Fargo - Season 1 (2014) (série)

Už jenom proto, že jsem viděl film Fargo od bratrů Coenových z roku 1996, jsem chtěl zhlédnout i seriál zabývající se podobným příběhem. Nutno podotknout, že kdyby neoplýval seriál tak skvělými herci v hlavních rolích, zapadl by do průměru. Oba ústřední herci, Freeman s Thorntonem, každým dílem zlepšovali svůj výkon, až jsem pomalu nepobíral, jak brilantně oba své role ztvárnili. A nesmím opomenout ani hlavní policistku. Stylová hudba výborně pasovala k příběhu (celkově soundtrack se dá označit jako boží). Na seriálu se mi prostě líbilo vše včetně krajiny Minnesoty, hutné atmosféry a výborného konce. Už se těším na druhou sérii. Hodnocení:90%

Lucifer - Série 1 (2016) (série)

Předem musím říct, že jsem komiks Lucifer nečetl, ale možná si na něj nějaký ten volný čas udělám, neboť seriál se mi velmi líbil a komiks je prý ještě lepší. Nejvíce se to podle mě svou odlehčenou atmosférou podobalo seriálovému Constantinovi, který byl taktéž dobrý. O Tomu Ellisovi jsem doteď vůbec neslyšel, ale udělal na mě obrovsky kladný dojem. Jeho ďábelské vtípky se mnohokrát povedly a vystupování coby detektiv na mě někdy působilo komicky. Lauren German ho skvěle doplňovala. Sice by některé díly mohly být lepší, ale konec to podle mě zachránil na výbornou. Uvidíme, co přinese druhá série. Hodnocení: 80%

Žena v kleci (2013)

Na začátku jsem si říkal,jestli tento film bude stát za to,neboť jsem této dánské detektivce moc nevěřil.Ale první minuty filmu naznačily,že se schyluje k pořádné zápletce.Asi začnu s obsazením,neboť ústřední dvojku policistů z Oddělení Q jsem si hned oblíbil,a to asi kvůli rozdílnosti jejich osobností.Je sice pravda,že vyprávění mohlo být v některých částích ještě lepší,ale to se dá odpustit,Hlavní záporák byl skvělý a závěr byl přímo dechberoucí.Už se moc těším na Zabijáky a třetí díl této dánské ságy.Určitě to stojí za to vidět.Hodnocení:80%

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Musím tedy uznat,že se druhá série podařila ještě o trochu lépe než předchozí.Sice je pravda,že mi tady chyběla hlavní záporácká postava Fiska,ale Jon Bernthal v geniální roli Punishera ho dokázal skvěle nahradit.Opravdu svou roli zvládl na jedničku.I postava Elektry přinesla seriálu jiný nádech.V pár dílech se objevil taktéž Scott Glenn se svými brilantními hláškami.V porovnání s první sérií daleko temnější a akčnější.Možná i příběh byl lepší.Doufám,že až budou dělat třetí sérii,tak to výborné z prvních dvou sérií opět použijí a doplní to něčím novějším.Druhá série ode mě dostává 95%

Collateral (2004)

Michael Mann opět zazářil.Už si mě získal pár filmy,a tak jsem musel zhlédnout i tento.Musím tedy přiznat,že kdyby se ve filmu neobjevil "prošedivělý" nájemný vrah,jehož ztvárnil Tom Cruise,tak by tento film zapadl do průměru.Ale on tomu pořád přidával šťávu,že jsem se prostě ani nenudil.Skvělý byl ale i Jamie Foxx,který svůj výkon od úvodních minut gradoval pořád výš a výš.Záběry ze vzduchu jsou prostě pro Manna klasika,ale neomrzely.Kdo má rád přestřelky,tak si tady kromě pár ojedinělých situací na moc nepřijde.Ještě ke konci musím říct,že jsem čekal něco víc.Hodnocení:75%

Dallas 63 (2016) (seriál)

Tak po zhlédnutí celé série musím konstatovat,že se celý seriál docela povedl a naplnil má očekávání.Filmy podle Kinga se mi vždy líbily,a tak mě zajímalo,jak to tvůrci vkloubí do seriálu.Povedlo se jim to.Do hlavní role cestovatele časem obsadili mého oblíbeného herce Jamese Franca,který svou roli zvládl na výbornou.Mrzí mě,že v seriálu nepobyl trochu déle Josh Duhamel.Nejvíce se mi líbilo asi prostředí 60.let,které zde bylo rozpracováno velmi dobře.A konec byl dechberoucí.Možná si přečtu i knihu.Ale bylo zde i pár nedostatků.Někdy mi to přišlo až moc natáhlé,přehnané,ale i tak tomuto seriálu dávám lepší čtyři hvězdy.Hodnocení:85%

Já, robot (2004)

Will Smithe mám velmi rád a film Já,robot patří u mě k nejoblíbenějším.Filmy týkající se robotů a obecně umělé inteligence mě vždy zajímaly.Zde si režisér pohrává s myšlenkou,jak by to vypadalo,kdyby jsme za pár desítek let normálně na ulici potkávali roboty,kteří by oddaně sloužili lidem.Will Smith zde podal výborný výkon jako vždy.Navíc ho podpořil vtipnými hláškami.Na to,že je film už dvanáct let starý,tak oplývá velmi mistrovsky vytvořenými akčními scénami,z kterých se mi v některých chvílích až tajil dech.Příběh je taktéž dobrý a promyšlený.Není co řešit,jasných 90%

Dárek (2015)

Že by překvapení roku 2015?Už od úvodních trailerů jsem si myslel,že se z tohoto snímku ještě něco vyklube.Film si sám zrežíroval Edgerton a sám si v něm také zahrál.Kdybych měl shrnout jeho postavu (psychologicky narušený jedinec,od kterého nevíte,co máte čekat),tak byla jedním slovem skvělá.Ostatní herci zahráli neskutečně dobře taktéž.Psychologické thrillery sice nejsou mým šálkem kávy,ale možná se na ně více zaměřím.Konec byl tak dobře vymyšlený,že jsem se filmu rozhodl dát 90%

Most špiónů (2015)

Když se u filmu režisérského kormidla ujme taková kinematografická osobnost,jakou je Steven Spielberg,tak to v 9 z 10 případů vyjde a z filmu se stává skvost,který v mé paměti vydrží hodně dlouho.Ještě k tomu musím připočíst scénáristy bratry Coenovy a máme zde zaděláno na jeden z nejlepších filmů minulého roku.K tomu všemu přispěl jako vždy brilantní výkon Toma Hankse.Ale nejlépe zde zahrál asi Mark Rylance coby sovětský špion.Film oplývá skvělou hutnou atmosférou a vypjatými i radostnými momenty.Vymodelované prostředí šedesátých let 20.století na mě zapůsobilo velmi dobře.Za mě dávám 90%

Hříčky přírody (2015)

Americké ztřeštěné komedie se zombie námětem se někdy podaří jako v případě filmu skautův průvodce zombie apokalypsou,ale tady to tvůrci trochu přepálili.Už herecké obsazení je velmi slabé,v zásadě tam nehraje nikdo známý a ten,kdo tam hraje,ten hraje pěkně špatně a nedůvěryhodně.Samotní zombíci a k tomu i upíři a mimozemštani byli docela dobří.Někdy mě štvaly hlášky,které se do těch momentů prostě nehodily.A když si vzpomenu na příběh,tak to už radši s recenzí skončím.Spíše podprůměr.Hodnocení:50%