kacer4

okres Bratislava

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 8.9.2019  16:34

Ouch. Už Apocalypse bol dosť vedľa. A toto ide ešte ďalej. Prvé 2/3 filmu hrôza. X-Men sa dali považovať za pomerne zrelú a schopnú sériu (okrem trojky a W Origin). Ale už apokalypsou to išlo do kytek. Čo sme tu dostali? Zmätené dievča, ktoré až na dva krát musí pochopiť, že predsa jej len ten Charles nechcel zle (alebo to bolo viac krát?). Mimo to, Eric opäť využitý ako vhodná scenáristická pomôcka. Tuto dokonca prezliekol kabát až dva krát (dobrý-zlý-dobrý, väčšinou to bolo len jedna premena). Ostatné postavy? Otrava, nevyužité. Kde bol Qiucksilver? Kurt mal očividne problémy emocionálneho charakteru, keďže skoro celý film nariekal. A Raven? Jej smrť mala príjsť už minimálne v minulej časti. Jej otravné vlasy, výrazy a názory som už mal po krk. Film zachraňuje krátka scéna vo vlaku, ktorá rýchlo končí a film ide opäť do nezmyslov. Veľmi nedôstojné ukončenie tejto viac-menej podarenej série.

• 7.9.2019  17:51
    The Boys - Season 1 (série) (2019)

Väčšinou mastenica ako sa patrí. Nemravný humor, trefné poznámky, drsné výrazi. Vytknúť sa dajú len niekedy zbytočné scény, najmä s Deepom a A-Trainom. Simon Pegg už hrá otcov? :(

• 19.8.2019  14:19

Kým jednotka bola o živote ľudí z pohľadu psa, tu je to o živote ľudí z pohľadu ľudí. Neviem vyzdvihnúť jednoznačné plus tohto filmu. Jedna hviezdička za tých psov. A to som dal prvému dielu plný počet.

• 19.8.2019  14:17
    Výměna (2008)

Prepálená dĺžka spôsobuje miernu nudu, hlavne ku koncu. Všetko je už viac-menej jasné, čaká sa len na rozsudky, ktoré ma ani príliš nezaujímali. Potom ešte príde návšteva vo väznici, úplne zbytočná,. Zobrazenie popravy, zbytočné. Príchod jednej obete, trochu zbytočné. Napriek tomu je to ale dobrý kúsok, ktorý zobrazuje veľmi zaujímavé veci.

• 15.8.2019  10:12

Omg. Trápnučké vtipy, pribratá Tessa, gýčový Chris, čitateľný Liam, záporáci hrozní. Na tom filme sa mi asi nič nepáčilo. Pôvodný MIB sú pecka aj keď kvalitou nevynikajú. Toto ale pochovalo všetky nádeje na rozumný comeback.

• 15.8.2019  10:09

Áno, niektoré scény sú účelové (máš zbraň? nie.), ale na väčšine som sa bavil a mal som taký good feeling. Viggo tu ide ako píla. V každej scéne bodoval. Fakt som mu uveril, že je talian. Mahershala sa vezie na vlne úspechu, ale neviem prečo. On vie fakt zahrať asi len jeden výraz.

• 5.8.2019  12:34

America, fuck yeah! Uje**na blbosť. Miestami to síce pokryvkávalo, ale niektoré scény boli geniálne (mačky, získavanie dôvery, odchod z baru).

• 5.8.2019  12:32

Miestami príliš zbytočne citovo vypäté (každý odchod bol tažký), miestami prehnané (sténa v kuchyni, bitka pred barom). Ale celkovo to zanechá veľmi príjemný pocit a každý teraz bude chcieť mať svojho psa. A každý, kto stratil svojho maznáka bude dúfať, že sa vráti späť.

• 23.7.2019  09:54

Neviem kam a či vôbec táto séria posunula dej tohto seriálu. Dostali sme novú príšeru, ale hlavne romantiku a rozchody. Hororové prvky sa takmer vytratili. Miesto toho dostávame farebné zábavné centrum.

• 16.7.2019  15:31

Poteší právnikov, prokurátorov, advokátov, sudcov, zapisovateľky, vrahov, strážnikov, .... Ale okolo mňa to prešlo len veľmi zďaleka.

• 16.7.2019  15:29
    Spáči (1996)

Po zobrazenie postáv v dospelosti to bol skvost. Silný film, z ktorého mrazí. Následne to bolo dlhé a natiahnuté. Súdny proces, presviedčanie kňaza, romantika. To všetko pokazilo dojem z filmu.

• 16.7.2019  15:27

Chýbala mi tam určite väčšia dôveryhodnoť. Dostávame tu pohľady na dej postáv, ktoré nezaujmú (ani si nepamätám meno tej kamošky). Ku koncu som typoval, pohľady ktorých postáv ešte neboli ukázané. Oveľa viac to mohlo byť zamerané na rodičov, ako sa s tým vysporiadavali od narodenia po "súčasnosť". Najviac emócií vo mne vyvolal ten pes.

