Code 8 (2016)

Perfektní technologická vize blízké budoucnosti, která se dokonale snoubí s vytvořenou atmosférou neustálého strachu z odhalení. Code 8 má rozhodně velký potenciál, pročež doufám, že tvůrci vyberou dost peněz na vytvoření celovečerní filmové podoby. Tento počin by na velkém plátně rozhodně ostudu neudělal. (VideaČesky.cz)

Angry Birds ve filmu (2016)

Nebýt téměř hluché první poloviny, kterou občas prodchnul povedený humor či multikulturní narážka, asi bych šel s hodnocením výše. Angry Birds totiž začnou pořádně odsýpat ve chvíli, kdy se tvůrci zařídí podle konceptu hry. Přesně od té chvíle máte pocit, že hra, se kterou si krátíte dlouhé chvíle při čekání na autobus, se dočkala solidní filmové podoby. Bohužel, ta unylá první polovina tento počin posílá do hlubin filmové průměrnosti. Na závěr jen dodám, že jsem obdivoval snahu tvůrců implementovat do filmu problémy dnešního světa, jako například hrozbu islámu či nelegálních imigrantů. Tohle bych u filmu pro děti vážně nečekal. PS: Snad nejvtipnější scénu si pro sebe ukradl Mighty Eagle a jeho jezírko! „Greetings from the world of the pig!“

Aliance (2016)

Dlouhá, přeplácaná a nudná záležitost, v níž užité futuristické prvky působí naprosto směšně. Jediné co stojí za zmínku je slušná akce, které je ale zase zoufale málo. Prostě jen další unylá "teen" blbůstka v řadě, na kterou se hodně rychle zapomene. PS: Co tady proboha dělá Jeff Daniels? Má tohle vážně zapotřebí?

Deep Space 69 (2012) (seriál)

Občas to kvalitativně docela vázne, avšak občas zde problýskne skutečná humorová genialita, která v kombinaci s pubertálním humorem vytváří velmi vtipnou kombinaci. (VideaČesky.cz)

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Michael Bay nenatočil další díl dětinských Transformers ale syrový akční film podle skutečných událostí? Peklo oficiálně zamrzlo! 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi je skvěle podaným filmem, ve kterém nám Michael Bay servíruje všechny svoje "trademarky" a kamerové veletoče na stříbrném podnose. Jakoby se přes ozvěnu času vracel "feeling" z filmu Bad Boys II. Všechno od děje, hereckých výkonů až po akci perfektně odsýpá, takže jedinou Achillovou patou je zde enormní stopáž, která je vážně až příliš dlouhá. Nebýt tohoto faktu, začal bych Baye zase uctívat jako originálního režiséra, jelikož tuto nálepku v průběhu let s dokola se opakující franšízou Transformers zcela ztratil. Dobrá práce, jen tak dál! „Seriously guys. If the consoluate ordered a pizza it would've been there by now.“

Grimsby (2016)

The Brothers Grimsby aneb Sacha Baron Cohen opět v plné palbě. Film je od začátku až do konce napěchován nekorektním a servítky si neberoucím humorem, který se nese přesně v Cohenově stylu. To co nefungovalo ve filmu The Dictator zde totiž funguje na 100%. Občas je to sice notně přes čáru, nicméně to není zas až taková hrůza, jak zde někteří uživatelé avizují. Tohle se totiž, až na pár momentů, povedlo na výbornou. PS: Upřímně, docela se divím Marku Strongovi, že do takého projektu vůbec šel. Tohle není zrovna ten typ filmů, kde bych tohoto herce očekával. „Trust you? Trust you? Because of you, the head of the World Health Organisation is dead and Harry Potter has AIDS. You managed to do in three seconds what Voldemort failed to do in eight movies!“

Temná strana dveří (2016)

Atmosferická hororová jednohubka s originálně řešenou zápletkou, kterou ale sráží dobře známé praštěné chování všech ústředních postav.

Ave, Caesar! (2016)

Scénáristickou, potažmo filmovou tvorbu bratří Coenů mám ve velké oblibě. Líbí se mi na ní skvěle načrtaná přímočarost a břitké dialogy, které ji doprovázejí. U Hail Caesar ale jakoby na všechno tohle zapomněli. Film je totiž zbůhdarma poslepovaný koktejl nepochopitelných scén a nevyužitého potenciálu látky a zúčastněných herců. Typický "Coenovský" humor zde funguje jen v několika málo vzácných příležitostech, jelikož většinu stopáže zaberou dialogy o politice a ekonomii, ze které mi šla až hlava kolem. Je velká škoda, že to dopadlo takto. Potenciál zde byl, nicméně se ho tentokrát nepodařilo chytit a ukočírovat. „Tell them, "Thanks, but no thanks." That short enough for you?“

X-Men: Apokalypsa (2016)

Zoufalství. Jediné co na X-Men: Apocalypse oceňuji, je poutavé rozvedení originů některých známých postav a úžasné cameo Hugha Jackmana. Bryan Singer se totiž nějakým špatným omylem dostal do bodu, kdy bezuzdně vykrádá svou vlastní tvorbu. Ty atributy, které jsou lehce načrtány ve "First Class", umně dovedeny k dokonalosti v "Days of Future Past", jsou v Apocalypse pouhé šedé kopie bez náboje. Říkám to nerad, ale X-Men: Apocalypse je pouhopouhým digitálním bordelem, který předchozím dvou dílům dělá jenom ostudu. PS: Záporná postava Apocalypse s mimikrami Oscara Isaaca je vážně skvělá. Až se mi nechce věřit, že je zde tak málo využit její potenciál. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Everything they've built will fall! And from the ashes of their world, we'll build a better one!“