Něco na té Mary je (1998)

Dokonalá parodie na romantický slzáky.Když mi to před lety vnutila kámoška k půjčení,tak jsem si o tom myslel svý,jelikož znám její vkus.Nakonec jsem to přehrál na videu a něco na tom filmu opravdu je.

Dobrodružství Robina Hooda (1938)

Curtizova klasika,se kterou se žádné další zpracování o zbojníku Robinovi nedá srovnávat,i když podle mě velkou část filmu táhne hlavní záporňák B.Rathbone.

Evel Knievel (1971)

Tak,jak bravurně zahrál G.Hamilton zpěváka Hanka Williamse ve filmu ,,Your Cheatin Heart" , tak stejně si počínal v tomto snímku,kde hrál úplně odlišnou roli,avšak povahově téměř stejnou osobnost.Celý film je možno vidět na IMDb u tvůrce George Hamilton.

Malý lord Fauntleroy (1936)

Moc,moc pěkný film,po kterém i moje cynické srdce zjihlo.Hlavního hrdinu zde nehraje Mickey Rooney, (hraje zde leštiče bot) jak je napsáno v titulcích k filmu,ale neznámý Freddie Bartholomew,rovněž zde hraje poměrně slavný herec C.A.Smith(na obrázku k filmu vpravo dole),o kterém není na ČSFD ani zmínka. Dne 4.11.2011 upravuji komentář.Díky uživateli arie je již C.A.Smith na ČSFD doplněn.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Pro mě je to jeden z opravdu mála dobrých,ne-li jediný dobrý český film tohoto tisíciletí.Možná je to tím,že není ryze český,možná tím,že zde neúčinkují Mádl,Kotek,Vilhelmová,Liška a další jim podobní pseudoherci,kteří se v posledních letech vyrojili v nebývalém počtu.Za zmínku stojí Marian Labuda,je to údajně Slovák a v tomto filmu hrál deportovanýho Žida,dva dny před tím jsem ho viděl hrát ve filmu ,,Všichni moji blízcí" , kde hrál sudeťáka, arizujícího židovský majetek a ještě předtím jsem ho viděl hrát Cigána v té ohavné sračce ,,Roming",ve filmu ,,Buldoci a třešně" hrál Taliána,což je vlastně taky cigoš.Docela by mě zajímalo,jestli ho taky uvidím v roli Eskymáka nebo rákosníka.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Jediný,co se tomu dá vytknout je to,že Trautenberg byl na tu drzou čeládku dost měkej.

The Black Swan (1942)

Kdysi můj nejoblíbenější pirátský film,který jsem úplně zapoměl ohodnotit.Na svojí dobu hodně akční,kdybych ho měl podrobněji komentovat,tak bych pouze kopíroval komentář uživatele GigaPudding,který ho popsal velmi výstižně.

Černí baroni (1992)

Na Švandrlíkovu předlohu to sice nemá,ale i tak je to skvělá komedie o hodně špatný době,všichni herci zvládli své role na výtečnou,obzvlášť bolševickej chcípák Jasánek.Škoda,že následující Herzův seriál,na který jsem se hodně těšil, vyzněl v tak trapnou taškařici.

Vzpoura na Bounty (1962)

Film s C.Gablem z r.1935 jsem neviděl a u snímku z r.1984 jsem si mohl ukroutit hlavu,protože jsem nechápal, proč byl znovu natáčen,když tento film s M.Brandem a T.Howardem je dokonalý.

Velký hráč (1982)

Můj nejoblíbenější východní film,v Polsku stále velmi populární.