Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Vesničko má středisková

Vesničko má středisková (1985)

pane doktore, vy ste se zase kochal.......ano kochal. A kochám se kdykoliv se na tento velekus bez jedinného kazu podívám, ať už na celý anebo jen kouskovitě.......

Nekonečný příběh

Nekonečný příběh (1984)

Nejlepší fantasy filmová adaptace všech dob. A to do "všech dob" započítávám i všechny ty Milášky, Hobbity, všelijaký jiný 3D neožárny.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

tak zásadní film pro generaci poslední dekády 20. století, tak jako by měl být Clockwork Orange od Stanley Cubrika pro naše dědy a taťky..... Nedostižná legenda neetické zábavy a uměleckého kýče.....no a muzika...co si budem povídat, kolik z Vás přišlo při sountracku z Pulp Fiction o věneček?

Něco jako komedie

Něco jako komedie (2010)

Všechno tady funguje....nebudu to vyjmenovávat. Až na skvělej scénář, příjemnej a dost vkusnej soundtrack(chyběli mi tam akorát The Cure a zmínění Joy Divisione),brilatní kamera a střih, hravé a hřejivé vypoentování alá Ally Mcbeal, fantastickej casting......smekám před pro mě momentálně nejoblíbenějším HERCEM(tady to snad všem pochybovačům dokázal, s kým mají tu čest) Zachem Galifianakisem, jen ať takovýhle HERECKÝCH příležitostí dostává víc.No a je to. Nezavislá něco jako komedie roku.... u mě snad první filmový dojem předčil i velkolepou 500 dní se Summer.

Život pod vodou

Život pod vodou (2004)

mordijé sakrbléé..........jo, souhlasím s glosou, že tento snímek je neoškatulkovatelný......ale psychomatlanina je dneska každá druhá síčovina, tisíckrát sežvejkaná paradramatika,či na ohavnostech postavená taškařice vařící z vody nechutností a prošpikována tím nejhlubším bahnem. Vytvořit něco tak nepozemsky kultovního, to chce notnou dávku šarmu, přesvědčení a hlavně vizi, s kterou se člověk narodí a nesmí z ní vyrost........tento snímek je vlajkovou lodí plující do odlehlých vod(i pod) režisérovy filmařské duše, která z něj snímek od snímku dělá nejosobitějšího nadžánrového tvůrce s lehce rozpoznatelným rukopisem, bez toho aby se v jakémkoliv dalším díle okázale vykrádal. Tento snímek je tak neskutečnou stylovkou, která vzdává hold čemukoliv co znáte.......chci tu červenou šprcku..a adidasky zissou.....

Samotáři

Samotáři (2000)

Nevnímám větší kult mého adolescentní přerodu z dychtícího poberty ve zhulenckou trosku, neschopnou absorbce reálného světa, než je tahle mimózní klipovka. Výpověď nejedné generace, způsobem, který se Vám zaryje až hluboko do diencephalonu a nehodlá jen tak zmizet. Legenda. "samý možná, kdyby a aby, aby..." Mantra penultimate generation of velevet revolutions.

Píseň moře

Píseň moře (2014)

Už od prvních vteřin jsem plhocen amtosférou. Příběh, animace, hudba, všechno graduje tak, že nejdřív křivím hubu, nekontrovovatelně se mi chvěje brada, až na konec propuknu v usedavý a osvobozující pláč. Slovy nepopsatelná úleva. Nádherná báje o vyrovnávání se s nejtěžšími životnímy jevy. Vyladěná do naprosté ukojitelnosti, tak, aby i děti našli odpovědi. Děkuji.

Cesta

Cesta (2009)

nejtěžší filmový zážitek......režie a scénář - naprosto věrné předloze......neuvěřitelná kamera, frustrující autentičnost výpravy, démonická hudba (sondtrack), vyvvovávající apsolutní beznaděj a odevzdanost na následující vývoj již zdecimované matky Země.Herecké výkony všech zúčastněných elektrizující až nepochopitelně uvědomělé. Samozřejmě, to že Viggo Mortensen nedostal Oskara je snad srovnatelně skandální, jako v případě Jima Carreyho za apsolutorium v Muži na měsíci a naznačuje, že akemdemie se prostě dost nevěnuje všem důležitým filmům a jen povrchně cpe do předu ty již pojištěné.... NEDOPORUČUJI, těm co věří v lepší zítřky