• Krátkometrážní

Helen (2009)

Ano je to uvěřitelné, nepůsobí to umělohmotně ani vyumělkovaně ale prostě ne každý příběh se dá pojmout takhle, když ten samotný obsah není natolik řekněme poutavý aby se člověk nezačal nudit. Nechci tvrdit, že příběh není silný, protože tak to není. Jen to na mě působilo rozvlekle, bez spádu, všechno se pořád točilo dokola a dokola nic nikam neposouvalo. Jasně, že takhle nějak by třeba vypadala reálná situace, ale tady to pro mě (z divácké strany) nefungovalo prostě. Ale taky je pravda, že některé scény jsou vážně povedené a celková myšlenka je podle mě taky hodně vydařená. Tenhle film vám prostě ukáže jaké to je trpět záchvaty deprese, co všechno to může způsobit, co všechno se může stát. Líbily se mi prostřihy s Heleniným vyprávěním, líbili se mi taky herci a hudba.. Nechci nikoho od tohohle filmu odrazovat jen říkám, vybavte se trpělivostí a nečekejte zázraky.Za mě je hodnocení někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami.

Hellphone (2007)

Mno, kdo by nechtěl pekelný telefon, co pro vás cokoli zařídí a udělá ? Koukat se na to dalo a dokonce jsem se po většinu času ani nenudila. Konec byl hodně předvídatelný, ale co by člověk taky mohl čekat od béčkové fantasy teen komedie. Jednou mi to stačilo- víckrát to vidět nemusím, ale do odpadu bych to zase neházela. To co se povedlo byla hudba a v některých scénách kamera. V hodnocení váhám někde mezi dvěma a jednou hvězdičkou.

Hemel (2012)

Na začátku bych chtěla uvést, že tento snímek má ke Studu hodně daleko a pokud vás zajímá tato tematika, tak se na něj určitě podívejte-rozhodně raději naž na Hemel. Nemůžu tvrdit, že by tento film neměl své kladné stránky...Hodně se mi líbilo rozdělení děje do kapitol, podobně jako tomu bylo v dánském snímku Smukke mennesker. Ale paradoxně to nepomáhalo pospojování celého příběhu, který nebyl ani na konci úplně vysvětlen. (pokud tedy vůbec bylo co vysvětlovat. To co se mi ještě líbilo, byla kamera, celková atmosféra a některé scény.( Procházka u moře, nebo "Nebe" na střeše). Jinak mi přišel příběh trochu vyumělkovaný a dotažený do absurdity. Prostě to často působilo jen velmi těžko uvěřitelně a lehce ironicky. Celkově jsem se ale nudila- a to především v první půlce snímku, to je důvod proč dávám dvě a ne tři hvězdičky. Ale jsou to silné dvě.

High School (2010)

Pro mě celkem zklamání. Prvních dvacet minut jsem byla mírně potěšená a zvědavá co se stane dál. Přiznávám, že jsem se bavila když se na scéně objevil Adrien Brody..Ale jak film pokračoval, tak se to pořád čím dál tím víc vleklo. Minimální akce a překvapení, všechno působilo hodně uměle a přitaženě za vlasy. Druhou polovinu filmu jsem jen doufala, že už bude konec. Je asi škoda, že se snažili tvůrci do filmu nacpat maximum různých drobných zádrhelů, protože tahle nekončící řada stupidních "problémů" mě hodně nudila. Nemůžu ale popřít, že celkový námět příběhu je originální a pro komedii jako stvořený. Nejlepší na filmu je už zmiňovaný Brody...ten si přitáhl veškerou moji pozornost, škoda jen, že se na scéně objevoval tak málo. Asi tuším, proč je tady tak vysoké hodnocení a proč jsou všichni tak nadšení. Mě tenhle film prostě nesedl, možná se někdy pořádně ztřískám a zkusím se na to podívat znovu...

