Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Jako idea to znělo lépe než to nakonec dopadlo, ale za jedno shlédnutí to stále stojí. Příjemně mne překvapila schopná režie od Bena Stillera.

Simon Birch (1998)

Neskutečně špatná adaptace famózní knihy (The Prayer for Owen Meany). Jediné plus filmu (obzvláště pro našince) je vidět postavy a lokace víceméně realizované vizuálně. Všechno ostatní je grandiozní průšvih. Režie je zcela podprůměrná (viz už úvodní scéna). Způsob adaptace knihy značně pochybný, ať už se podíváme na výběr témat z rozsáhlé knihy nebo ubohý způsob změny dvou klíčových scén. Casting doslova mizerný (snad až na 2-3 výjimky). Herecké výkony velmi nevyrovnané, ale to bych přisuzoval ve velké míře castingu a režijnímu "vedení". Jedinou polehčující okolností je fakt, že adaptovat tuto knihu musí být nesmírně obtížné. Omluva to však není.

Hurvínek na scéně (2010)

Jako živé divadelní představení vyhoví, jako film nelze. Pokud je pravda, že se původně jednalo o interní zkušební materiál, pak jím měl zůstat, maximálně měl být povýšen na nějaký bonus. Je mi líto, Hurvajze totiž miluju.

Aféra Concorde (1979)

Jako retro velmi příjemné, ale z dnešního pohledu neskutečně zdlouhavé a dramaticky slabé.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Nezajímavý reboot, nezajímavé efekty, nezajímavé nic. Pobavil mě jen "Green Lantern" jak Deadpool :-D Škoda :-(

Sametová extáze (1998)

Zajímavý projekt, popisuje ulítlé prostředí, v kontrastu k němu neskutečně standardní režie zklamala. Porovnejte s The Doors od Stonea. Neříkám, že tou cestou měli jít tady, ale minimálně je jeho režie nápaditější.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Velká produkce, velké efekty, ale neskutečně ukecané, divně režírované, akce nenadchla, identita winter soldiera zklamala, postava winter soldier výrazně slabší než jsem čekal.

Herci (2000)

Můj ty smutku...

Z makové hůrky (2011)

Výborná výprava, peníze jsou vidět. Magie filmu ovšem chybí. Goro Miyazaki bohužel nebude nikdy ani z poloviny takový režisér jako jeho otec.