Halloween (2007)

Zatímco John Carpenter nám naservíroval jeden z nejlepších hororu všech dob, Rob Zombie vzal příběh a přetvořil si ho do svého světa brutality a oplzlých scén. Ukažme co nejvíc násilí a krvavá jatka, ať jsou krvavá. No a já miluji originál, ale i přesto mám slabost pro novou brutálnější verzi. Člověk si může vybrat.

Halloween (1978)

Horor, který dokážu povyprávět i pozpátku. Atmosféra dusivá, scény vyšperkované, vraždy geniálně nasnímané a hudba - jedna velká symfonie pro mé uši. Takto by měla vypadat správná vyvraždovačka. John Carpenter v dokonalé formě.

Halloween: H20 (1998)

Už bylo na čase! Zapomenout na předešlé díly a navázat na kult se vyplatilo a navíc se nám vrátila Jamie Lee Curtis. Podle mě třetí kvalitní Halloween! Opět se ve filmu objeví dusivá atmosféra, nápadité vraždy a promakané scény a jako bonus hláškující LL Cool J :-)

Halloween II (2009)

Jeden velký krvavý mord, který když nesrovnáváte s originálem a přistoupíte na jeho hru, film si užijete. Jinak nic pro slabé žaludky :-)

Halloween II (1981)

Druhý díl navazuje tam, kde končí první a přesouvá se do nemocničních prostorů. Stejně kvalitní jako jednička.

Halloween III (1982)

Tento film je jeden velký experiment, který se snažil obejít bez maskovaného zabijáka Michaela Myerse a výsledkem je jedna velká katastrofa. Nápad celkem zajímavý, ale vraždící masky mě moc nebraly.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Konec se nekoná. Michael žije! Prvních 15-20 minut je ještě celkem solidních a pak se z toho stane internetová vybíječka v domě masového vraha. O chování postav se nemá cenu ani bavit, to byl nejspíš záměr.

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Vrátila se nám zpět naše maskovaná ikona, ale kvalita filmu zůstala někde v dáli. Vraždy celkem ujdou, ale co ten konec?

Halloween 5 (1989)

Překombinované, ztrácí to na síle. Pro fanoušky série povinnost. Jinak tento díl je o něco slabší než ten předešlý.