bys to i spolknout a když to chceš i spolknout, proč si rovnou nepíchnout?" Bál jsem se, nemám rád jehly. Ale nakonec jsem povolil. Projelo to mým tělem jako dlouhá vlna. Veškerý pocity utrpení, bolesti, smutku nebo viny byly ty tam."----

Děcka jsou v pohodě (2010)

Skvělé drama natočené příjemně hřejivým způsobem. Přestože lesbická rodina není (alespoň v ČR -myslím) nic extra běžného, je ve filmu podána takovým způsobem, že byste vůbec nepřemýšleli o tom, jestli je tohle možné- protože byste si rovnou řekli, že to je pravděpodobně o nějaké konkrétní rodině. Jednoduše potkáváte rodinu, rodinu jako každou jinou, rodinu která může žít hned vedle vás v ulici. Všechno je natočené naprosto přirozeně a jednoduše, ale přesto je tenhle film bezesporu drama zabývající se všudypřítomnými tématy jako vztahy, rodina a děti. Hudba je příjemná a herci ( a to bych chtěla obzvlášť vyzdvihnout) jsou skvělí- všichni! A nevíc je ve filmu spousta vtipných scén, takže se určitě budete bavit.----" Chová se jako by mi bylo 12. Myslím, že má problém přijmout fakt, že už jsem dospělá." "No, je to tvá máma. A navíc je to její práce." "Co? Dusit mě až do nejdelší smrti? To teda není její práce." "Jestli chceš, aby byly věci jinak, budeš je muset pro sebe změnit sama. To je zase tvoje práce."----

Děkujeme, že kouříte (2005)

----"We don't sell Tic Tacs, we sell cigarettes. And they're cool, available, and *addictive*. The job is almost done for us."----

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Já samozřejmě patřím do oně Harry Potter generatin, takže moje hodnocení možná berte s trochou nadsázky. Ale, tenhle díl je snad jeden z nejlepších. To, co mi přišlo u Fénixova řádu, tak ostříhané a přetvořené ( v porovnání s knihou) je tady pryč a je to nahrazené vtipnými scénami a dobrou atmosférou. Toma Felton dostal konečně možnost ukázat, že opravdu umí hrát. A ta první scéna (smrtijedi) - letící Londýnem- wow tak to je pecka. ----"Hermione : Hey! She's only interested in you because she thinks you're the Chosen One." Harry : :But I am the Chosen One. Sorry... kidding!"----

Znovu 17 (2009)

Zajímavá vtipná záležitost, která je sice plná spousty klišé, ale taky spousty originálních vtipných scén. Musím říct, že jsem se tohohle filmu trochu bála- že to bude naprostá kravina na úrovni High School Musical, ale to jsem se spletla. Takže nečekejte od toho nic super- spíš jen takovou pohodovou věc u které se občas zasmějete. Ano a Efron by mě brát více zajímavých rolí. ----"If this were Afganistan, you would be pulled backwards through the streets by mountain goats with your hands cut off... just saying."----

Třináctka (2003)

Dlouho jsem nevěděla co k tomuhle filmu napsat. Jako mladší jsem ho zbožňovala. Teď jen dodávám, že Traycyina máma, je jak se říká "máma za všechny prachy". A konec filmu, je vážně krásně optimisticky smutný, jestli se to tak dá říct. ----"I love you and your brother more than anything in the world. I would die for you, but I won't leave you alone right now."----

Hlad (2008)

Na začátku jsem si říkala: To neni možný, to je ten nejdrsnější a nejnechutnější film, co jsem kdy viděla...Ale to jsem ještě neměla nejmenší tušení co se bude dít potom. A ono se to ještě stupňuje a stupňuje. Tenhle film vystihuje bolest a utrpení tak, že se mi dělalo fyzicky špatně a to vážně nepřeháním. Přitom nejde říct, že by to bylo jednoúčelové- ohromit diváka tím co se tam děje- protože všechno je podáno naprosto lehce- bez velkého "otálení" (jakoby vlastně o nic nešlo) a ponecháno na divákovi ať si z toho vezme co chce a jak chce, nicméně celkový obraz/děj je neskutečně silný. Michael Fassbender a Steve McQueen to jsou moji hrdinové. Silné 4 hvězdičky. Takže spíš 4,5.