Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

Děs a hrůza...to ne, že by tento film ve mě tyto emoce vzbuzoval ( v případě tohoto dílu by to byl úspěch a alespoň něco bych z něho cítil ), to je jen hodnocení filmu jako takového. Celá série je naprosto zbytečně zdlouhavá. Řešení Harryho minulosti ve zdlouhavých pasážích si mohli režiséři odpustit už dávno - stačilo to probrad v jednom nebo dvou dílech!!! Zde ale David Yates dohání nudu do maximálních hodnot. Zdlouhavé rozhovory (v některých případech jenom záběry na hlavní postavy) o ničem a když tohle vše skončí, tak další neodolatelný záběr na louku nebo skalku. Nudněji to snad již natočit nešlo a tak doporučuji pouze těm, kteří chtějí vidět Harryho a Hermionu na paloučku, na skále, v lesíku a v dalších lokacích malebné přírody, které si ve filmu užijete snad maximum. Jestli tohle má být završení celého příběhu, tak se silně nepovedlo. Hlavou se mi honí snad jen to, že si filmaři nechávají silný závěr do druhé části a tahle první měla jen vytahat peníze z našich peněženek - to jediné snad vysvětluje rozdělení dílu na dvě části. Fanoušci Harryho budou samozřejmě nadšeni i tentokrát, ale každý objektivní divák musí poznat, že to tzv. není o ničem....Kniha je prý stejně "nudná" ( nečetl jsem. Jen jsem slyšel ) ale to neomlouvá kvalitu filmu.

Město andělů (1998)

Když někdo řekne "romantický film", tak mám hned jasno - Město andělů !!!! A tak myslím, že není dále co psát. Naprostá pecka a klasika romantického žánru. Jestli tohle nerozehřeje vaše srdce, tak pak už nevím co by mohlo.

Kick-Ass (2010) odpad!

Průšvih!!!!! Nuda, nuda a zase nuda......Jediné čím mne film překvapil, že tam hraje Nicolas Cage, tím u mne propadl na plné čáře.

Saw 3D (2010) odpad!

Nezajímavé a trapné. Další zbytečné pokračování filmu, který staví na krvavých popravách. Jednou to může být zajímavé a možná i obdivné. Další díly stejně jako tento jsou zbytečné. Film vhodný tak možná pro zvrhlé milovníky rozpáraných těl. Nevím, jestli má jít o horor nebo thriller ale necítil jsem u něj ani strach, ani odpor natož nějaké napětí. Jeden z nejzbytečnějších snímků poslední doby, vhodný možná tak pro diváky, kteří mají nutkání na obrazovce vidět potoky umělé krve :-(

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nejlépe natočené fantazy všech dob. P. Jackson naprosto přesně pochopil dílo Tolkiena a převedl ho na filmové plátno. Až na pár detailů, které se ve filmu neukázaly, jde o jeden z nejlepších scénářů dle knižní předlohy. Famózní kamera, herecké obsazení (zde zejména stojí za pochvalu výběr herců dle hlasového fondu). Nemá cenu hovořit o kostýmech, výpravě a hudbě. Jackson vytvořil naprosto dokonalý obraz Tolkienova světa. Jenom škoda, že další díla známých fantazy autorů se nedočkají takového zpracování. Nejvýše si cením také toho, že Jackson film neodlehčuje "vtipnými" gagy jako tomu je dnes v módě aby se film zalíbil masově komerčním divákům. Pán prstenů má po celou dobu svou hutnou, temnou atmosféru, stejně jak ji můžeme cítit na stránkách knihy. Středozem se ocitá na prahu zkázy a jediný kdo ji může zachránit je ten, který nese prsten. Srdcová záležitost a naprosto dokonalé.

S čerty nejsou žerty (1984)

Královna pohádek. Hvězdné obsazení, krásná hudba, vtipné pasáže a hlavně dnes již klasické hlášky jako "Máchale, spadlo ti to....asi vítr ne" aj. aj. Dlouhý, Heřmánek, Vetchý, Preiss a další, všichni jsou zde prvotřídní. Teď už zbývá jen si sehnat nějaké to pírko :-D

Princezna ze mlejna 2 (2000)

To nejhorší z prvního dílu je zde 10x horší. První díl je téměř dokonalý, druhý už stylově nezapadá. Je zde vidět pouze snaha nutně natočit pokračování :-(

Princezna ze mlejna (1994)

V Princezně ze mlejna je cítit vůně starých pohádek. Snaha o nástupce staré generace se myslím povedla velmi dobře. Dlouho tu nebyla pohádka, která by nadchla kouzelným příběhem a jednoduchou krásou. Smůla jen, že Troška natočil pohádku stylem, kde vše stojí na postavě bláznivého čertíka v podání Yvetty Blanarovičové. Stejně jako je tato postava hlavním pilířem, tak je i hlavním kamenem úrazu, který celé dílo táhne ke dnu. Kdyby nebyl čertík tak přehráván mohlo být vše jinak. Jen si zkuste pustit pohádku a vnímat jen dialogy a monology. Myslím, že hlavně dětem musí z toho stálého kňourání a křičení bolet do půl hodiny hlava. Ve druhém dílu je vše o to horší. Velká škoda, kdyby vše bylo s mírou.......

Ondine (2009)

Neil Jordan nám předvádí poutavý příběh na rozhraní fikce a reality - alespoň tak se z počátku Ondine tváří. Ondine je barvitě podaný příběh ženy, která rukou osudu skončí záhadně v síti rybáře Syracuse. Ondine se tak v očích rybářovi dcery jeví jako vodní víla a sám Syracuse, kterému se už tak lidé vysmívají, si není 100% jistý, kdo záhadná dívka je. Nezná její minulost a Ondine tajemně mlčí. Vše vyplave na povrch ve chvíli, kdy Ondine objeví její kumpáni, a celá situace se začne nemile vyjasňovat. Krásný příběh, který svou nevtíravou podobou je jak dělaný pro klidné večery.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad) odpad!

Tak tuhle "magickou šou" bych nedal, ani kdyby byl Criss dlouhonohá blondýna s prsama č. 5. Seriál postavený na tom, že jde o realitu a vše je naživo před nestrannými diváky. Podobné fláky se točí pomocí triků a podplaceného publika, což je známo od dob kdy takové pořady vznikly. Možná dobrá volba pro naivní náctileté publikum, pro mě naprostý šrot :-D