• Krátkometrážní

Lehkost (2005) (amatérský film)

Armáda spásy by dala bezesporu za pět, ale vzhledem k tomu, že já onomu plodu jeho osud závidím, dávám jen za jednu.

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál) odpad!

Kdepak poušť Atacama, nejsušším místem na Zemi je bezesporu Bennyho kopec.

Mrkev a mlíko (2009) (amatérský film)

Ten boss musí být Šteindlerovo (ne)manželské dítě, ináč si to vysvětlit nedovedu.

Ropáci (1988) (studentský film)

Stejně jako vypravěč v závěru filmu také já doufám, že živá příroda kolem nás bude co nejdříve zničena, a pak budeme po celé naší krásné vlasti nalézat otisky roztomilých ropáckých prdýlek!

Správné místo (2005) (amatérský film)

Leckteří profesionálové by si mohli vzít příklad z toho, jak výborně byl natočen tenhle amatérský film. Zatímco snímků o tom, jak roboti získají lidské vědomí, bylo natočeno spousta, příběh o tom, jak člověk získá robotí myšlení a výzor, znám jen tenhle. Jen by mě zajímalo, jestli by se takový člověk ve skutečnosti neštítil zvednout ze země promočený a špinavý leták... např. já uklízím jednou za dva roky, jsem tedy velké čuně, a přesto bych to nikdy neudělal!

Dívka s třemi velbloudy (1967)

Geniální film, nestačím zírat. Připomíná mi o rok mladší Nejkrásnější věk, pouze zápletka je tu daleko lechtivější. Když se na první scéně ukázala Ondrouchová se svým lolitkovským vzhledem, čekal jsem nějakou komedii o prvních nesmělých láskách. No, komedie to byla, první láska patrně taky, ale nesmělá ale určitě né. Hodinu a půl trvající chození s místním fešákem, který se mi mimochodem vůbec nelíbil, při kterém ti dva neprohodili ani slovo, zato však dělali věci, které slušné páry provádějí až po svatbě, bylo korunováno výborným dialogem v přibližném znění: Miluješ mě? No jasně že jó, jinak bych s tebou přeci tó... A to byl jen úvod k dalším výborným řečem typu: "už jste u nás dlouho nebyl"" no ona je zima""bobina je v porodnici?""kde by měla být - v cukrárně?""Bobino vstávej, přijeli soudruzi z Alžíru" a to už vůbec nemluvím o uměleckých sochařských skvostech ve filmu se také vyskytujících typu spící zahradník nebo matka s dítětem.

Záznam snu č. 737 (2011) (amatérský film)

Já se sice často budím i několikrát za noc, přesto se mi ale sny tolik netrhají...

In the Fall (2011)

Takhle nějak by to mohlo být. Ovšem jen do doby, než si člověk uvědomí, že vůbec neví, co ho po smrti čeká. Co když jen velká bolest? To pak asi tak nadšeně smrti vstříc nehledí.

Snowboarďáci (2004)

Překvapivě vtipné, překvapivě prosté trapných scén, překvapivě dobře zahrané, dávám tedy vysoké hodnocení, naopak mě nepřekvapilo nízké hodnocení zde na csfd. Film obsahuje i zajímavou sondu do života horské služby, jak tráví její členové volný čas. Dívají se na televizi a usilovným třením se snaží způsobit na horách oblevu, aby neměli moc práce!

Smolaři (2009)

Nevím, proč se takové filmy vůbec točí... Sledovat každodenní život bandy primitivů, kteří bez milosti stáhnou zpět každého, kdo se snaží v záchvěvu pudu sebezáchovy alespoň trochu odpoutat z toho zničujícího prostředí, je čiré utrpení. Nevím, asi jsem se díval na jiný film, když se tady v komentářích dočítám, že se jednalo o "tragikomedii". Já tam žádné komické prvky neviděl, mně zrovna chlastací tour de france nebo sprosté písničky moc vtipné nepřijdou. A na nic jiného, co by alespoň z velké dálky mělo připomínat humor, si nevzpomínám. A když "oficiální distributor" píše, že se jednalo o "typicků veselů flámsků rodinů", tak to mně tedy podrž voči, do Belgie radši nikdy nepáchnu.