Útěk z MS-1 (2012)

Guy Pearce je kanec, kterej má neuvěřitelnou podobnost v určitých rysech tlamy s Van Dammem. A jelikož toho belgickýho baleťáka můžu, hrálo to Útěku pěkně do karet. A nejen to. Akce, tempo, hlášky, střelba, pěkná baba, hodina a půl story... No prchalo to, jak flaša slívky u mě doma v kredencu. A i když byl v nějakých fázích bijáku pc digitál hódně lacinej, béčko to bylo bezvadný! 65%

Polibek smrti (1995)

Naprosto obyčejnej průměrnej akční thriller, kterej staví na vyšší úroveň především top a super výkon Nicolase! Viděl jsem to po dlouhé době a fakt jsem se po letech královsky bavil! Devadesátý léta, hodinka a půl, tvrdý pěsti, nahý holky, kriminál! Jo, tohle prostě žeru! 65%

Ve stínu (2012)

Starej typickej československej kriminální biják z druhé poloviny dvacátýho století v novým moderním kabátě. Velikány jako byl pan Hrušínský, pan Sovák, či třeba pan Marvan vystřídala špička českýho herectví v podání pana Trojana, kterej tenhle stín žene a táhle za pravdou a světlem co to jde! Napínavej případ plnej špíny a zrady za necelou hodinku a třičtvrtě? Tak to beru! 75%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Akční animák i pro dospěláky, kterej baví, má grády a luxusní tempo! Vizuální stránka filmu je parádní, hyperaktivní kamera tomu dává šťávu, příběh je fajn a časová stopáž mizí rychlo stejně jak čerstvá vejplata z účtu. Plusový body dávám i za sem tam nějakej vtípek. Za mě opravdu překvapení a spokojenost. Prostě barevnej paralelní svět v hrsti! 80%

Spiderman (1994) (seriál)

Můj dvouletej synek je závislák na pavoučím klukovi jako prase! No a tak samozřejmě sjíždíme krom těch novodobých filmů, i ty starý včetně seriálu, kterej ve mě kolikrát vyvolává tak silnou nostalgii, jenž mě vrácí daleko do minulosti. A takhle přesně voní to kouzlo devadesátek a mýho ranýho věku! Tak na starý dobrý časy! 75%

Filmy našeho dětství - Sám doma (2019) (epizoda)

Další extra libůstka, plná zajímavostí a kuriozit okolo natáčení tradiční vánoční pecky s Kevinem a jeho pastičkama. Ty informace ohledně postav mokrejch banditů, to je pecka. Pesci nemusí děcka a nedokáže říct větu bez vulgarity... Sterna vyhodili málem z kola ven, páč chtěl moc... Pěkný no. Ještě, že se hoši loupežnický umoudřili, protože bez nich a Culkina, by ten film nebyl takovým klenotem zimních časů jakým je! 80%

Jackie Brown (1997)

Tarantino trošilinku jinak, nicméně rukopis je pořád zřejmej. Obsazení, jak už to v jeho filmech je zvykem, je téměř dokonalý, ovšem, co se týče dialogů a chůze přes mrtvoly, Samuel je opět ten tahoun největší. Mega změnu Quentin udělal v tom (a to potěšil dozajista ženský publikum), že do hlavní role nedal chlapa, ale obsadil tenkrát krásnou hlavní hrdinku téhle story, Pam Grier, která má šmrnc, je elegantní a hlavně dokonale používá mozek! A tahle Jackie Brownová v tom prostě umí chodit. Kdo neviděl, určitě je třeba se o tom přesvědčit! 80%

Misery nechce zemřít (1990)

Brrrr. No na to jakou si Kubík Caanů prošel pekelnou cestou, se pořád uměl přetvařovat celkem v klidu a bezbolestně. Zato vykrmená Káťa Batesová těch tváří ukazovala daleko víc a věrohodněji. Role pro ní stvořená, k tomu super výkon a cenou za to zasloužená soška! Ovšem jak rychle stoupla její sláva, tak i zanikla. Nicméně atmosféra ve filmu je hustá a mrazivá, stejně jako prostředí, ve kterým se všechno točí. Jinak scénku poleno, kotníky, palice si budu asi dlouho pamatovat.... Pfff... 75%

Filmy našeho dětství - Smrtonosná past (2019) (epizoda)

Je nádhernej zážitek sledovat cestu s postupnýny krůčky k vzniku legendární Die Hard, která naprosto celosvětově přenastavila žánr akčního filmu s frajerem/hrdinou bez svalů a z masa a kostí. Mě to hřeje dvojnásob, protože Smrtonosná past je moje životní filmová láska, do který jsem zabouchlej už od první mojí projekce někdy v devadesátkách. Bruce mě tenkrát nahrazoval tátu, kterýho jsem neměl a stal se mým obrovským vzorem! Jediný mínus téhle třičtvrtě hoďky je právě neúčast Willise v tomhle jinak našláplým dokumentu. A i když mi to může spousta lidí vyvracet (skrz Brucovu povahu), mě tam prostě chyběl! 85%

Filmy našeho dětství - Hříšný tanec (2019) (epizoda)

Je hrozně zajímavý, jak za těhle 50 minut dostanete úplně jinej pohled na tuhle protancovanou legendární lovestory! Ta omáčka okolo vzniku Hříšňáku je opravdu zajímavá a baví. Ze závěru dokumentu jsem byl dost naměkko a i když je to lehce citový vydírání, na mě to zafungovalo. 90%