• Krátkometrážní

Automobilová rychlovka první modrá (2009) (amatérský film)

Dávám jednu, neb je mi sympatické, že se jedná o výchovný film s poučením, že než-li nechat stát auto na silnici, je lépe ho bezpečně zaparkovat do pole.

Klasik (2010) (amatérský film) odpad!

Víc hlav víc ví, ale tohle by nepochopil ani sedmihlavý drak. Buď si měl už v úterý nařídit budík o pět minut dřív, anebo v pátek už neměl kam spěchat, z práce/školy by ho vyhodili.

S-Hitparáda (2012) (pořad)

Dávám čtyři, i když by jeden nevěřil, jaká zuřivá a vytrvalá bouře se může spustit v domácnosti, když jeden nevinně prohlásí, že ta o chlup přitažlivější půlka pěveckého dua "Katka a Jindra" by se v nejhorším případě i dala.

Čtrnáctý u stolu (1943)

Poněkud slizký a nechutný Höger je naštěstí vyvažován mladou a pohlednou, byť trochu neobratně hrající Frýbortovou. Klobouk dolů před Schránilem, muselo to stát hodně úsilí a sebepřekonávání udělat ze sebe takové individuum!

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Čekal jsem nějakou veselou cejpovinu a ono tohle...

Modrý pondělek (1958)

Příběh o tom, jak to vypadá, když se řemeslníkovi vzbouří pracovní nářadí a zákazníci odmítají dodržovat otvírací hodiny.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Kdepak Amerika se svým snem, kdepak SSSR se svými neomezenými možnostmi, kam se hrabou na Čechy před pár desítkami let. Tam se mohl stát věhlasným lékařem i havíř, co neuměl číst a psát a měl poněkud svérázné představy v oblasti porodnictví. A to navíc Dařbuján prokázal i slabší úsudek, neboť proč by měla být Smrtka spravedlivější než bůh či čert? Vždyť někdo zlý a bohatý umře bezbolestně a vesele ve vysokém stáří, zatímco jiný, třeba dobrý člověk zahyne za velkých bolestí v mladém věku. Jinak jsem rád, že mi první půlka filmu otevřela obzory. To jsem nevěděl, že nejen princezna, ale i Smrťák nosí hvězdu na čele a že jisté gesto, které mi často ukazují řidiči, když okolo nich profrčím na kole, není neslušné, ale naopak uznalé, že jezdím jak čert! Vzhledem k tomu, že jsem potom přepl jinam, dopíšu tenhle komentář příští rok, až budou tuhle pohádku dávat znovu.

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Přesvědčivě a dovedně natočené, to se v české kinematografii jen tak nevidí. K oboum obětím jsem ale moc lítost necítil, zejména Hanzlík v roli krajského tajemníka KSČ ať nevykládá, že nevěděl, co je jeho rodná strana zač. Stačí si přečíst proslovy zapáleného arcilotra Slánského v dobách, kdy ještě netušil, jak skončí, o nutnosti čistek a nápravných táborů. Mimochodem je hodně smutné, že zaslouženě potrestat několik málo vrcholných komunistů, byť z jiných, vymyšlených důvodů, dokázala jen sama KSČ právě v oněch zinscenovaných procesech v 50.letech. Od té doby až dodnes nic. A v budoucnu už nic dalšího ani očekávat nelze.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992) odpad!

Co se týče kvality, dvojka rozhodně nezaostává za jedničkou. Culkin se za ty dva roky v herectví určitě nezhoršil, jeho výkon tak potěší milovníky pomalých pohybů a ochotnických výrazů postaviček z prvních 3D animovaných filmů. Snímek je jako dělaný pro Novu a Primu - jen málokdy člověk s radostí odpočítává minuty, které ho dělí od odpočinku v podobě reklamních bloků, a s bouřlivým nadšením vítá i taková zjevení, jako je ten uječený alzovský žabinec. Škoda, že těch reklamních pauz je tak málo... No a když člověk vidí, jak dokážou Američani i do rodinného filmu procpat tolik násilí, tak nezbývá než si pomyslet cosi o setí hromu, že.

La Colonne de feu (1899)

Zajímavé dokumentární video o prastarém způsobu výroby kysaného zelí - šlapáním.