Rocketman (2019)

Vydařený mix hudebního filmu a muzikálu, v jehož středu se nachází Elton John s mimikrami výborného Tarona Egertona. Tak přesně takto by se dal v pár slovech popsat snímek Rocketman, který rekapituluje životní dráhu jednoho z nejznámějších hudebníků současnosti. Jistě, na loňský počin "Bohemian Rhapsody" tento snímek poněkud ztrácí zejména v celistvosti děje, nicméně tento nedostatek režisér Dexter Fletcher víceméně vyvažuje skvělými hudebními a tanečními čísly. Za zmínku vyjma Egertona rovněž stojí i mladí herci, jež hrají Eltona v dobách jeho dětství a dospívání. Celé to pak rámují krásně vypointované alegorie na zlomové okamžiky jeho života – například scéna v bazénu. Co tedy dodat na závěr? Na snímek Rocketman se Vám bude již od samotného začátku velmi dobře koukat. Je to dáno zejména díky svižnému střihu, písním a hereckým výkonům, což z tohoto počinu dělá další povedený životopisný a hudební "zářez". Skvělá práce! „Why the fuck would I want that Bernie? You know, you wouldn't say these things to me if you were a real friend. People don't pay to see Reginald Dwight! They pay to see ELTON JOHN! Don't ever tell me how to do my fucking job!“

Operace kolibřík (2018)

Nezajímavý scénář, nezajímavé postavy a nezajímavé rozuzlení. Tím vším pro mne byl snímek The Hummingbird Project, jenž poměrně zajímavě znějící látku přetvořil do zcela nudné a prázdné podívané, na kterou se pravděpodobně velmi rychle zapomene. Korunu tomuto koncertu podprůměrnosti nasazuje plešatý Alexander Skarsgård tancující v županu. Achjo. „I can make your life hell if I decide to.“

Apollo 11 (2019)

Kdo má mou osobu v oblíbených ví, že jsem velkým fanouškem kosmonautiky a letů Apollo. Když tedy vyšel tento dokumentární počin, vrněl jsem blahem, jelikož obsahuje dechberoucí zrestaurované záběry rakety Saturn V, posádky a členů řídícího centra. Apollo 11 se rovněž může pochlubit skvělým hudebním podkresem, který působivě dotváří celkovou atmosféru dokumentu. Co tedy dodat na závěr? Apollo 11 je pro fanoušky vesmírného programu a NASA příjemnou a nádherně vypadající povinností, která se beze studu může zařadit po bok dalších dokumentů či filmů s tímto úchvatným a nevyčerpatelným tématem. Výborná práce!

O život (2019)

Vcelku přímočaře nalajnovaná akční záležitost, která staví zejména na "buddy" chemii mezi ústředními herci. Je tedy vážně na škodu, že i na tak krátké stopáži se vyskytuje enormní počet hluchých míst, které jsou sice občas přerušeny skvěle nasnímanou přestřelkou či honičkou, ovšem ani to nestačí na alespoň průměrný divácký zážitek. Škoda.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004) odpad!

Jedna z nejhorších adaptací mé oblíbené knihy! „This is what happens when you leave home. You meet... people.“

Hledá se Yetti (2019)

Missing Link je bohužel jedním z těch počinů, jehož největší stěžejní momenty lze bohužel najít už v trailerech. Spojte si to s premisou "lehce" okopírovanou od snímku "Around the World in 80 Days" a vznikne Vám podivuhodně nevýrazné dílo, jež především zaujme nádhernou a neotřelou animací. Je velká škoda, že Missing Link dopadl zrovna takto. Potenciál na další neotřelý "animák" zde skutečně byl. „You can speak. How can you speak?“

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Stejně jako první Spidey, jehož v roce 2017 "ukuchtil" Marvel mi i druhý díl s podtitulem Far from Home přišel jako fajn odpočinková podívaná, jejíž potenciál není ovšem zdaleka využit tak, jak by si pavoučí superhrdina zasloužil. Tento snímek má sice přidanou hodnotu v podobě atraktivních lokací (Liberec!), nicméně je zde na můj vkus příliš mnoho prostoru věnováno vedlejším nezajímavým postavám, což dohromady s unylou režií výsledný dojem z celého snímku velmi markantně sráží. Naštěstí toto vcelku smutné renomé razantně napravuje velkorysá akce, sympaťák Tom Holland a Mysterio s mimikrami jako vždy skvělého Jakea Gyllenhaala. Právě tyto ingredience jsou hlavní příchutí, jež ze snímku Spider-Man: Far from Home dělají odpočinkovou akční záležitost, která se zajímavým způsobem prolíná se studenty na výletě po Evropě. Za zmínku rovněž stojí i odkaz Tonyho Starka, který je citelný v téměř v každém záběru, kdy se s tímto "břemenem" musí Peter Parker vypořádat. Co tedy dodat na závěr? Pokud od snímku Spider Man: Far from Home čekáte další klasický MCU film, budete, stejně jako v případě prvního snímku, docela zklamáni. Spidey se svými filmy vždy stál tak trochu v pozadí. To ale ovšem nic nemění na faktu, že se i tak jedná o skvěle zvládnuté komiksové řemeslo, jehož zvuk (Dolby Atmos!), barvy a humor výtečně vybočují z řady. Skvělá práce! PS: Klasické marvelovské úvodní logo je tentokrát vyšperkováno citlivě vybraným hudebním podkladem! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Yeah, I miss him too. I don't think Tony would've done what he did, if he didn't know you were gonna be here after he was gone.“

RRRrrrr !!! (2004)

„Viděl si mu do tváře? Ne, byl otočen zády. Dobře, zadržíme všechny, co byli včera otočeni zády!“

Mr. Bean (1990) (seriál)

Komediální klasika, která prostě nestárne!

Drž hubu! (2003)

Šílená francouzská záležitost s ostrými komediálními konturami, která postupem času zraje jako víno. Lví podíl na tom má zejména ústřední duo s mimikrami Jeana Rena a Gerarda Depardieu. Výborná práce! PS: Tohle je jeden z mála počinů, kam český dabing pasuje neuvěřitelně dobře! „Jestli tomu rozumím, je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka!“