MovieZone Live! (2010) (pořad)

Vynikající pořad s výbornými recenzenty Civalem, Imfem a Mr.Hladem. Ale kdy už konečně přijde KarelR?

Dítě číslo 44 (2015)

I když se může zdát, že hlavní příběhová linie filmu se točí okolo neznámého vraha a jeho obětí, opak je pravdou. Vyšetřování je jen jakousi "přidanou hodnotou" ve filmu, který spíše než vraha ukazuje poměry a způsoby komunistické strany. Když k tomu všemu přičtete přemrštěnou stopáž, šílený střih a mnohdy zmatené "vysvětlovačky", na konci filmu Vám bude líto, že jste si raději nepustili nějaký hodinový dokument. Ale abych snímku jen nekřivdil, musím dodat, že ve zdánlivě průměrném snímku se skrývají výborné herecké výkony všech zúčastněných, zejména pak Toma Hardyho, Noomi Rapace a Garyho Oldmana. „You're to be quiet. There is no murder in this country. Do you understand?!“

Trestná lavice (2005)

Výborná sportovní komedie z dob, kdy ještě humor Adama Sandlera ještě za něco stál a pořád se jen neopakoval. The Longest Yard je svěží komediální záležitostí, která dokáže velice slušně pobavit. Dokáže totiž zaujmout nenuceným a břitkým humorem zároveň. „You acting like a real Mcasshole?“

Mistři hazardu (2005)

Generál Lee! Už je kvůli tomuto výbornému autu si stojí tento film pustit. The Dukes of Hazzard je výbornou komediální jednohubkou, v níž kromě vtipu, Jessicy Simpson a dua Johny Knoxville - Sean William Scott dominuje již výše zmíněný Dodge Charger R/T ročník 1968. To auto je sen! „Boom-shakalaka!“

Méďa 2 (2015)

Moment překvapení je sice pryč, nicméně trapnost je dokonalá teprve teď. Ted 2 je kánonem výborného, mnohdy fekálního humoru, při kterém se budete královsky bavit. A hlavní podíl na tom všem mají výborně vypilované gagy mezi duem Wahlberg - Ted. Chemie mezi nimi funguje tak perfektně, že se až zdá, že Wahlberg nějakého takového plyšáka skutečně doma má. Film tedy nepostrádá jiskru z prvního dílu, ale co příběhová kostra? S tou už to tak skvělé není. Občas ztrácí tempo (scény u soudu) a ke konci se pokouší a dramatický přesah. Ale to ve finále stejně vůbec nevadí, protože i tak se pořád jedná o černou komedii s fekálním humorem, a přesně takhle to Seth MacFarlane umí nejlépe. A nejlepší scéna? Jednoznačně pole trávy vs. soundtrack z Jurského Parku! Také velmi potěší cameo Liama Neesona, Jaye Lena či Toma Bradyho. „Did you hear that? You're covered in rejected black men's semen. You look like a Kardashian.“

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Film, kterému do karet hraje fakt, že je vyprávěn ve dvou vypravěčských rovinách. Rob Reiner natočil film, který možná neatakuje přední příčky oblíbenosti, nicméně i tak se jedná o příjemný snímek, který pohladí po duši.

Terminator Genisys (2015)

Rozpačité recenze nelhaly. Tento Terminátor s podtitulem Genisys je jen ubohou parodii sebe sama, kde se na postavy a příběh úplně kašle, přičemž je to celé zabaleno do velmi rušivého CGI. Za zmínku tedy stojí pouze Arnold s jeho ikonickou T-850 a pár akčních scén. Nic víc, nic míň. Škoda.„Come with me if you want to live! NOW, SOLDIER! “

Terminator Salvation (2009)

Doživotní klipař McG dostal do ruky látku, na kterou prostě nemá. Akce je zde sice velmi velkorysá, nicméně film je jako celek velmi špatně poskládán. Avšak cameo Arnieho Vám opět vžene slzy do očí a neskutečnou husí kůži! Na závěr dodám, že jednu hvězdu si za svůj herecký projev vysloužil můj oblíbenec Christian Bale.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Terminator 3: Rise of the Machines mi přišel jen jako "odlehčenější" verze filmu T2. I zde jsou triky na výborné úrovni, akce střídá akci, což činí z tohto filmu skvělou podívanou, kterou táhne vpřed hlavně Arnold a jeho ikonická T-850. „You only postponed it. Judgment Day is inevitable.“

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

I když někteří zarytí fanoušci prvního dílu považuji tento film za brak, já osobně považuji Terminator 2: Judgment Day za ještě lepší film než byl ten první. James Cameron zde totiž mimořádně chytře rozvedl časový paradox, což v kombinaci se skvělými triky a akcí činí z tohoto filmu nesmrtelnou klasiku, kterou už Cameron asi nikdy nepřekoná. Geniální film! „Hasta la vista, baby!“