Opustit Las Vegas (1995)

Já osobně na tomto Opouštění Las Vegas nevidím nic obrovskýho k popukání a už vůbec né Oskárkovýho! Drama hluboce rozebranýho alkoholika, kterej lehce propadne i kozám a díře belzebuby s věčně slepenejma řasama od semene druhých, tak to je téma, který asi spousty lidí ocení. Je to velice podobný Štamgastovi s Rourkem, ovšem Mickey oproti Nicovi nemusel nic předstírat, protože alkoholovej opar prchající z jeho úst jsem cejtil opravdu až v obýváku. 60%

Newyorská romance (2013)

To jsme si jednou takhle s manželkou krásně zpříjemnili nedělní dopoledne :) Pro mě veliký překvapení! Pokud mám filmek oznámkovat, tak u mě režije za 1, hudba za 1, Keira Knightley za 1 a totální mega velikou obr 1 s hvězdičkou pro Marka Ruffala, kterej se s tím nemazlil, šel si za svým, měl na to a hlavně - DOKÁZAL TO!!! To veškerý dění okolo shánění kapely, ty lidi, který se na tom všem podílejí, no prostě krása! Navíc pěkně zpestřeno o přiteplenýho zpěváčka Maroon 5 Adama Levina, kterej by si asi měl občas při zpěvu sundat ty kleště z kulí... Filmek za silný čtyři **** 85%

Hlídač (2009)

Chtěl jsem si zpříjemnit blížící se večery nějakým novějším akčňáčkem s borcem staré školy, tak jsem pídil po těch nejlíp hodnocených a samozřejmě i po hodnocení mých oblíbenců k nim. Nejtrefnějic mi vyšly filmky Smrtící zbraň a Hlídač. Začal jsem první zmiňovanou a světe div se, já se bavil, užíval si to plnejma a měl jsem zpět toho chlapa, na kterým jsem zanechal počátky sledování akčního filmu. Proto jsem neváhal a šel i do tohoto kousku. No už z toho nejsem tak paf a už mi pár věcí vadí, vidím zde takovou tu "Vandamovsko-Lundgrenovskou" akční kuchyň novýho století, která je nedochucená a místy se nedá žrát! Ohraná písnička, která i toho nejzarputilejšího fandu nemůže ohromit. Lacinost za 50%

Frekvence (2000)

Jeden z filmů, o kterých si neustále čtete, zdá se vám zajímavej, chcete ho vidět a přesto pořád ne a ne si ho stáhnout. Tak jsem se konečně odhodlal. Cavizel i Quaid odvádí skvělou práci, příběh je jedinečnej a nápad s vysílačkou a časovou prodlevou je na svou dobu originální! Parádní, jak se nám budoucnost společně s minulostí vplétají do sebe a zároveň, jak se nám vše náhle mění... Film s vyšperkovanou koncovkou! Stálo to za to! 80%

Království nebeské (2005)

Ridley Scott si umí nemálo s historií pohrát a z filmu natočí s přehledem velkofilm! Když k tomu toto vše vyšperkuje ještě velekvalitním obsazením, nezbývá než jásat a kochat se. Bavil mě Gleeson i Irons, moc se mi zamlouvala postava v masce, která tomu všemu dávala šmrnc, v podání Nortona a co bylo zřejmě to nej, tak to určitě vidět nejlepší výkon Blooma, o kterým konečně nehlásám jen negativní výroky. Díky bohu, že dostal jednou šanci potáhnout filmek v hlavní roli! Není to jen bluma, ale i herec! Moc povedený! 80%

Podezření nula (2004)

Podezření nuDa!!! Zklamal jsem! Měl jsem na večer pro mou ženu a návštěvu vybrat nějakej temnej zajímavej filmek. Díky popisku tohoto "veledíla" jsem dostal PODEZŘENÍ, že by právě toto mohlo být to pravý vořechový... Ten večer se ze mě stala opravdu jedna velká NULA! Kurevsky jsem skočil na špek panu Merhigemu a zatáhl do toho celou partu v našem obýváku. Přitom film nezačal vůbec špatně. Scénka v autě by byla u jiných filmů solidní zahřátí před něčím velkým! V tomto případě před velkou vypičenou nudou! Eckhart byl slabej jak čaj, Kingsley zase naopak silnej jak silnice a "Trinity" Mossová nedostala v podstatě žádnej prostor. No příště vybírá film někdo jinej - jebu to!... 2 hvězdy filmu dám jen skrz kebab a banány v čokoládě, který jsem u toho sežral. 40%

Na život a na smrt (2013)

Jsou to zhruba dvě hodinky zpět, co jsem filmek viděl. Ty dvě hodiny jsem převážně věnoval myšlenkám o operaci Red Wings. Ať přemýšlím tak či onak, vždy dojdu ke stejnýmu závěru - výtečná práce Berga a skvostně podanej skutečnej příběh! Jak jinak, než že je to krapet přitažený za vlasy, ovšem to by potom nebyl film, ale dokument. Prostředí krásný - efekty, pády, emoce i napětí k sežrání. Opravdu jsem se společně s Ellmariachim ocitl zase někde kolem roku 2005, kdy jsme denně pařili Conflict Desert Storm a každej z nás měl dva z těch čtyř drsných vojáčků, kteří byli k nezastavení a neexistovalo nic jinýho, než bitvu vyhrát! Zde musím pochválit všechny čtyři hlavní hrdiny, nicméně nejvýš zdvihám výkon Fostera, kterej mě předvedl vojáka přesně tak, jak si ho já představuju! Navíc nás doprovází i nádherná hudba. Celej film jsem byl se známkou hodnocení na silných čtyřech hvězdách, ovšem co Figusek zbožňuje, jsou životopisný příběhy podložený skutečností (záběry/obrázky). A přesně tyto fakta mě utvrzujou v nejsilnější známku! 5 hvězd - 90%

Zmizelá (2014)

Na rovinu říkám, že i dnes po cca 14ti dnech, co jsem filmek viděl, jsem nesvůj a denně si promítám v palici zmizelou furt a pořád dokola! Fincher mě tak rozsekal! Rosamund Pike taktéž! Úchvatně podanej příběh! Děj, kterej mě na jednu stranu děsil, na druhou bavil a já se né a né nabažit toho, co přijde dál... Topím se v té kráse Fincherova umění!!! Sedmička, Hra nebo třeba Zodiac už mi dávno měli napovědět, s kým mám tu čest, ovšem já dlouho zaslepen napravuju chybu až po Gone girl! Fincher v topten NESMÍ a NEMŮŽE chybět! Tleskám a smekám!!! 95%

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Máš rád Indiana Jonese? Nebo třeba Flynna Carsena? Chceš hledat poklady? Prahneš po dobrodružství? Co animák, nevadí ti? Ne? No tak jsi na správné adrese. Neváhej a vydej se společně s Tadem Stonesem zachránit Ztracené město Inků do Peru... 60%

Paddington (2014)

Rodinný kinozážitek :) Medvídek byl moc hezky vykreslený, příběh jednoduchý ovšem úsměvný a originální. Cením si Nicole Kidman, že i při své veleúspěšné kariéře dává prostor i těmto filmům :) Nezapomenu na scénku "umělé končetiny po amputaci", kdy se bodalo do ruky o sto6, nezapomenu na hlášku "drž kušnu babo!", nezapomenu na celý tento zážitek z vesmírného kina! Krásně nám to okořenilo svátky vánoční! 75%