2012 (2009)

Vizuálne dobre spracovaný film, ktorý ma prvky režisérskej geniality ale aj debility. Jazda limuzínou cez rozpadajúce sa mesto patrí k tým najhorším, aké si pametám. A niektoré tupé a blbé dialógy, poznámky a výrazy mohli ostať radšej vystrihnuté, ako aj zázračné vyšplhanie sa Jacksona z jamy lávovej. Toť zlé veci. Teraz tie dobré. Film celkom prekročil moje očakávania, ktoré pri Emmerichovom štandarte nemôžu byť vysoké. Myslím, že je dobre vystihnuté reagovanie ľudí, hľavne predávanie lístkov. Len škoda, že z amerického prezidenta sa stal mučeník. A naviac som sa tešil na Archu, lebo som si celý film nevedel predstaviť ako by mohli vyzerať. A čo som uvidel bol vynikajúce riešenie. Celkovo zhrnuté: nebyť tých niektorých debilných riešení deja a postáv, mohlo to byť veľmi dobré.

Bronson (2008)

Chaoticky natočené o niekom, kto si podľa mňa nezaslúži sfilmovanie. Ale Tom Hardy bol výborný.

Deník nymfomanky (2008)

Najskôr to bolo bez peňazí, potom to nebolo vôbec a potom to bolo za peniaze. Ušlo mi niečo?

Dr. Dolittle 4 (2008)

Takéto dačo sa nedá pozerať. Potešil ma len cavalier, keďže takého istého mám doma a dlho som ho vtedy nevidel.

Gran Torino (2008)

Clint vie, čo znamená naozaj dobrý film, je predsa jeden z najlepších.

Hancock (2008)

Škoda tej finálnej digitálnej bitky, ktorá ma takmer donútila film vypnúť, pretože dovtedy som mal z filmu vynikajúci pocit. Bola tam zábava, emócie, Smith a perspektíva, ktorá sa niekde pred koncom úplne vytratila. No aj tak to bol dobrý filmový zážitok.

Iron Man (2008)

Film má určité chyby, ale samotný Iron Man a Tony Stark sú proste úžasný a jedinečný. Downey Jr. to zvládol bravúrne. Myslím, že marveláci nemohli mať lepší začiatok (Neuveriteľný Hulk sa nemože počítať).

Monstrum (2008)

Výborný príklad efektivity, kedy za málo penazí dostaneme veľa penazí. V Hollywoode by tento film vyšiel na deväť ciferný rozpočet. Hlavným ťahúňom je tu kamera, ktorá je výborná.

Náš vůdce (2008)

Pred pozretím tohto filmu ma priťahovalo len hodnotenie, keďže nemecké filmy vôbec nemusím. Ale po filme... Neviem ako ho opísať. Je to jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl. Výborný scenár, herci, stupňovanie deja, konflikty, záver, pointa, ... Všetko po hromade, čo by mal vynikajúci film obsahovať.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neviem si pomôsť ale musím to pozovnávať s Leeho Hulkom. A ten sa mi páčil o niečo viac. Tu sa mi vôbec nehodil Norton do hlavnej role, kým Eric Bana mi do toho lepšie zapadol. Ale tuto zase dostal Hulk lepšieho protivníka. Ale aj tak slabý dej, veľmi slabý a zlý. Dosť zlý úvod do Avengers. Hulk je jeden z najobľúbenejších filmových postáv, preto ma mrzí toto jeho slabé vyobrazenie.