• Krátkometrážní

Horem pádem (2004)

Pro mě nejlepší popřevratová komedie. Velmi vtipná, velmi dobře zahraná. Na jednu stranu hodně krutá, ale padouši jsou nakonec alespoň trochu potrestáni. Hřebejkovy komedie se mi obecně celkem líbí, ale ty zasazené do minulosti nedokážou vystihnout atmosféru příslušné doby (působí spíš jako přítomnost s historickými reáliemi), což samozřejmě u této komedie odpadá. Zkrátka, tohleto není komedie, ale kurva komedie!

Ajťáci (2006) (seriál) odpad!

Při sledování tohoto seriálu jsem zamáčkl v oku slzu dojetí. Vybavily se mi totiž chvíle z návštěv cirkusu v dětství, kdy vycpávku mezi zvířaty dělaly výstupy zmalovaných klaunů, kteří prováděli vysoce předvídatelné vtipy za neustálého šklebení a přehrávání grimas... Ach bože, ta trapnost, jakou jsem už jako malé dítě cítil. U IT jsem zažil naprosto totéž, akorát pravda, abych nekřivdil, někteří herci v tom seriálu nejsou tak zmalovaní. Začal jsem tento seriál sledovat v češtině, tak jsem si říkal, že je to třeba jen dabingem, ale po přepnutí do AJ musím říct nee, dabingem to skutečně nebude. Shlédnul jsem první tři díly a na další se už za svého života dívat určitě nebudu. Tak jako tak mi je po smrti pustí čerti v pekle, tak co.

Kinobox (1993) (pořad)

Hodnotím pouze Petra Čtvrtníčka, neb předchozí dva pány jsem neviděl. A ten je naprosto skvělý. Škoda, že na youtube není těch videí víc, ale i kdyby řekl jen "rybí prsty" a "děkuji, chutnalo", těch pět hvězdiček si zaslouží.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Půl hvězdičky za Mimikry a půl za Studnu. Jinak i když si odmyslíme ideologický balast, nic moc seriál. Zvlášt herecký výkon hlavního hrdiny mě irituje. Narozdíl od ostatních klidných, vyrovnaných filmových vyšetřovatelů Brabec dokazuje, že premenstruačním syndromem mohou trpět nejen ženy, ale i muži, a to na rozdíl od žen po celý měsíc.