Pád Bílého domu (2013)

Další americký filmový spotřebák.Ale nutno uznat,že se film celkově povedl,což jsem moc ani nepředpokládal.Aaron Eckhart se přesně hodil na amerického prezidenta,který radši sám zemře,než aby to odnesli obyvatelé Spojených států amerických(tohleto musí být v každém filmu).Gerard Butler měl ve filmu asi troje plíce,což se projevovalo na jeho fyzičce,až jsem se chvílemi divil.Ale jinak dobrý film.Hlavního záporáka vybrali také dobře(naposled jsem tohoto herce viděl s Bondem v Dnes neumírej).Více se ale těším na Útok na Bílý dům(White house down).Hodnocení:65%.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Co dokážou Američani provést s jednou pohádkou,kterou zná snaď každé dítě na světě,to nechápu.A ještě k tomu Jeníček a Mařenka ve filmu používají moderní zbraně.Jinak příběh nebyl zas tak špatný.Jeremy Renner si chtěl zahrát na jinocha ve čtyřiceti,ale celkem se na tu roli hodil.Američani jsou prostě Američani.Další spotřebák. Hodnocení:60%.

Jack a obři (2013)

Po krátké době jsem viděl další zfilmovanou klasickou pohádku a určitě byla lepší než ta první(viděl jsem Jeníčka a Mařenku).Na filmu se mi líbily výborně digitálně udělaní obři a sympatický herec v roli Jacka.Jsem rád,že se ve filmu objevil i Ewan McGregor. Příšte by mohli lépe vybrat princeznu,ale to nic nemění na tom,že se mi film líbil.Hodnocení:75%.

Hačikó - příběh psa (2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Takové pouto mezi psem a člověkem je velmi krásné a v takovém měřítku jako v tomto filmu skoro nemožné. I já jsem se neubránil slzám. Je stejně neuvěřitelné,že tam ten Hačikó chodil každý den nepřetržitě devět let. Bez tohoto filmu bych ani nevěřil, že je taková věc možná. Velmi dojemný film a nezapomenutelný filmový zážitek. Musím pochválit toho psa, neboť on svou postavu ztvárnil opravdu věrohodně. Na tento film se můžu podívat kdykoliv i za cenu nějaké té slzy. Hodnocení: 90 %.

Mocný vládce Oz (2013)

První čtvrhodinu jsem si myslel,že to snad bude černobílé,ale ono to bylo uděláno schválně.Spoiler. Pak se (ne)kouzelník (James Franco) pomocí víru přenese z Kansasu do kouzelného světa,kde zvířata mluví a dokonce i porcelán.Pak potká tři čarodějky,z toho dvě hodné(jedna se přidá později na špatnou stranu) a jednu zlou.Kolikrát už tady byl film o třech čarodějkách.Obyvatelé kouzelného světa ho prosí o pomoc proti zlé čarodějce a on jim se svojí vychytralostí pomůže a vyžene čarodějku pryč a stane se králem.Když si znova přečtu to,co jsem právě napsal,pochopil by někdo děj?I já jsem se v něm dobře motal.Líbily se mi jen efekty a výborný byl opičák,který byl hodně vtipný.To je ale všechno.Dávám 60%.

Velký Gatsby (2013)

Na filmu jsme byli se školou.Prvních deset minut jsem si říkal,co to je za blbost.Ale pak se to celkem dobře rozjelo.Jednu hvězdu dávám za skvělou hudbu,druhou za atmosféru New Yorku ve dvacátých letech minulého století a poslední samozřejmě za Leonarda DiCapria.Ten na tu roli Gatsbyho seděl.Strhávám jednu hvězdu za nadbytečného "pavoučího muže"(Tobey Maguire).Ten mi tam moc neseděl.Rozhodoval jsem se,jestli mám dát čtyři nebo tři hvězdy,ale ještě jednu hvězdu uberu a to za trochu zamotaný příběh.Jinak nadprůměrný film.Hodnocení: 65%.

Nic nás nerozdělí (2012)

Výborný film.Výborné herecké výkony.Takový dojemný film jsem v poslední době neviděl.Filmy podle skutečné události mám velmi rád.V kůži těch lidí bych určitě být nechtěl,protože to muselo být strašné.Naomi Watts to zahrála skvěle.Dávám 90%.

Konečná (2013)

Arnold Schwarzenegger zase vytřel všem zrak.Ten se svými rolemi nikdy nezestárne.Akčňák se vším všudy.A samozřejmě vypáleno aspoň tísíce kulek.Děj nebyl zas tak špatný,ale je pravda,že kdyby tam nebyl Arnie,tak dám jen dvě nebo tři hvězdy.On tyhlety filmy táhne a myslím,že ještě dlouho táhnout bude.Prostě Arnie je Arnie.Ale akce to byla parádní,to se musí nechat.Malé městečko bylo vybráno pro tento film dobře a dalo tomu takový náboj.Hodnocení:70%

Ti druzí (2001)

Kdybych tento film měl vyjádřit jedním slovem,řeknu brilantní.Výborná hudba a atmosféra.Skvělá Nicole Kidman,ale kdo mě nejvíce překvapil svým výkonem,byla malá holčička(Alakina Mann).Ta byla famozní.Nejvíce mě zarazil konec filmu,protože takový závěr jsem tedy nečekal,proto mě to potěšilo.Američané s koproducenty Španěly zase ukázali,že horory umí točit jako nikdo jiný.Hodnocení:90%.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Film se mi celkem líbil,hudba byla výborná a hororové scény se taky povedly,ale to by bylo tak všechno.Děj mi připadal takový nedodělaný a vše se korunovalo tím,že klukovi(Kyle Gallner) zmizela na konci rakovina.Ještě bych chtěl dodat,že mi postava faráře(Elias Koteas) nepřišla zbytečná.Hodnocení: 55%.