T2 Trainspotting (2017)

Asi nejdivnější "dvojka" co znám, která se dá charakterizovat asi jako "všichni se podívejte, jak byla ta jednička super". To neustálé doslovné vzpomínání na to, jak byla jednička skvělá, je neuvěřitelně debilní a otravné...vrcholem toho jsou přímo používané záběry z jedničky... to jako vážně? Pokud se týče nového "děje", tak postavy buď naprosto zploštěly (Mark, Sick Boy), nebo se staly otravnými parodiemi sebe samých (Spud, Begbie). Pár silnějších momentů a povedených záběrů to bohužel nevytrhne. Celé se to táhne jako jeden obří sopel nostalgie (včetně např. toho, že soundtrack je víceméně jen remix původních písní)...to se jako vážně dá po 20 letech jen unyle vzpomínat? Ve vlastním zájmu doufám, že ne.

John Wick 2 (2017)

Order 11,111, excomunicado ... ještě jak mu bába dá na profilovku to červený razítko :DDD Každý bezdéčko a matka s kočárkem je členem tajné organizace, jasně, 150.000 headshotů...ty krávo...

Logan: Wolverine (2017)

Zdaleka nejlepší xmen film. Dokonce jsem si zpočátku říkal, že pokud se teda mám dívat na příběhy podivných stvoření zažívajících akční dobrodružství, tak by to mělo vypadat právě takhle. Jenže pak tomu někde kolem půlky spadne řetěz, stane se z toho dětskej tábor plnej malejch uvědomnělejch čarodějíčků a závěr už to nevytrhne.

Expanze (2015) (seriál)

Velmi slušně vymyšlená sci-fi, což se jen tak nevidí. Vizuálně je to paradoxně nejslabší tam, kde nejsou potřeba žádné velké triky (prostory základen) a až na pár světlých výjimek to bohužel nemá nijak charismatické obsazení - pokud by postavy nebyly nuceny řešit poměrně zajímavé situace, myslím, že by za chvíli byly dost otravné. Jinak vážně pěkný.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Trošku mrzí, že to bylo prokládaný těma debilníma střihama z výslechů buranů, a že je to od třetího dílu víceméně jasný. Ale jinak fakt dobrý.

Tohle je náš svět (2016)

Ty kráso, hipíci...málem jsem u toho obrazil kopretinama :D

...a bude hůř (2007)

U domácích filmů, které se snaží na minulej režim podívat i jinak, než komediálně přívětivě, se prostě hodnocení musí trošku nadsadit.

Těžká váha (2005)

Film typu Věznice Shawshank...strašně se tam přikládá pod kotel, kolovrátek se točí, pohádkové schéma ubíhá, ale stejně je to dobrý.

Černý zabiják (2013)

Ježišmarja, chudáci verlyby. Co je to za nápad učit verlyby tancovat. Neserte už ty verlyby!

Příběh kmotra (2013)

Film vlastně po všech stránkách špatný, ale mě to, nevim proč, bavilo.