Suburra (2015)

Nebudu se rozepisovat. Po delší době jsem dal 5, to nedělám často a tak si můžete být jistí, že tohle stojí za to. Perfektní atmosféra, nádherná hudba, bezvadný příběh, napětí, kvalitní dialogy, super téma :-)

Hardcore Henry (2015)

Parádní, originální kousek, při kterém se vám párkrát bude motat hlava a budete mít stavy slabé migrény :-D Často se natáčejí filmy, podle počítačových her. Tady se povedlo vytvořit dokonalou filmovou počítačovou hru :-) Co se týká děje, nic extra složitého, i když ani zde se neusnulo na vavřínech. Chválím, rozhodně pobavilo :-)

Lída Baarová (2016)

Další zahozené téma, díky neschopnosti našich filmařů. Absolutně nezvládnutá látka, co se týká atmosféry, drobných historický chybiček a divadelního pojetí většiny scén. Tohle mohla být látka na opravdu velký film. Místo toho tu máme průměrný kousek, který ničím neohromí a není za ním vidět ani snaha o něco většího. Levné pojetí velkého životního příběhu. Tento životní příběh, si zasloužil mnohem, mnohem více :-/

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Povedená, zábavná a příjemná animovaná podívaná :-) Když pominu fakt, že jde o multikulturní šrouby do hlavy, které nepřímo ukazují na dnešní malý problémek. Taková moderní bajka na aktuální dění :-) Ale je to roztomilé, má to příběh a dobře se na to kouká :-)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Půl filmu vypadá jak příprava na funus a druhá půlka jako dokument z divoký diskotéky :-D Batman jako Iron Man :-D Nestvůra okopírovaná nejspíš z Pána prstenů. prostě katastrofa :-/ Tohle snad nemůže zaujmout ani náctiletý :-/

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Celkem zklamání. Nejvíc mě zamrzela neschopnost vytvořit hlubší a poutavější atmosféru, důmyslnější vtáhnutí do děje, jako tomu v BLACK HAWK DOWN. Srovnání s filmem R. Scotta, se prostě ubránit nelze. Určitě tu byl potenciál, kvalitní látka, téma, které je stále aktuální ve světě, v kterém nyní žijeme, ale.........Nemělo to vůbec šťávu. Pár dobrých válečných scén to nezachrání = průměr.

Jak přežít single (2016)

Tak nějak obří nuda, která nemá absolutně nic společnýho s normálním životem. Tenhle "jakože" návod na single život se může líbit tak možná náctiletejm pipkám, co to můžou použít v dnešní době, jako my kdysi Bravo :-D Naprosto příšerná Rebel Wilson, pak v celým filmu působí jako velryba plácající se na souši, její přehrávání je pak víc k smíchu, než vtipný scény ve filmu. Prostě DĚS!

Padesát odstínů černé (2016)

Asi tak 3 scénky k zasmání, jinak absolutní trapárna. Některý pasáže mají snahu být až tak křečovitě vtipný, že je to dokonalý faux pas, což je možná to jediný k zasmání :-/

X-Men: Apokalypsa (2016)

Zdlouhavý a nudný. Jediný, co trochu pozvedne jsou známé postavy v mladším vydání. Oblečky jak z nějaké fantazy telenovely :-D

Bohové Egypta (2016)

Katastrofální hrůza plná novodobých přeplácaných trikových klišé, navíc mnohdy tvářících se, jak vytvořené před 20 roky. Absurdní šaškárna plná laciných triků a známých tváří. Nic víc, nic míň. Jestli má být tohle filmové ztvárnění egyptských bohů, pak Ať prosím pan Proyas raději už nic netočí :-/ Bohové v podobě, že by jim Transformers mohli závidět, svištící vzduchem jako stíhačky v TOP GUN...to někdo myslel vážně? Já doufám, že ne, protože tohle je absolutní průjem moderní kinematografie :-/