Kmotr (1972)

Film, ktorý perfektne kopíruje knihu ba aj rovnako prekvapuje ma doslova dostal na kolená. Možnože by som jednu vec vytkol/podotkol, chýbal mi tam príbeh Johnyho Fontanu. Klasika *****

Sedm (1995)

Perfektný záver, ktorý sa dá očakávať od perfektného režiséra. Kvalitné obsadenie a nezabudnuteľný Kevin Spacey.

Český sen (2004)

TO JE UMENIE ! Film, ktorý vás má posunúť niekam a nenechať vás topiť sa v tomto komerčnom svete.

Nedotknutelní (2011)

Film, ktorý príjemne pohľadí. *****

Predátor (1987)

Pekný akčný film so Švarcikom, ktorý hral možno tak posledných 10 min filmu. :D

Medvěd (1988)

Film má isté kvality, ale stále tomu chýba iskra , ktorá robí film nekonečným.

Vyšší princip (1960)

Čudujem sa, že tento film mohli natočiť v tak isto totalitnom štáte ako bolo Československo v roku 1960. Žeby skrytý zámer režiséra?

Strom života (2011)

Nádherná kamera, celkovo každý jeden záber a k tomu ešte dokonalá hudba. Zaujímavé podanie filmu, no myšlienka, ktorú človek krkolomne ťahá od režiséra mi dosť prekážala. Vadila mi variabilita, režisér ponúkol odpoveď iba úzkej spoločnosti (kresťanom) , a tým ostatných odsúdil k zániku aj s peknou myšlienkou o živote a o jeho kráse vyplývajúcej z prírody.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Hmm, toľko chýb vo filme som ešte asi nikdy nepostrehol ( najmä historických - detaily, ktoré mňa ako diváka dostali ... Nemci, ktorí spievajú po anglicky a pod. ). Nádherný nápad na dej, no veľmi náročný na zvládnutie, práve v tom bola tá najväčšia chyba režisérov, že si zobrali na seba viac ako dokázali uniesť. Inak si chválim hudbu a hercov.