Hugo a jeho velký objev (2011)

Očakával som niečo na spôsob Tintina, ktorý bol pre mňa veľké trápenie. Zo začiatku mi to ho trochu aj pripomínalo, ale nebolo to až také zlé. Až asi v polovici sa to riadne rozbehlo a tak to prišlo do konca. Dobrý film so štipkou humoru, s čajovou ližičkou emócii a polievkouvou naberačkou napätia. Len myslím, že mimo diania bol monsier Inšpektor. Pri každej jeho scéne som sa zapol po čele. Ale aj tak by som dal päť hviezdičiek, lenže to by tam nemohlo byť tak veľa chýb v strihu. Pri každom bola iná poloha vecí, inak boli umiestnené alebo otočené, ľudia tlieskajú ale nečapkajú rukami. Nikdy sa na to nezameriavam vo filme ale tuto toho bolo už veľa.

První velká vlaková loupež (1978)

Svižné tempo s dobrou dávkou napätia a humoru. Ale trochu pre mňa ostáva nepochopená Williho zrada.

Fakjů pane učiteli (2013)

Tvorcovia to trochu prestrelili s lepidlami a hovnami v triede ale inak to bolo v pohode. Zábavné, trefné a moderné. Teda ak pani učiteľka Schmidtnevímaká bola páródiou na bojazlivé moderné učiteľky.

Interstellar (2014)

Prvý krát videné v deň prieméry a pocity som mal veľmi zmiešané. Preto som si nechal hodnotenie na druhý pokus, kedy som to pozeral doma s tým, že môžem pretáčať ho-dole ak by som nechápal. A to veľmi pomohlo. Po prvom videní som si hovoril, že by to šlo tak okolo troch hviezdičiek. Ale teraz nemôžem dať inak ako päť. Je to natočené dosť tak, že ak nezachytíte keď aj jednu vetu, dlho nebudete chápať. Pre mňa zostáva nevysvetlený pôvod plesne na Zemi a to trápne Tomovo vyčínanie. Nolan je naprostý génius a potvrdil, že si vyberá originálne scenáre. Až čas ukáže, aký veľký vplyv budem mať toto dielo na svet.

Úsvit planety opic (2014)

O poriadne dve triedy horšie ako jednotka. Tá bola založená na emóciach a zamyslení sa nad ľudským chovaním. No toto bolo založené na intrigách a túžbe po moci. Je super zistiť, že opice sa od ľudí zas až toľko nelíšia, ale postaviť na túžbe po moci film o planéte opíc je trochu nevhodné. Prvý diel je jeden z najlepších filmov aké som videl, ale tuto som si príliš nedokázal vytvoriť vzťah k postavám. Ale znenávidel som toho hatera opíc a Kobu.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Videná prvá séria. Star Wars je jedna z najlepších vecí na tomto svete. No toto nebolo ono. Nedokázal som si vytvoriť hlbší vzťah k niektorej z postáv.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Kvalita po prvých dvoch dieloch dosť prudko klesla. Berem, že v dôsledku Spockovej smrti sa takmer úplne vytratil humor, ale nemusela sa vytratiť aj nápadistosť a "dobrý" záporáci. Títo boli skôr nemehlá.

Star Trek: Film (1979)

Ja ako poctivý fanúšik Star Wars som mal povinosť to pozerať s akým-takým nadhľadom. No hneď po prvých minútach ma to presvedčilo. Sci-fi ako sa patrí. Parádne prostredie, postavy (hlavne Spock, ktorý sa stal mojim obľúbencom a zároveň ho nemám rád), zápletka a chuť pozerať celú sériu. Veľmi dlho som ju mal na pláne ale už ju nenechám dlhšie čakať.

22 Jump Street (2014)

V pamäti mi zostala jedna vtipná scéna a tá bola pri zistení kto je otcom Schmidtovej frajerky. Mimo toho bolo pár zábleskov a hlášok ale veľa toho nebolo. Prvú polhodinu som dokonca zostal pozerať zo zdvihnutým obočím, či to autori myslia vážne. Scenár a postupovanie deja bolo dobré, ale snaženie sa dvoch hlavných postáv byť vtipnými sa nie vždy podarilo. No celkovo nemám veľmi zlý pocit, aj keď tie očakávania boli o dosť väčšie. Hlavne čo sa týka humoru.