Křižáci (1960)

Historický velkofilm jak má být .

Tora! Tora! Tora! (1970)

Ten kdo tvrdí , že "velkofilm" Pearl Harbor je stejně kvalitní nebo (panebože) lepší než TORATORATORA se určitě po večerech kouká na telenovely a podobná oskarová díla.

PNYC: Portishead - Roseland New York (1998) (koncert)

Nemůžu si odpustit jízlivou poznámku na adresu jiných kapel,které se spojily se symfonickými orchestry : tady je to daleko lepší.Volné tempo a samply si dokonale rozumí se smyčci , zpěvaččin hlas nezaniká ale klouzá po melodii.Dokonalé nazvučení - částečně se mohou přiblížit pouze KISS ( prostřední pasáž).

Metropolis (1927)

Langův film se v odstupu osmdesáti let ukázal jako dílo odolné působení zubu času .Napomáhá tomu také stále aktuální téma boje prostých lidí a hrstky vyvolených , která si přisvojila právo za ostatní rozhodovat a triky , za které by se nemusely stydět i filmy o mnoho let mladší.

Vše o mé matce (1999)

Fantastický film .Režisérova znalost různých prostředí a typů lidí je až neuvěřitelná.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nádhera - už hodně let jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jacksonovo nálož hnusu,krve a romantiky.Kontrasty mezi krásnýma očima Diany Penalver a záběry na Lionelova strýčka se sekáčkama na maso.

Kanibalové (1980)

Asi nejlepší a nejoriginálněji natočený kanibalský film , když si odmyslíme namaskované bělochy za indiány a chování , které má být primitivní,ale spíš připomíná dementy - ano mohlo by se to opravdu takhle stát.

Bulšit (2001)

Je to blbý , je to trapný , je to vulgární ........ já se při tom ale směju , to je asi důvod , proč se točí komedie .

Expozitura (2009) (seriál)

V porovnání se standardem, který představují současné seriály o ničem, musím hodnoti ****.