Vyzvednutí Kursku (2002) (TV film)

Poutavý dokument o vyzvednutí jaderné ponorky K-141 Kursk ze dna moře.

Upgrade (2018)

Snímek Upgrade Vás zaujme již v samotném začátku svou stylizací, která nápadně připomíná tu z filmu "Blade Runner". Výsledný dojem, okrem hereckého výkonu Logana Marshalla-Greena, umocňuje i soundtrack a KAMERA. Upřímně, takové epické kamerové veletoče jsem již dlouho neviděl. Připočtěte si k tomuto všemu i šokující závěrečnou pointu, a dostanete jedno z největších filmových překvapení roku. Skvělá práce! „Grey's not here anymore. He's in a better place. In his mind, where he wants to be. I've taken over now.“

Máš ji! (2018)

Svižná komedie s originální nosnou premisou a atraktivním obsazením, která téměř po celou stopáž srší skvělými nápady a nestihá nudit. Přesně takhle by se v pár slovech dala shrnout komedie Tag, která na komediálním poli působí jako čisté zjevení. Má totiž něco, co většina ostatních v tomto žánru zcela postrádá - originalitu. Začínaje u příběhu, chemie mezi herci a konče u kamery, to všechno dohromady vytváří skvělý komediální koktejl, na němž zamrzí jen delší stopáž a některá hluchá místa. Až na tyto drobné detaily je Tag pohodovou komediální záležitostí, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Skvělá práce! PS: A perlička na konec? Je vážně úžasné, že snímek byl inspirován skutečnými událostmi jedné party přátel! PPS: Tak tohle tedy dělal Hawkeye během "Infinity War"! „Never been tagged. Just sayin'.“

Mrakodrap (2018)

Solidní "no-brain" záležitost se sympatickým Dwaynem Johnsonem, který pochopil, že přesně tyhle role jsou pro něj jako stvořené. Nesnaží se totiž hrát ve filmech, ze kterých je "honba" za Oscarem či jinými cenami "cítit" na míle daleko, nýbrž hraje ve snímcích, které většinou spadají do kategorie "béčkových" a v nichž hrdina s jeho mimikrami takzvaně "save the day". Skyscaper se tedy řadí přesně do tohoto ranku, jelikož nějaký hlubší či intelektuálnější podtón tu vážně nenajdete. Premisa celého snímku je totiž jasně nalajnovaná už od samotného začátku, přičemž je doprovázena hutnou a líbivou akcí, na kterou se skvěle kouká. Avšak na druhou stranu vážně zamrzí chabý a průhledný scénář, který výslednému dojmu vcelku ubírá na atraktivitě. Avšak až na tento detail je Skyscraper oddechovou akční podívanou pro fandy Dwanya "The Rocka" Johnsona, ke kterým se nyní již také počítám. „If you can't fix it with duct tape... you ain't using enough duct tape.“

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Špiónská odysea Toma Cruise. Při sledování Mission: Impossible - Fallout jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jak skvělý akční koktejl umíchal režisér Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise. Měl jsem totiž za to, že po výtečném pátém dílu s podtitulem "Rogue Nation" se už série nemá prostě kam posunout. Díky Bohu za to, že jsem se v tomto ohledu mýlil! Nejnovější "nemožná" mise totiž předčí všechno, co jsme dosud viděli. Akce je hutnější, občas se chce říci, že i šílenější, jde více na dřeň, přičemž máte pocit, že si agent Hunt sahá na naprosté dno svých schopností a sil. Přičtěte si k tomuto všemu výborný soundrack, atraktivní reálie, epické FINÁLE a vedlejší herce, kteří Crusisovi zdatně sekundují a dostanete monumentální akční podívanou, která i navzdory pochybám překročila vlastní stín a jasně září na holywoodském, potažmo i na akčním nebi. Nyní tedy mohu s klidnou tváří prohlásit, že série Ethana Hunta a Toma Cruise ještě nikdy nebyla lepší, pročež to budou mít příště vážně hodně těžké. Skvělá práce! PS: Kde se mohu přihlásit do služeb IMF? (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „The fallout of all your good intentions.“

Agent 327: Operation Barbershop (2017)

Skvěle zpracovaný krátký film, který v sobě výborně kombinuje hravost animace a filmy s Jamesem Bondem. (VideaČesky.cz)

Jsem to já (2017) (amatérský film) odpad!

