Fair Play (2014)

Všetko bolo dobré, ale príde mi to podľa nejakej filmovej šablóny, ktorá sa používa na tému komunizmus. Scénu so strihaním chlpov by som už nedokázal pozreť z novu.

Pod zemí (2014)

Slubný začiatok v štýle lovcov pokladov pokazil zbytok. Keď to začal byť čistokrvný horor, išlo len o dopozeranie filmu.

Americký sniper (2014)

Čo sa týka psychologického rozpoloženia, je to brilantné. Ale čo sa týka bojov je to už iné. Tento film mi trochu pripomenul Black Hawk Down, t.j. Američania sú najsvätejší a práve oni vybojujú celosvetový mier. Berem, že skúšťač boli dvojičky, ale všetko okolo toho... Toľko vojakov, penazí,... Stojí to za to? Samozrejme ale Kyle je osobnosť hodná filmu a chápem, že na inom pozadí to nejde spraviť. Ale nestotožňujem sa s týmto smerom.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Dosť dobrý rozbeh spomalili hrozné a naivné rozhodnutia postáv. Prvé bolo odchod chlapca z domu (to som mu ale odpustil), druhé bolo šablónové kecanie pravdy v rámci zrady na sklonku smrti v horiacom voze. Potom to boli ešte detaily ako barmanove označenie, Benov útek aj keď na neho všetci mierili, atď. Škoda lebo Crowe a Bale zahrali výborne, scenár bol dobrý a myšlienka tam bola tiež. Ale pri tých udalostiach som si musel dávať ruku na čelo.

Pozemšťan (2007)

Tento film môžem len vrelo odporúčať. Pred pár dňami som písal koment pre Gone Girl o tom, že ma dlho nedokázal nejaký film tak vtiahnuť a držať. Toto je ďalší taký. Je to trochu pritiahnuté za vlasy ale predpokladám, že tvorcom išlo o vykreslenie pocitov jeho samotného a ľudí okolo neho. S postabou INRI to bolo prehnané, ale inak musím tento film len chváliť.

Wall Street (1987)

Film u mňa trpel dosť tým, že obchod s akciami, burzy a všetky tieto veci mi veľa nehovoria. Niekedy som sa strácal, keď pustili odborné ekonomické výrazy. No mimo tohto dobrý film, dobré zobrazenie ako sa dá ísť hore, ale za akú cenu. Dobrý Sheen a Douglas, aj ostatný. Ale čo tam preboha robila tá blondína.

Život Adèle (2013)

Film je to výnimočný a určite dlho zostane v mojej pamäti, ale najmä vkôli tým odvážnym scénam. Samotný dej je dobrý, ale ničím špeciálny. Myslím, že film mohol byť kľudne o dobrú pol hodinu kratší. Naopak mi chýbala trochu scéna, že by Adelininy rodičia zistili, že namiesto fajky líže. Na konci filmu som nikomu nefandil, kočkám som to sprial, ale bolo mi celkom jedno, či zostanú spolu alebo nie. No posledná scéna na výstave vo mne rozprúdila emócie. Adele si zapamätám vďaka jej slušnému telu, ale hlavne ako Tú s tou otvorenou hubou. V celom filme ju mala zavretú asi dva krát. Ale aj tak mi bola sympatickejšia ako Emma (a nie preto, že mala lepšie telo). A možno teraz vyzniem ako že študujem teológiu, ale bolo mi trochu lúto tých báb ako osôb. Neviem, či je to dobrá reklama do života.

Zmizelá (2014)

Film, v ktorom nieje nič isté. Neviete, čo sa bude diať, a keď aj niečo tušíte, skoro zistíte, že sme boli na omyle. Dve a pol hodiny som sa sústredil úplne iba na tento film, čo sa mi nestalo asi od Nolanovho rytiera. Parádne natočené s výnimočným hojdaním sympatií (lepšie bolo asi len The Prestige) a dobre zahraté postavy. Štyri hviezdy niesú asi spravodlivé, ale ten koniec to stiahol dole.

Dokonalý smysl (2011)

Pozeral som to hneď po typovo blízkom Hľadaní priateľa na koniec sveta a ten sa mi asi ľúbil o chĺpok viac. Hľadanie bolo vtipné, ale viac romantické. Toto malo svoju pochmúrnu atmosféru, prsia Evy Green a dobré zobrazenie priebehu. Myslím, že keby niečo také nastane, prebiehalo by to ako vo filme.