• 16.7.2019  15:21
    Zlato (2016)

Keby neviem ešte pred pozretím filmu, o akej udalosti to je, po filme by som absolútne netušil. Dlhodobé vykreslovanie zúfalstva a beznádeje hlavnej postavy sa podpísalo na tom, že na záver dostávame bleskové a neprehľadné vysvetlenie toho, čo sa vlastne stalo. Filmu chýbal drive (kľudne sa to mohlo inšpirovať the Wolf of Wall Street).

• 16.7.2019  15:17

Už jednotka ma trochu obišla. Autori očividne cielili na teens a tým pádom aj humor bol tomu nastavený. Niekedy sa trafili, ale pár krát som sa držal za čelo. Niektoré scény/postavy/dejové línie zbytočné (útok na Brada s dronom / Brad / ľúbostný príbeh Neda). Akcia na jednotku, klasicky u Marvelu. Ale momentov prekvapenia tam bolo až-až. Až príliš. Film ma nadchol len so scénou na stavenisku.

• 22.6.2019  16:28

Prvá bondovka? Začiatok veľmi dobrý a rýchly. Od cesty vlakom a nástupom romantiky sa tempo vytratilo a film miestami až nudil.

• 14.5.2019  13:37

Úvod sa ešte dal. Pred bojom som ešte pociťoval mierne napätie, čo sa vlastne stane. No po nástupe draka to išlo dole vodou. Nebyť rýchleho uzemnenia menšieho kusu v predchádzajúcej časti, vôbec by ma nebilo do očí veľmi rýchle rozmätanie celej flotity a hradieb. Cersei si uvedomuje, že prehrala a ja som rozmýšlal, o čom bude ďalších 40 minúť dielu... Bolo to o padaní kameňov, opätovnom blúdení Aryai (ako aj na Winterfell), padaní kameňov, Cerceinom psychickom zrútení (čakal som "dôstojnejšiu smrť" typu podrezané hrdlo, pri ktorom by sa smiala), padaní kameňov, Cleganbowl (jediný svetlý moment) a padaní kameňov. Škoda ešte zopár častí kde by bol prerod Dany ešte zretelnejší. Seriál dostáva riadne cez hubu a autori sa ho chceli čo najskôr zbaviť.

• 30.4.2019  08:30

Toto už musím okomentovať. Predchádzajúce dva diely boli pomerne pomalý rozbeh. Ael bral som to ako prípravu pôdy pre túto mastenicu. Ale zaostalo to asi vo všetkom. Taktika, draci a určitý moment prekvapenia boli jediné zbrane, ktorými mohol Winterfel prekvapiť mŕtvich. Nič z toho sa nestalo. Lepšiu taktitu by zvolil 10 ročný hráč Age of Empires. Draci totálne nevyužití. Sú nebezpečný jedine zo vzduchu a Jon s ním sedí na hradbe pokým mŕtvy prechádzajú priekopu a Dany s ním sedí na zemy medzi mŕtvymi. Bran ako návnada sedí pri strome s ochranou desiatich lukostrelcov... Hodnotenie je asi velmi kritické. Ale šesť sérií sme tu dostávali parádny seriál a potom tvorcovia prídu siedmou, ktorá to všetko pochová, a príde ôsma, ktorá to ešte užabuje.

• 13.3.2019  14:24

Začiatok celkom v poho. Nasledovali pomerne dlhé rozhovory, ktoré chvíľu nudili, ale zase predstavili postavy (postavu). Tu som premýšla, či mám pokračovať v pozeraní. Ale potom sa to zlomilo a plynutie deja sa výrazne zmenilo k lepšiemu. Tuto to boli najžiarivejšie momenty (aj tak to pokryvkávalo). Posledné minuty nekonečných zvratov už boli trochu cez čiaru... Vyzdrvihujem hudbu, Kendrick (preferuje sex len po pohreboch) a v určitých miestach napätie.

• 13.3.2019  14:20

Pohodový film, ktorý nesklame ani príliš nenadchne. Typicky zapadá do MCU. Zo širšieho pohľadu som zvedavý, ako sa tvorcovia vysporiadajú s nelogickosťami (Carol mohla prijsť napr. aj pri invázii v NYC). Ešte zaujímavejšie ale bude ako si poradia s jej silou. Očividne je inde ako ostatný hrdinovia (tí nedokážu päsťou rozbiť vesmírne lode).

