• Western

Mořské panny (1990)

Cher dokazuje, jak dobře umí hrát. Krásná je, zpívat umí a ještě k tomu dovede i velmi dobře hrát - to není fér :-D. Jako paní Flaxová se mi zdála velice přirozená! A s Bobem Hoskinsem vytvořili milý a uvěřitelný pár. Obě děvčata předvedla také bezvadný výkon. Příjemný film, ráda se k němu zas někdy vrátím.

Moulin Rouge (2001)

Něco naprosto vyjímečného! Jen dodám, že druhou polovinu filmu mám trošku radši. Poprvé jsem si zde všimla talentované Caroline O'Connor jako Nini.

Mrs. Parkington (1944)

Bohužel celkem zdlouhavé, ke konci jsem se už těšila na titulky. Ale Greer a Walter jsou oveřená dvojice a spolu jim to prostě sluší a klape.

Návrat ztraceného syna (1966)

Přemýšlení, tápání, hledání, nejistota... takové pocity se vě mně odehrávaly, když jsem na tento toužebně očekávaný film koukala. Vůbec se mi příběh nezdál nereálný, naopak...pouze lyricky a umělecky podaný, ale podstata toho,co se v něm odehrávalo - pokud jsem to pobrala správně, se mi jeví jako děsivě skutečná, snad až dokonce známá. Zaujala mě celistvá dusivá, tížívá, pomalá atmosféra, kterou ještě prohlubovala (možná paradoxně ) postava psychiatra. Naopak se mi vždy ulevilo, když se objevila jeho žena v podání neskutečně čistě hrající paní Dany Medřické (tuto dámu mám v oblibě, tak možná i toto na mě působilo; fascinuje mě její schopnost hrát bez kudrlinek, a přesto dovede prodat i svou ženskost). Na její roli se mi líbila její ...řekněme moudrost? Měla jsem pocit, že ona ví, co jí chybí, narozdíl od role pana Kačera. A musím ještě upozornit na malou Klárku - rodiče nezapřela, byla naprosto neodolatelná!

Nějak se to komplikuje (2009)

Naprosto souhlasím s larelay! Příjemné, milé, k zasmání i zamyšlení (ale ne tak, aby vás to zatěžovalo)..a taky jsem se podivovala nad rolí Steva Martina, nebyl špatný, byl až překvapivě..obyčejný, takže překvapující a nečekaná pozice Steva Martina. Obsazení Aleca Baldwina mě překvapilo, ale více pozitivně než obsazení Steva. Meryl -ta je geniální...ať už se objeví v čemkoliv, její talent je fenomenální.... K Nancy Meyers mám trošku rozpačitý postoj...ona je svá a někdy to holt sedne a jindy ne...nyní mi ten film sedl =D

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

Pamatuju si, že když jsem tento film kdysi dokoukala, měla jsem v hlavě: "Jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy viděla" Týkal se samozřejmě Maggie Smith. Až se na Jean Brodie podívám znovu, uvidím, jestli na tomto komentáři něco změním.

Nejvyšší nabídka (2013)

Mimo jiné - vynikající Geoffrey Rush a okouzlující hudba.

Nella città l'inferno (1958)

Neskutečná Anna Magnani! Její energie je ohromná a ohromující. Zastiňuje všechny přítomné a jen můžu potvrdit, že výše zmíněné ceny si opravdu zasloužila. Film doporučují, zvláště máte-li rádi impulzivní a hlučnou Itálii...považte - ITALSKÝ film z prostředí ŽENSKÉ VĚZNICE. Hluk a zmatek na druhou, což nemyslím špatně - naopak.

Němý film (1976)

Vlastně bych opakovala komentář od uživatele hirnlego =)

Neviditelný muž (1933)

Neuvěřitelné triky, po vizuální stránce jsem se nestačila divit a obdivovat tehdejší tvůrce. Ale kvůli vysokému hodnocení jsem asi od filmu čekala víc, než dává. Příběh mi připadal velmi osekaný a do jisté míry povrchní. Jediné, co poskytuje, je pohled na muže, kterému se zatemní mozek mocí a to ještě jen jako vedlejší účinek nějaké látky (ne z možnosti moci jako takové). Claude Rains má obrovské charisma i v projevu, což tu skvěle prodal, ani nevadilo trochu přehnaného dramatizování. Byla jsem ráda, že film není dlouhý, ale přišlo mi to na úkor sdělení. Nečetla jsem předlohu, takže jsem si vybájila fakt psychonářez, něco na dřeň. Čekala jsem více "schizofrenního strachu" lidí, kteří šílí z nejistoty, zda právě vedle nich nestojí neviditelný člověk, strach z naprosté ztráty soukromí, ztráty projevit negativní postoj pod pohrůžkou smrti, strach ze smrti jen tak pro pobavení neviditelného šílence....to se zde projeví jen v případě vlaku, ale chybí mi tam ta hrůza v lidech, co by se dala přenést na diváka. Očekávala jsem intenzivnější boj s časem při snaze neviditelného dopadnout...vymýšlení plánu bylo spíše groteskní a nějaký marný boj s přízrakem spočíval jen v burianovsky vykulených očích, když neviditelný popadne chlapíka a točí ním a pak si jen tak zdrhne (už tehdy ho mohli v klidu picnout nebo aspoň poprášit nebo tak) ......do toho ještě ječící majitelka hotelu a naprosto nudná a nezajímavá Flora - linka o lásce se mi zdála zbytečná..... vím, hodnotím 3* a při tom jen píšu o nespokojenosti. To ne, rozladěná jsem jen kvůli nenaplnění očekávání, ale když jsem upozadila svou představu, přece jen jsem se docela dobře bavila...