Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Třetí snímek s podtitulem "Summer Vacation" sice nabídne místy vtipnou a svižnou podívanou (Gremlinské aerolinky), ovšem v jádru je to jenom bezduché a poněkud zbytečné "dojení" zavedené značky. Některé scény a gagy totiž vyznívají naprázdno, což s laciným scénářem dává dohromady průměrnou podívanou, která poměrně rychle zabředne. Škoda. PS: Takže píseň “Macarena” zachránila den jo? „Ladies and gentlemen, for your safety, please unbuckle your seat belts!“

Hvězdná pěchota (1997)

Solidně odsýpající oddechová akční jednohubka, která díky svému nápadu a provedení téměř nestíhá nudit. Starship Troopers má sice místy poněkud chaotickou akci, nicméně tento fakt bohatě vynahrazují inovátorské nápady, futuristické kulisy a fakt, že se snímek nebere zas tak moc vážně. Skvělá práce! „Welcome to the Roughnecks!“

Predátor: Evoluce (2018)

Doufal jsem, že v rukách Shanea Blacka dostane Predátor konečně důstojného nástupce snímku z roku 1987. Doufal jsem, že The Predator bude vysokooktanová akční jízda, která Predátora, potažmo i jeho mytologii posune o kus dál a "zrestauruje" ho pro nové století. Bohužel, ve finále jsem nedostal ani jedno, jelikož The Predator je především generickou akční slátaninou, která Predátorovi dělá jen a jen ostudu. Akce je k uzoufání nudná, charaktery postav zase lehce zaměnitelné, přičemž si k nim po celou dobu stopáže nevytvoříte ani náznak sympatií nebo nějakého hlubšího vztahu jako k Arniemu v prvním filmu. Na celém snímku není znát, že by ho točil TEN Shane Black, nýbrž banda ziskuchtivých producentů v oblecích. Tuto zoufalou situaci nezachrání ani zajímavé nápady na využití technologie Predátorů či smíchání jejích DNA k vytvoření zabijáckého hybrida. Zdá se, že postava Predátora je zkrátka prokletá a že jeho dny na velkém plátně už nikdy nepřijdou. Je to prostě škoda. PS: Závěrečná scéna je oslavou slova "WTF" a způsobila nejeden záchvat smíchu. Jako vážně Shane?! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „It's a nickname, the data suggests that it tracks its prey, exploits weakness. Seems to enjoy it, like a game.“

Zastavte temnotu (2018)

Syrově chlapská delikátní žánrová záležitost, která Vás v první minutě stopáže chytne a už nepustí. Hold the Dark Vás zaujme již v samotném začátku, ve kterém režisér Jeremy Saulnier zvolil pomalejší, chce se říci, že až rozvláčné tempo. To snímku překvapivě neškodí, nýbrž přidává na celkové atraktivitě. Hold the Dark se rovněž může pochlubit působivými reáliemi Aljašky a soundtrackem, což dokonale lícuje s mrazivými hereckými výkony a nosnou myšlenkou snímku. Samostatnou kapitolou je naprosto SKVĚLÁ desetiminutová přestřelka, která se svým drtivým nástupem patří k největším "higlihtům" tohoto díla. Jen škoda té přepálené stopáže, která bohužel nabídne několik hluchých míst. Myslím však, že výše zmíněná pozitiva tento neduh vykompenzují tím nejlepším možným způsobem. Skvělá práce! „I'll always be with you.“

První očista (2018)

Naprosté selhání a pošpinění originální zavedené značky. Na The First Purge je špatné snad úplně všechno. Téměř nic zde nefunguje tak jak by mělo, takže ve finále dostaneme velmi špatný "béčkový" akční film, který má s původními snímky společný snad jen název. Škoda. PS. Korunu tomuto všemu nasazuje šílený černý feťák Skeletor, u jehož scén jsem se musel prostě smát. PPS: To si tvůrci vážně myslí, že svítící kontaktní čočky jsou "creepy"?

Po čem muži touží (2018)

Ano, je to neoriginální až hrůza a ano, některé části jsou křečovité a bolestně průhledné, což v kombinaci s děravým scénářem nedělá moc velkou dobrotu. Avšak na druhou stranu, snímek Po čem muži touží v některých pasážích nabídne oddechovou a místy i vážně vtipnou “no-brain” podívanou, na kterou se můžete dívat bez onoho známého pocitu viny, který je u české tvorby nuceným společníkem. A to je něco, co se u tuzemského filmu vážně cení. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice)

Raubíř Ralf (2012)

Výtečně odsýpající delikátní animovaná záležitost, která okrem skvělé animace nabídne i nostalgickou vzpomínku na hry, které jsem hrával v době svého dětství. Skvělá práce! „Because if that little kid likes me, how bad can I be?“

I Think We're Alone Now (2018)

I Think We're Alone Now je snímkem, ve kterém samotář Peter Dinklage uklízí domy, pohřbívá mrtvoly, vrací knihy do knihovny, pije víno a okopává zahrádku. Po nějaké chvíli potká zmatenou Elle Fanning a světe div se, ony nudné úkony dělají ve dvou! Korunu této broušené poctě slova "WTF" dodává finále, které tuto značku skutečně kvalitní práce povznáší na novou a zcela netušenou úroveň. Tohle se i přes originální nosnou myšlenku vůbec nepovedlo. Škoda.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Psychedelicky podmanivá jízda, která svým vizuálem, některými "gore" scénami a soundtrackem aspiruje na jednu z nejzajímavějších v tomto roce. Tím však výčet pozitiv snímku Mandy končí, jelikož co se scénáře, příběhového spádu a hereckých výkonů týče, snímek je neutuchající oslavou slova "WTF". Korunu tomu všemu nasadí scéna, v níž hystericky ječící Nicloas Cage chlastá vodku a je oblečený jen v bílých spodkách a triku s potiskem tygra. Ne, nekecám, fakt to tam je.

Solo: Star Wars Story (2018)

Ale jo, ten "feeling" tam prostě je! Solo: A Star Wars Story nám, stejně jako "Rogue One: A Star Wars Story" před dvěma lety, ukazuje svět "Star Wars" z jiné, netušené perspektivy. Místo šlechetných rytířů Jedi tu totiž "úřaduje" parta lidí, kteří nejvíce ze všeho touží po hromadě peněz. Snímek samotný je od začátku až do konce svižnou a líbivou podívanou, u níž zamrzí jen některá hluchá místa a fakt, že režisér Ron Howard tak nějak nejde více do hloubky. Mám pocit, že z postavy mladého pašeráka Hana Sola a jeho parťáka Landa Carlissiana se dalo "vyrazit" ještě o kousek více. Co se Aldena Ehrenreicha a Donalda Glovera týče, neměl jsem s nimi takový problém jako většina fanoušků, právě naopak. Jistě, na brilantního Harrisona Forda a Billyho Dee Williamse nemají, v to snad nikdo ani nedoufal, nicméně své role se zhostili v rámci svých možností na výbornou. Takže co dodat na závěr? Solo: A Star Wars Story sice do filmového kánonu "Star Wars" nepřináší nic převratného, avšak jako oddechová akční jízda s EPICKÝM "Kessel run" Vám skrze ozvěnu času přinese ono nadšení, ten "feeling" o kterém jsem psal na začátku a který fanoušci této značky, potažmo i série tolik milují. A právě na tom záleží, no ne? Skvělá práce! PS: Ty ladné křivký Millennia Falcon! Nejkrásnější loď v celé galaxii! „You need an incredibly fast ship, and a brilliant pilot.“