Warcraft: První střet (2016)

Kdyby Warcraft 3 nebyla jedna z mých nejoblíbenějších her, musel bych nejspíš dát o něco méně. Vizuál je někdy dost kýčovitý, kulisovitý, až amatérský (nemyslím, že to byl záměr). Herci jsou až na Lothara taky na pěst. Mimika orků je někdy docela úsměvná. Příběh je primitivní - přesto se svět Warcraftu nepodařilo podat moc srozumitelně. No, tak snad abych si to zase nainstaloval :D

Já, Olga Hepnarová (2016)

Ve všech ohledech plochý jak vrata (byť pár záběrů se povedlo). Pokud bych měl něco vzkázat tvůrcům a postavám, bylo by to: "nečum".

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Taková škoda. Ten závěr to srazil. Naprosto zbytečná doslovnost a zcela groteskní provedení; přitom úplně, ale úplně postradatelná scéna...

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Kostýmy a líčení jsou jasně za plný počet, výprava a kamera taky, i když v té krajině jsem se občas trošku ztrácel. Hudba o ničem. Obsahem příběhu potom je, že se kluci neshodnou, a tak se pobodají. Táhlé záběry, sny, šeptání, chrámy, meteor ad....to vše naznačovalo, že by tam někde měl být schovaný i hlubší podtext. Osobně jsem sázel na něco týkajícího se pomsty a jejího významu. Nicméně ať přemýšlím, jak přemýšlím, žádný hlubší význam jsem tam nenašel. Proto se jedná o klasickou pobodávačku obsahující celkem tři duely: Glass v. medvědice (Glass), Hawk v. Fitzgerald (Fitzgerald) a Glass v. Fitzgerald. P.S. nejlepší byl stejně ten spacák od Ferrari :D

Kosti a skalp (2015)

V podstatě vlastně dost kvalitní film, hlavně šerif, zástupce a pan zlomená noha. Bohužel se to ale rozjíždí tak nehorázně pomalu, až jsem to chtěl v půlce vzdát. Toto čekání je sice v další části částečně zúročeno, ale jen částečně. Taky je škoda, že se víc nezapracovalo na samotných troglodytech.

Zjizvená tvář (1983)

Parádní soundtrack. Nicméně u osmdesátkových filmů mě vždycky dokonale znechutí pojetí akce, a to zejména excentričností a přehráváním. To je u částečně akčního filmu docela problém.

Křížová cesta (2014)

Formálně naprostá dokonalost. Obsahově potom poněkud zvláštní příběh malé unylé světice, který mě nedokázal nijak více oslovit, čímž alespoň dobře vystihl pocit, kterým na mě působí podobně fanaticky založení lidé - otravnost.

Odpor (2008)

Stejný problém jako třeba u Unbroken. Skvělý příběh, který se moc nepodařilo zfilmovat - tedy super obsah v nedostatečné formě.