Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Souhlasím se stanoviskem Milana Kundery, který po této zkušenosti s povolením filmové adaptace jeho díla, zakazuje veškéré jiné adaptace Nesnesitelné lehkosti bytí... Kniha a film mají pramálo společného, hlavní myšlenka se ve filmu zcela vytratila a nehledě na to, že film sám o sobě za moc nestojí.

Vzpomínky (2006)

Thriller s příměsí sci-fi. Zdařilý snímek, lehce balancuje na hranici kýče, ale úspěšně. Určité nelogičnosti se dají přehlédnout. Bavil jsem se, líbilo se, jsem rád, že se natáčí v americe ještě dobrý komerční snímky.

Šumný Šumperk (2002) (TV film)

Vynikající a netradičně pojatý dokument, který dokáže diváka naprosto upoutat a člověk si z něj opravdu něco odnese. Herecký a komediální talent a profesionalita z oblasti architektury architekta Vávry je prostě strhující... Jen si prosím nedělejte obrázek o Šumperanech z onoho člověka, který chtěl obracet střechu hlavní pošty.

Páni kluci (1975)

Patrně nejopravdovější film o lumpárnách z dětství, asi na stejné úrovni jako Bylo nás pět. Učitel Josefa Somra, pan řídící Petra nárožného a Petr Jiřího Lábuse jsou nepřekonatelní, stejně jako tetičky a maminky v podání Ivy Janžurové a Zdeny Hadrbolcové. Trošku mi však vadí upištěnost Tomáše a lehce televizní dojem snímku...

Rafťáci (2006)

Oproti debutu Janáka Snowboarďáci nepřinášejí Rafťáci do tohoto žánru nic nového, ale přesto jsou v něčem lepší. Hezčí prostředí, větší množství sympatických postav, dotaženější vtipy, ubylo nechutností s afrodiziaky a párkrát jsem se dost nasmál... Závěrem Rafťáci jsou slušnou podívanou v televizi, ale do kina bych na to nešel.

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Po shlédnutí jediné projekce této pohádky v kině jsem rád, že je určena pouze pro televizní obrazovky, protože jediným jejím účelem je zaplnění hluchého místa v časových intervalech televizního vysílaní a pro kinosály se rozhodně nehodí. Samotná pohádka je velica slabá a je spíš jakýmsi odvarem v dnešní záplavě rádoby pohádek. Scénář je je celkově špatný a z příběhu neplyne vůbec žádně poučení, jak by to mělo v pohádkách být. Velkou slabinou filmu je také předvedení záporné postavy jako nějakého ňoumy, který zároveň má plnit komediální složku snímku, ale působí spíš trapně. Lepšími příklady herectví je pár Dvořák-Munzarová, kteří přinášejí alespoň náznak profesionality. Ostatní, zejména dětské, výkony jsou průměrné až podprůměrné (prostě jsem jim nevěřil ani fň). Na druhou stranu pokládám za velmi zdařilou kameru filmu, nasnímání působí velice profesionálně a na exteriéry je radost pohledět. Také je velmi povedené sloučení náchodského zámku s Adršpachem, které na plátně (vlastně obrazovce) působí opravdu jako jeden celek. V globále je tato pohádka značně podprůměrná, ale přiznejme si, že se točí větší koniny, které navíc jdou i do kin.

Hospoda (1996) (seriál)

Zřejmě jde jen o silné obsazení a o chlast, neb každý pivo rád a je jedno co se okolo žvaní.

Metráček (1971)

Hvězdičku navíc za dobrou hlášku: -"Ty by jsi v těch šatech mohla dělat letušku." -"No, leda tak v náklaďáku!"

Stezky slávy (1957)

Ano, ano dámy a pánové, pan Stanley Kubrick je mistr a název tohoto filmu může směle posloužit jako popis jeho cesty napříč filmovým životem a světem vůbec. Stanley v tomto případě stvořil velice zajímavý a působivý snímek z období první světové války, která se odehrála převážně v zákopech. Film poukazuje na nesmyslnost válek a absurdnost jejich vůdců. Film chce říci, že zbabělci nejsou ti, kteří na frontě při útoku obracejí své kroky v úprk, ač by velice chtěli plnit rozkazy nadřízených. Zbabělci jsou právě jejich nadřízení, generálové, kteří sledují bitvy z povzdálí a vydavájí jeden hloupý rozkaz za druhým a sami označují za skety vojáky v akci, když neplní jejich rozkazy.