Země zítřka (2015)

Původním záměrem filmu Tomorrowland pravděpodobně bylo, aby ztělesňoval jakousi rodinnou variaci na film Interstellar. Finální výsledek ale spíše než Nolanův velkofilm připomíná "braky" typu Green Lantern či Jupiter Ascending. Čili vizuál na jedničku, ale vše ostatní okolo nestojí za nic. Špatně vystavěný příběh, nesympatičtí herci v čele s Georgem Clooneyem a velmi slabě vyprofilovaná akce - právě tohle dostanete, pokud tomuto filmu dáte šanci. PS: Proč, proboha PROČ se Hugh Laurie upsal něčemu takovému? „Every day is the opportunity for a better tomorrow.“

Kung Fury (2015)

Tak tohle je naprosto boží šílenost! Z Kung Fury přímo čiší osmdesátá léta jak už stylem zpracování, hláškami či použitou muzikou. Ale to už mi asi mělo být jasné v momentu, kdy David Hasselhoff nazpíval promo k tomuto filmu s podtitulem True Survivor. „Fuck you, Kung Fury. Nothing can stop me and my army of death.“

Rudá mašina (2014)

Dokument z dob, kdy byl hokej ještě propagandistickým nástrojem Sovětského Svazu.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Ano, i já se připojuji k nadšeným recenzím a dokola omílanému faktu, že pozorovat něco takového v kině je záležitost přímo božská. Protože to, co se mi 120 minut míhalo před očima na velkém plátně, předčilo i mé nejdivočejší představy o tomto filmu. Film Mad Max: Fury Road celkem trefně vystihuje přízvisko MAD. Všechno co zde uvidíte, je svým způsobem praštěné, šílené ale přesto naprosto okouzlující. Vizuální stránka filmu by si podle mého názoru zasloužila čestné místo v síni legend, jelikož něco tak krásně vypiplaného jsem neviděl od dob filmu "Interstellar". A v kombinaci s tak akorát vysoustruženým příběhem se jedná o výbornou akční záležitost, u které se už teď, zhruba hodinu pro první projekci, nemůžu dočkat projekce další. Geniální dílo! (Viděno v kině Dačice) „My name is Max. My world is fire. And blood. “

Přizdis*áči (2011)

Pouze slabý odvar úspěšnějších "Prciček".

Slow West (2015)

I když se Slow West tváří jako western, v celkovém pojetí se drží celkem při zemi a působí mnohem komorněji než většina jiných představitelů tohoto žánru. Ale to ho nečiní nějak nevýrazným, právě naopak. Zde hraje prim atmosféra, vizuál, působivý soundtrack a dialogy. A já musím dodat, že až na pár zádrhelů to funguje výborně. PS: Michael Fassbender a western? Už jen tohle spojení slibuje skvělou filmovou podívanou!

Demonic (2015)

To je nějáký nový trend, že se v hororech začne něco pořádného dít až na samotném konci?

Vzkříšení démona (2015)

Když se v tomto snímku konečně začalo něco dít, tak to najednou přerušil sled závěrečných titulků. Škoda, potenciál zde byl. A Olivia Wilde jako démon? Still hot.

Věčně mladá (2015)

The Age of Adaline je vlastně takovým "mladším bratříčkem" filmu The Curious Case of Benjamin Button. Snímek hraje na podobných strunách, které jsme mohli vidět ve Fincherově díle. Takže, měli byste "ztrácet čas" tímto filmem, když podobné téma tu již bylo? Rozhodně ano! The Age of Adaline má krásný emotivní příběh, odehrává se v atraktivních lokacích, a především oplývá krásnou Blake Lively, která zde předvádí strhující herecký výkon. Co víc si tedy přát? Snad jen roli Harrisona Forda, který zde, byť na malém prostoru, hraje seč může. „Tell me something I can hold on to forever and never let go.“

Maggie (2015)

Za tu dlouhou dobu co se zajímám o filmy, jsem už viděl ledacos. Filmy tak praštěné, že jsem je jen stěží dokoukal do konce, filmy, které se brali až moc vážně a ve výsledku se jednalo o naprostou katastrofu, a filmy, u kterých bylo lepší nechat mozek doma na polici. Ale film, který nemá vůbec žádnou příběhovou kostru, ba ani sebemenší náznak, to tedy ještě ne. Maggie je jen jakýmsi nedodělkem, ve kterém sledujeme (někdy vážně velmi nudnou) transformaci děvčátka v zombie, která je občas proložená tesklivými pohledy Arnieho a všech ostatních. Ale i přes tato zjevná negativa musím smeknout před samotným Arnoldem, který se v těch několika vzácných momentech skutečně pokouší hrát. Pro skalní fanoušky Arnolda asi vlhký sen, pro nás ostatní celkem diskutabilní a rozporuplná záležitost.