• Pohádka

Modrý kód - Syndrom zlomeného srdce (2018) (epizoda)

Těšila jsem se na nějaké závodní speciály a ony se tam nakonec mihly jenom dva na začátku, zbytek dílu jsme opět strávili jen na urgentu. Nejlepším autem seriálu tak zůstává Matyho BMW X5, které se tam objevilo někdy kolem dílu 50. A už bych také uvítala jeho návrat do práce, stejně jako Rasputina ze stáže v Izraeli (už by ho Mosad mohl mít proklepnutýho a vědět, že jeho návratem do ČR nic neriskuje 😉). Mám trochu pocit, že scénáristům se to trochu začíná vymykat z rukou a vytrácet logika z jednotlivých linií kolem hlavních postav. Pokud Nina rychle nepochopí, že je-li David zamilován do Mery, v nejbližších týdnech a měsících nemůže uspět, nezůstane pravděpodobně u jediného případu zlomeného ❤️. Mery byla v závěru sice poněkud drsná, ale zato velice praktická... 😁

Modrý kód - Těžko na cvičišti (2018) (epizoda)

Maty v rekonvalescenci, David v útlumu a Romana asi fakt odhalil ten Mosad... A seriál tak bohužel jde pomalu ale jistě do kytek. 😦

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Velmi jsem se těšila na historický film o událostech, které předcházely třicetileté válce, kterak čeští stavové zaseli vítr a sklidili bouři, navíc s Evičkou Josefíkovou v jedné z hlavních rolí. Problémem ovšem bylo to, že Eleonora Gonzagová, kterou zde ztvárnila a jež podle této adaptace už od defenestrace ovlivňovala Ferdinanda II. Štýrského, se za něj provdala až roku 1622... To myslím jako komentář k mému hodnocení úplně stačí, zvlášť když zbytek už se objevuje už v ostatních komentářích. Ve srovnání s takovou Marií Terezií dost propadák. Krásné kostýmy, krásná a upjatá Evička a dobrý Dobrý, zbytek celkem pod psa. 😕

Vražda v Orient expresu (2017)

Vymyslet, jak by se nové zpracování odlišilo od předchozích, byl jistě pořádný oříšek. Oceňuji, že se to docela povedlo. Atmosféra byla cca od jedné třetiny opravdu mrazivá, takže většina věcí (a vůbec) byla naprosto očekávaná (bodejť by taky ne, při takovém obsazení). Pár věcí mi tam ale nesedlo (zejména teda dodržení povinných kvót) a tak mě to neposadilo na zadek jako televizní zpracování se Suchetem. Přesto se mi tato verze o aplikaci amerického porotního systému uprostřed mrazivé Jugoslávie velice zamlovala.

V.I.P. vraždy - Série 1 (2016) (série)

Lehce podprůměrný detektivní seriál. Pokud to člověk vezme jako buď žertovný nebo třeba i vážný, každopádně ne povedený pokus o české Sběratele kostí nebo Castle na zabití a nebude to příliš srovnávat s předlohou, dá se to přežít i bez újmy na zdraví. I když počátek série se mi zdál poslabší i jako parodie, cca od doby kdy se tam objevil Klaudiin ex-manžel, jehož ztvárnil Roman Zach, se to opravdu stalo docela koukatelným. Jenom se nemohu zbavit dojmu, že on se nemůže zbavit toho ruského přízvuku, jímž mluví v seriálu Modrý kód. 😁 Celkově tak 40%.

Modrý kód - Sladké sny (2018) (epizoda)

Tak jestli jsem se v předchozích dílech nudila, v tomto jsem na to neměla čas. A vlastně zase jednou došlo i na slzičky... Úplně stejně jako když jsem poprvé v devíti letech viděla Vinnetoua, úplně stejně jako při závěrečné bitvě filmu Král Artuš a stejně jako cca ve dvou třetinách ságy Vojna a mír. A to jsem se domnívala, že se mi to stává už jen u knih. I když po tom, co scénář provedl Matymu, není divu. Maty krvácí do mozku, David bere prášky, po nichž si přestává věřit, a Rasputin se zamiluje... A pak nemá člověk brečet. City ždímající příběh dívenky z prolézačky do výše popsaného zapadá taky dokonale a pro odlehčení je tam pán s podezřením na infarkt. Primář se všemi hezky manipuluje a dělá to dobře, jelikož to ostatním vůbec nepřijde. Mně se tento díl líbil a netrpělivě po dlouhé době očekávám další. Ačkoliv bude-li Maty měsíce v umělém spánku a Lucie na mateřské, tak mě to očekávání brzy přejde. (Additum 3. května 2018 Nota bene, začíná-li zítra Diamantová liga v atletice).

Modrý kód - Trocha jedu (2018) (epizoda)

Zjišťuji, že opravdu nejsem typ pro sledování nekonečných seriálů z lékařského prostředí. V těch (seriálech), jež jsem sledovala dosud, býval lékař, který nebyl podezřelý z trestného činu nebo nějaké jiné nekalosti, maximálně patolog nebo soudní psychiatr. V současnosti běžící epizody Modrý kód už skutečně sleduji jen kvůli dalším osudům Matyho, a tak se v dílech, kde není, ve vatě spojující případy poněkud (dost) nudím... Plusem tohoto dílu byla pro mne zejména doktorka Vlčková a i druhý případ řešený Davidem Hofbauerem (kde mnou zmiňovaný patolog byl skutečně potřeba) docela ušel. Hodnocení se u mě pohybuje kolem 45%, ale tentokrát jsem zaokrouhlila dolů.

Vraždy na přelomu století - Vražda v dobré rodině (2017) (epizoda)

Už v předchozím díle CSI Krakow 1910 se nám začalo v případech docela přiostřovat (a přitvrzovat) a tento pokračuje v udaném směru a stylu. Vypadá to velmi zajímavě a rozhodně zhlédnu další díly nejen kvůli linii o zmařené (ale stále trvající) lásce, která se táhne jednotlivými epizodami. Od Nicholas Le Floch asi další historická detektivka, která se celkem povedla.

Modrý kód - Čas je drahý (2018) (epizoda)

Lepší než předchozí díl s nepovedenou svatbou. Už jen proto, že se tam tentokrát vyskytovali téměř všichni, kromě Viktora a ředitele Bojana (no a samozřejmě Lucie. Opět jsem si uvědomila, jak velmi důležité u Bones - Sběratelé kostí - bylo, že všechny hlavní a důležité postavy vydržely od začátku nebo svého příchodu až do konce). Případ mladé lyžařky byl zajímavý, s autonehodou už to bylo horší, pravděpodobnost pohnutí se svědomí u takového člověka či právníka, jenž ho obhajuje, považuji za velice nízkou. Skauti s dědou docela fajn. Osobní život se tentokrát řešil pouze u Prokopa a okrajově u Petry, což šlo trochu mimo mě. Přesto za mě poctivé tři hvězdičky a budu s napětím očekávat, jak se bude dál vyvíjet zdravotní stav Matyho i Davida.

Modrý kód - Velký den (2018) (epizoda)

Bohužel nikoliv Velký den ale spíše průser... Tenhle díl už nedokázal zachránit ani přesympatický Maty, ač teda opět dělal co mohl... Doporučovala bych díl (i díly) více sestříhat, méně akce a aspoň trochu logiky. Akorát Mery se teda oblékla v souladu s celým průběhem epizody do slušivé tmavě modré, která však budila dojem černé :-))