Nestoudný políček do tváře filmovému umění a všemu co s tímto odvětvím souvisí. "Režisérovi" a ústředním "hercům"" bych doporučil zájezd na planetu Mars bez zpáteční jízdenky. Třeba se toto "dílo" bude jiným formám života líbit. PS. Doporučuji Vám přečíst si zdejší zajímavosti, jelikož je to vtipnější než "snímek" samotný!

Ant-Man a Wasp (2018)

První velké MCU zklamání? Bohužel, je tomu vážně tak. Ant-Man and the Wasp je, co se kvality a originality týče, zatím tím "nejhorším" představitelem. V prvé řadě za to může vágní, ba téměř odfláknutý scénář plný děr, který "nabídne" mnoho hluchých míst, neoriginální akce a dialogů tak špatných, že by i kámen ustrnul. Celou tuto mimořádně nezvyklou situaci nezachrání ani slušné herecké výkony, z nichž překvapivě vyčnívá skvělá Evangeline Lilly. Jediné, co tedy stojí za zmínku je kreativní zmenšování budov, vozidel a hlavní záporná postava Ghost, jejíž motivace je hmatatelná a svým způsobem i zcela pochopitelná. Avšak až na tyto detaily nemá snímek Ant-Man and the Wasp nic moc co nabídnout, takže ve finále dostaneme zbytečný, po většinu času i nudný film, jehož skvělý první díl nechává v prachu cesty ležet daleko za sebou. Škoda. PS: Bylo to tedy sérum pravdy nebo ne? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „You can do it. You can do anything. You're the world's greatest grandma.“

A Prayer Before Dawn (2017)

Po snímcích "Shot Caller" a "Brawl in Cell Block 99" přichází další skvělý film z vězeňského prostředí. A Prayer Before Dawn se může pochlubit skvělým střihem, scénářem, kamerou a reálným podhoubím podle autobiografické knihy Billyho Moora, který v thajské věznici strávil tři dlouhé roky. Snímek rovněž zaujme syrovou, ba téměř animální brutalitou, která provází téměř všechny kroky hlavní postavy a postav kolem něj. Je fascinující a zároveň děsivé sledovat, jak se lidé za zdmi vězení mění v krvelačná zvířata prahnoucí po pomstě, krvi a boji. Přičtěte si toto všechno ke skvěle nasnímaným soubojům v ringu a faktu, že zde hrají skuteční vězni a dostanete film, který Vás ve finále zcela odrovná. A Prayer Before Dawn je tedy dalším nenápadným filmem, který v mnohých ohledech předčí filmy z holywoodské produkce. Skvělá práce!

Modré diamanty (2018)

Pomalu ale jistě přestávám chápat výběr rolí Keanu Reevese. Siberia se totiž okamžitě řadí na jeho dlouhé portfolio hereckých podivností, jelikož se jedná o snímek, který ani v první řadě neví čím chce ve vlastně být. Snímek začíná jako krimi o pašerácích diamantů, z čehož se najednou "přehoupneme" do pitomé romantické linie, která je všechno možné jen ne zajímavá. Ve finále tedy dostaneme zmatenou, nudnou a téměř dvě hodiny trvající podívanou, u níž je jediným "highlightem" scéna, ve které Keanu Reeves jezdí v Žigulíku. A to je na nějaký hlubší či alespoň průměrný filmový zážitek vážně hodně málo. Škoda. PS: Zdálo se mi, že ve finální přestřelce tvůrcům prostě došly finanční prostředky, takže museli improvizovat. Z nějakého důvodu jim to ale vůbec nešlo.