• 20.2.2019  12:34
    Bumblebee (2018)

Áno, tvorcovia už potrebovali odbočiť z pôvodných transformerov lebo tam už je studňa (naštastie) vyčerpaná. Ale modlím sa za to, aby som vedel cestovať v čase a snažil by som sa zabrániť vzniku tohto nekonečného skoro nič, samozrejme okrem prvej časti. Tuto dostávame utrápené dievča, ktoré nájde zmäteného robota, ktoré uvidí jednoduchý chlapec a pritom ich náhaňa Ján Price, ktorý je asi najtrápnejší charakter v tomto miléniu. Citeľné chýbajú aspoň náznaky zo soundtracku z pôvodnej série, ktorý bol neskutočný, škoda. Jednu hviezdičku dostal Optimus za tých pár sekúnd.

• 12.2.2019  20:17

Rýchly prehľad Karolovho života, hlavne začiatky a vrchol. Pre neznalého diváka pomôže. Škoda, že viac nepopísali jeho koniec...

• 12.2.2019  13:50

Počujem na to chváli, no mňa to takmer vôbec nepresvedčilo. Na prvý pokus som vydržal asi 15 minút a potom som to z nudy musel vypnút. Dal som tomu druhú šancu, ktorú film ale vôbec nevyužil :). Necítil som žiadny náboj, bolo mi celkom jedno, ktoré postavy zomrú (okrem malej Karren). Časom to možno vo mne dosadne, no po troch dňoch to považujem za nezvládnuté dielo. Prst hore za soundtrack.

• 9.12.2018  10:03
    Expremiéri (TV seriál) (2018)

Videné zatiaľ po Mečiara. Ďalej nemám síl. Rozdeliť jednotlivé osobnosti medzi rôznych tvorcov je dobrá myšlienka. O Milanovi Čičovi som doteraz vôbec nepočul. Ján si spravil vlastnú politickú reklamu, ale dozvedel som sa veľa nového. Ale Mečiar?! To si tvorcovia spravili srandu? K oveľa menej významným osobnostiam ako je on sa vyjadrujú vtedajší politici, komentátori, filozofovia. A k Vladovi sa vyjadruje bývalá novinárma s výstredným chovaním a mierne pohnutými názormi (nevadí že uniesli Kováča ml., veď jeho otec bol zlodej). O Mečiarovi sa dozvieme len to, že rodičia súčasného starostu jeho rodnej obce sa s ním hrávali. Babička si pamätá, že Vlado bol chytrý. Ale roľník si pamätá divokú privatizáciu (tí, ktorí o nej nepočuli môžu zúfať, že sa dozvedia viac) a prezradí, že ho bolí zaľúdok. Ďakujem pekne.

• 7.12.2018  13:12

Typická šablóna from zero to hero zaručí dej bez prekvapení. Tulák s talentom prerazí s kapelou až na vrchol ale klesne požitím drog, no dá sa zase dokopy a končí ako víťaz. Tuto film nemohol rozhodne ťažiť. Zlatá baňa ale boli emócie, s ktorými sa tu pracovalo tak dobre, až som sa miestami držal na uzde. Veľmi dobrý film po dlhej dobe.

• 7.11.2018  13:58
    Baby Driver (2017)

Film mal super tempo, atmosféru a postavy až po prekazenú lúpež. Tu už nabehla značná inšpirácia Tarantinom a dostávame dlhé scény takmer bez náboja (policajné auto v garáži). Byť tieto pasáže o trochu iné, bol by to vynikajúci zážitok.

• 7.11.2018  13:55
    Inferno (2016)

V prechádzajúcich dvoch častiach bolo výborné tempo a najväčší problém bol perfektná dedukcia vedomosť Roberta. Tuto sú síce jeho skills potlačené, ale za to aj tempo. Dej ma vťahoval pomerne pomaly, ak vôbec. Za polovicou filmu sme dostávali zvraty hodné céčkového filmu. Veľká slabota.

• 3.10.2018  12:39

Prvý spin-off Rogue One bol veľmi vydarený a pozrel by som si ho znovu hoci kedy. Toto je ale veľmi slabé prevedením, dejovo, obsahovo. Postavy nevýrazné až nezaujímavé. Han mi tu prišiel až príliš dobrák. V pôvodnej sérii bol hov*do a flákač. Tu sa od začiatku do konca snaží dokázal skoro úplný opak.

• 14.9.2018  14:18

Po scénu, kde raptori útočia v opustenej dedine to bolo veľmi pôsobivé. Zvlášť scéna s prívesom. Od spomenutej scény akoby sa zmenil scenár a režisér.

• 2.9.2018  15:42

Švedsky Forrest Gump.

• 2.9.2018  15:41

Prekvapivo sklamanie. Dlhšie som vo filme tápal a mal som problém rozlíšiť kto za koho kope. Výtku mám pre RTVS, ktorá mohla zvoliť aj titulky, keďže sa vo filme hovorí nemecky aj rusky. Pomohli mi len audiokomentár z teletextu (dlho som hľadal ako sa púšta teletext). Najviac potešila pašáž skrývania v dome, ktorá ma aspoň čiastovne vtiahla do snp.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17