Hlad (2008)

Na začátku jsem si říkala: To neni možný, to je ten nejdrsnější a nejnechutnější film, co jsem kdy viděla...Ale to jsem ještě neměla nejmenší tušení co se bude dít potom. A ono se to ještě stupňuje a stupňuje. Tenhle film vystihuje bolest a utrpení tak, že se mi dělalo fyzicky špatně a to vážně nepřeháním. Přitom nejde říct, že by to bylo jednoúčelové- ohromit diváka tím co se tam děje- protože všechno je podáno naprosto lehce- bez velkého "otálení" (jakoby vlastně o nic nešlo) a ponecháno na divákovi ať si z toho vezme co chce a jak chce, nicméně celkový obraz/děj je neskutečně silný. Michael Fassbender a Steve McQueen to jsou moji hrdinové. Silné 4 hvězdičky. Takže spíš 4,5.

Holky na hlídání (2007)

Tak tohle je ukázkový příklad toho, jak se i přes dobrý námět může film stát naprostou kravinou (když to řeknu slušně). Začátek vypadal nadějně, ale to co se z toho vyklubalo...to je prostě demence o ničem. Většinu filmu jsem se nudila, ale kvůli nápadu- ze kterého by se dal vymyslet dobrý děj- dávám jednu hvězdu.

Hon (2012)

Rozhodně všechno, jen ne pohodový snímek. Melancholické prostředí, ještě podtržené sněhem, zimou a celou atmosférou Vánoc v tomhle případě ale naprosto převrácenou naruby, nebo spíš pozorovanou z úplně opačného konce, než bývá zvykem. Nádherné záběry přírody a vše po většinu doby bez hudby, což všechno dramatizuje ještě o trochu více. To, nad čí jsem se pozastavila nebylo ani zpracování a ani příběh samotný, spíš některé detaily, které mi přišly úplně mimo, mimo logiku a i morálku. (I když je možná severská mentalita lehce odlišná od té mojí.) Přiznávám se, že v tomhle případě souhlasím s komentářem uživatele verbala (podotýkám ještě, že to se zase moc často nestává). SPOILERY To, že si zmatené, možná lehce obsesivní dítko vymyslí onu osudnou historku ještě ani není tolik zarážející. Osobně mě ani nepřekvapila reakce dospělých, která na to navazovala. Ale potom, co se přišlo na nepravdu onoho výplodu dětské fantazie jsem měla chuť pár postav řádně profackovat. Nikdo se ani slovem Kláře nezmínil jaká to byla (s prominutím) sviňárna a že to se opravdu dělat nemá. Nikdo nic nekomentoval, všechno bylo zamlčeno. To by si podle mě už víc zasloužili nařezat ti dospělí, než dítě. Další zarážející věcí pro mě byla scéna v supermarketu, kdy byl Lucasovi vydán nákup až potom, co mu ulítly nervy (přiznám se, že jsem hodně dlouho čekala, jestli se to stane). Tím jakoby úplně ztratilo podstatu to, z jakého důvodu mu ho vůbec nechtěli dát. Možná to byl právě účel- ukázat na povrchnost a jednoduchost maloměšťáckého primitivního smýšlení a davové bezmyšlenkové reakce. A ještě nakonec- ten závěr jsem pravděpodobně úplně nepochopila a nebo to byl doslova "výstřel doprázdna". Přes to všechno se snímku nedá odepřít bezmocnost, napětí, strašidelná reálnost a skvělé herecké výkony. Za mě to jsou trochu slabší čtyři hvězdičky.

Honey (2003) odpad!

Možná pokud jste fanda hip hopu...Ale jinak až moc vyumělkovaně rádoby "sladký" film s milionem klišé a dialogy jsou fakt naprosto otřesný. Tohle fakt ne.

Horší než smrt (2007)

Nic jsem od tohohle filmu nečekala, ale o to víc nadšená jsem byla. Přiznávám se, že jsem se hodně dlouho takhle dobře nebavila. Sice je možná děj ke konci už trochu předvídatelný a posledních patnáct minut lehce rozvleklých, ale stejně je pro mě tenhle snímek rozhodně na úplné špičce v rámci žánru. Je pravda, že humor je místy až morbidně černý a každému to sednout nemusí, ale já jsem místy brečela smíchy. Herecké obsazení bylo dobré a já nemůžu jinak než dát pět, i když trochu slabších hvězdiček.

Hořkých sedmnáct (2016)

Trochu "jiný" středoškolský film. Vlastně úplně jiný, že většina. Dá se na to totiž dívat a ještě mě to bavilo. Tohle bylo realistické, hořkosladké s dobrými herci. Moc příjemný oddychový snímek. Za mě to jsou tři a půl hvězdičky.