• Krátkometrážní

The Crazy Ones (2013) (seriál)

Místy celkem vtipné, místy nechutně přeslazené, až se divíte, kolik cukrové vody může z jedné kávové konvice (pro nezasvěcené řekněme reklamní agentury) vytéct. A že teda u taťky Robina a dcerušky Sarah ujela scénáristům ruka s cukřenkou pořádně. V porovnání s většinou ostatních letošních sitcomových počinů průměr, jinak spíše podprůměr. Nechápu, proč se tomu Robin Williams vlastně propůjčil.

Tísňová linka (2013)

Ale no jo, je to plné hluchých míst, nedotažených scén, (nejen) Jordanina nelogického jednání, jo, ten konec je hloupatej (ale když už na něj došlo, čekala jsem ho snad ještě pitomější), ale já se fakt bavila, celou dobu mě to udrželo v napětí, Abigail si mě jako herečka fakt získala, Michaelovi role sedla jak hrnec na vykopnuté zadní světlo... :-) Takže i z toho rozlitého mlíka (pardon, bílé barvy) jsou nakonec čtyři hvězdičky, však každý máme svoje "guilty pleasures", ne. :-)

Univerzita pro příšerky (2013)

Jedničce se prostě nic nevyrovná. Nebylo to špatné, pobavila jsem se, několikrát se opravdu od srdce zasmála, ale celý děj mi přišel poslepovaný nekvalitním lepidle na papír, jako by tvůrci nevěděli, jak nakonec hlavní hrdiny dostat z té školy do továrny na strašení. Navíc si Pixar mohl mnohem líp vyhrát s různorodostí příšerek ve škole. A pro toho, kdo viděl první díl, pak nový Mike a nový Sulley působí opravdu zvláštně - postavičky jsou úplně stejné jako v předchozím filmu, a přesto se najednou vůbec neznají a vzájemně se nesnášejí. Na mém výsledném hodnocení se podepsalo i to, že jsem celou dobu čekala na onen úžasný záběr s disco koulí z traileru, a on ve filmu vůbec nebyl! Jo, to je tak, když se dělá monstrózní reklama rok předem a vypustí se trailery ve chvíli, kdy ještě vůbec není jasné, které záběry nakonec ve filmu zůstanou... 75%

Animal Practice (2012) (seriál)

Kdybyste se náhodou divili, kde se vzala ta jedna hvězdička, pak vězte, že patří té úžasně vycvičené opičce. Nic jiného než zvířata totiž v téhle šílené slátanině s příšernými hereckými "výkony" hodnotit nehodlám.

Červená světla (2012)

Kratší stopáž by tomuhle filmu rozhodně pomohla - prvních 50 minut by se s klidem vešlo do 10 minut plnohodnotného úvodu a hned by to divák ocenil jinak. Zvláštní námět by to mělo, typický španělský napůl dořešený konec je tady ale spíše směšný, a když se připočte proměnlivá kvalita jednotlivých scén, pak to od průměrného hodnocení nezachrání ani Robert de Niro. Po Cortésově atmosférickém Buried trochu zklamání.

Dating Rules from My Future Self (2012) (seriál)

1. série je celkem povedená, bavila jsem se a mělo to smysl. 2. série už jenom tupě kopíruje tuny seriálů o povrchních blondýnkách, které z paty vyškrabávají drobečky své inteligence, aby ji aplikovaly na svůj milostný život a zajistily si tak lepší budoucnost. Celkově tedy průměrné tři hvězdičky.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70%

Goodnight, Mr. Foot (2012)

Slaboduchá hříčka, kterou nám mohli tvůrci naservírovat možná někdy v 90. letech. Dnes se však s úspěchem nesetká ani omylem - snad jen u těch nejmenších. 40%

Guys with Kids (2012) (seriál)

Průměrný sitcom, který ničím nevybočuje z řady. Jako oddechovka fajn - v každém díle se párkrát zasmějete, nekoná se žádné přehnané drama, prostě takový úsměvný pohled do života tří rodin s malými dětmi. Věřím, že pro rodiče to může mít ještě další rozměr, nereálné mi to totiž vůbec nepřišlo. 55%

Hotel Transylvánie (2012)

Takže už točíme animáky jen pro to, aby nějaké byly? Nebo co si o tomhle počinu mám myslet? Vše stokrát okoukané, neoriginální, nudné, velmi málo vtipné, vůbec ne strašidelné, dějově velmi jednoduché a klišovité. Zkrátka jedna velká šeď. Animované zklamání roku 2012.