Do neznáma (2016)

Po celou dobu jsem měl dojem, že sleduji hodně lacinou variaci na film Interstellar. Režisér si totiž od Nolanova filmu "půjčuje" téměř vše - od rotací kamer, melancholických záběrů na krásy vesmíru, až po jméno lodi. Jenže jak je nám všem známo, když dva dělají totéž, není to ani zdaleka totéž. Zoufalou situaci bohužel nezachránil ani výborný Mark Strong, který zde hraje první ligu. Je veliká škoda, že Approaching the Unknown dopadl zrovna takto. Na komornějšího Marťana jsem se totiž velice těšil.

Poslední dny na Marsu (2013)

The Last Days on Mars má atraktivní téma, které je ale katastrofálně špatně zpracované. Postavy se chovají jako naprostí blázni, přičemž je zde i velmi mnoho logických chyb. Škoda, potenciál to mělo.

Hra peněz (2016)

Od Money Monster jsem neočekával vůbec nic převratného. Čekal jsem, že dostanu další marný pokus přivést na výsluní některá známá jména, které režíruje polozapomenutá Jodie Foster. Avšak Money Monster je k mému údivu slušně odsýpajícím thrillerem, který je téměř bez chyby. Akce jde v ruku v ruce s krásně načrtanou atmosférou, což skvěle kontrastuje s rychle se měnícím světem financí. Všichni herci zde odvádí velký kus práce, takže se jedná o parádní film ze světa financí, který mě velmi mile překvapil. Za tohle má u mě Jodie Foster velký palec nahoru! „The name is Lee Gates, the show is Money Monster. Without risk, there is no reward. Should I sell? Should I a loan? GET SOME BALLS!“

Warcraft: První střet (2016)

Jelikož se neřadím zrovna k "hardcore" fandům této franšízy, potažmo i hry, k filmové adaptaci jsem přistupoval pouze jako k fantasy, která mě ničím nepřekvapí ani neohromí. Popravdě, do kina jsem šel s vědomím, že dostanu průměrný, možná až podprůměrný zážitek, na který hodně rychle zapomenu. Nicméně, nyní, pár desítek minut po zhlédnutí musím konstatovat, že jsem se mýlil. A jak! Warcraft již od prvních minut skvěle odsýpá a má neskutečně vtahující atmosféru, která v kombinaci s barvitým a živoucím světem dává dohromady svěží fantasy koktejl podávaný za studena. Jediné co mi na snímku vadilo, byla až přemíra "vysvětlovaček" a konverzačních linií. Jistě, chápu, že lidem neznalým hry se to musí nějak vysvětlit, ale mám dojem, že by to šlo ještě o kousíček lépe. Nebýt tohoto, neváhám "ocejchovat" Warcraft plným počtem hvězdiček. Tohle se totiž moc povedlo. Na závěr jen dodám, že doufám ve vysoké tržby filmu, jelikož jsem docela zvědavý, jak se tento příběh bude odvíjet dále. Tohle je totiž jedno z největších filmových překvapení roku 2016. PS: Ne, ani tato výborná filmová adaptace mě nedonutí trávit celý den před monitorem počítače hrajíc WOW. Snad někdy jindy a zásluhou dalšího dílu. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Some see death as having some greater purpose, but when it is one of your own, it is hard to grasp anything good comes from it.“

Zlo nikdy nespí (2016)

Mělo to obrovský potenciál, avšak tvůrci ho využívají jen z části. Film na mě působil spíš jako laciné fantasy než horor. Mimochodem, když už mluvím o hororu, tak hlavní "bubák" zde působí docela vtipným a laciným CGI dojmem. Přičtěte si k tomu zmatené chování všech postav a narychlo ukončené finále, a máte zde podivný mix žánrů, v němž zcela chybí kvalitní hororové ingredience.

The Girl in the Photographs (2015)

Občas to své světlé chvíle mělo, tedy co se týče atmosféry, ale po většinu času to byla nudná a "WTF" podívaná, u které jsem nechápal, proč je tak dlouhá. The Girl in the Photographs je totiž jedním z těch filmů, u kterých je lepší se podívat na trailer. Celovečerní filmová podoba totiž za moc nestojí.

Code 8 (2016)

Perfektní technologická vize blízké budoucnosti, která se dokonale snoubí s vytvořenou atmosférou neustálého strachu z odhalení. Code 8 má rozhodně velký potenciál, pročež doufám, že tvůrci vyberou dost peněz na vytvoření celovečerní filmové podoby. Tento počin by na velkém plátně rozhodně ostudu neudělal. (VideaČesky.cz)

Angry Birds ve filmu (2016)

Nebýt téměř hluché první poloviny, kterou občas prodchnul povedený humor či multikulturní narážka, asi bych šel s hodnocením výše. Angry Birds totiž začnou pořádně odsýpat ve chvíli, kdy se tvůrci zařídí podle konceptu hry. Přesně od té chvíle máte pocit, že hra, se kterou si krátíte dlouhé chvíle při čekání na autobus, se dočkala solidní filmové podoby. Bohužel, ta unylá první polovina tento počin posílá do hlubin filmové průměrnosti. Na závěr jen dodám, že jsem obdivoval snahu tvůrců implementovat do filmu problémy dnešního světa, jako například hrozbu islámu či nelegálních imigrantů. Tohle bych u filmu pro děti vážně nečekal. PS: Snad nejvtipnější scénu si pro sebe ukradl Mighty Eagle a jeho jezírko! „Greetings from the world of the pig!“

Aliance (2016)

Dlouhá, přeplácaná a nudná záležitost, v níž užité futuristické prvky působí naprosto směšně. Jediné co stojí za zmínku je slušná akce, které je ale zase zoufale málo. Prostě jen další unylá "teen" blbůstka v řadě, na kterou se hodně rychle zapomene. PS: Co tady proboha dělá Jeff Daniels? Má tohle vážně zapotřebí?