Total Recall (2012)

No, co říct. Docela zklamání. Místy mě to do děje sice vtáhlo a některé scény nebyly špatné, ale celkově to nebylo dobře namícháno. Je fakt, že ty lepší scény byly opravdu lehce "vykradené" z jiných filmů a celá zápletka a pointa filmu byla taky trochu odfláknutá, místy až neuvěřitelné, že to má mít cokoliv společného s původním Arnoštovým filmem. Navíc teda je fakt, že Kate Beckinsale byla možná sexy, ale jinak byla naprosto hrozná, jak postavově tak herecky. Ta její terminatorská rádoby drsná a "hláškující" postava byla opravdu k nevydržení a člověk řval každou chvíli - Tak už chcípni. Navíc oproti Underworldu ji tady prostě role "drsňačky" v akčním balení vůbec nesedla, ty její grimasy, když používá zbraň, běží nebo jakkoliv praktikuje akční scénu byly opravdu k zasmání a celkově jsem ji nevěřil ani to, že si dokáže otvírákem otevřít plechovku. Takže kolem kolem je to průměrných 60% a to ještě lehce nadhodnocené kvůli tomu, že mám Collina Farrella jako herce docela rád ( I když tady moc herectví projevit nemohl)

Transformers: Zánik (2014)

Michael Bay u mě opět klesl o stupínek níž co se režie týče. Nejdřív bych chtěl zmínit, že tenhle film byl stupidně, ale opravdu stupidně dlouhý na to, že se tam skoro nic nedělo. Kdyby to mělo o hodinu míň, ani bych to nepoznal. Víc než půlka postav tam byla naprosto zbytečná, zejména Sophia Myles, její úlohu ve filmu jsem vážně nepochopil, asi jí došly peníze, nebo tam chtěli mít nějakou hezkou dospělou herečku? O nikom jsme se nedozvěděli vůbec nic, žádná postava vlastně neměla motivaci pro to, co dělala, takže tam jen spíš zmateně běhali bez kloudného děje. Nasadit do filmu 2 a více záporných postav byl taky pěkný nesmysl, protože stejně ani jedna jako záporná nefungovala, spíš směšně. Akce a efekty zase zmáknuté na výbornou, ale mám takový pocit, že to je ta jediná věc, která Bayovi zbyla a kterou ještě umí. Děj nesmyslný, zvraty naprosto očekávané, nesmyslné dialogy spojené s neherectvím některých "herců". No nejspíš blockbusterové zklamání roku. Abych jenom nehanil tak se mi místy líbila hudba. Walhberg tam byl slušný ( i když možná pro to, že ho mám celkem rád) a občas padla i skutečně vtipná hláška. Ale jinak dinousaři? Wtf? Tvůrci už vás mají dost, chtějí vás zpátky? Wtf? CIA totální odpad? No tohle není zas tak wtf :D Abych se dlouze rozepisoval, tak z filmu jsem si odnesl jen přeseděnou zadnici, nic víc. Chtěl jsem dát alespoň 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem je dal novým X menům, tak dohle dostane silné 2 *. 50%

Underworld (2003)

Upírská tématika byla vždycky mou slabostí a ve spojení s Lycany funguje ještě více. I díky tomu dokážu přehlédnout nějaké ty nedostatky filmu. Nejedná se o žádný trhák s nedocenitelným příběhem, oscarovými herci a dokonalými efekty, ale ty akční scény prostě fungují a dostatečně temná atmosféra filmu taky. I v takovém světě potom dokáže zahořet plamen mezi Upírkou a člověkem. Kate je navíc v tom oblečku opravdu krásná a k tomu docela sympatický Speedman, skvělý Sheen a démonický Nighy dělají z tohoto filmu jeden z mých nejoblíbenějších filmů fantasy žánru. Všechno se tak nějak sešlo a já s tímto filmem nemám žádný problém. I díky své slabosti pro žánr tedy napálím 4 hvězdy, 75%

Underworld: Probuzení (2012)

Nedá se tomu upřít tempo a spád a taky dostatek akčních scén. Velkým problémem je ovšem stopáž, sotva jsem se v kině usadil, film končil :). Navíc mě mrzí, že se zde prakticky neobjeví Scot Speedman. Ale jsem fanda serie, tak alespon silné 2*.

Univerzita pro příšerky (2013)

Moc hezký animák. Film má stejnou úroveň jako předchozí díl ( nebo vlastně následující? :) ) Má to pár velmi vtipných momentů, spoustu vtipných a jen málo slabších okamžiků. Děj se moc hezky vyvíjí, stejně jako vztah hlavních hrdinů. Velmi milý film, který jistě potěší a neurazí. Přesně ten typ filmů, na který bych vzal děti, kdybych nějaké měl :) 80%

Válka Bohů (2011)

Hodně slabé fantasy. Plytké postavy, ne zrovna oslnivý děj a ani herci toho příliš nepředvádí. Navíc slušné popírání antických legend. 2 hvězdy za vtipnou historku při mé první návštěvě 3D kina :)

Velká šestka (2014)

Tak tady teda půjdu proti proudu. Těch animáků je v poslední době fakt dost, ale tenhle byl jeden z těch slabších, co jsem viděl. Příběh tak na půl originální, na půl ne. Postavy nijak zvlášť sympatické a povětšinou zbytečné. Navíc mi to přišlo na animák i přehnaně dlouhé. Nebudu vůbec komentovat tu totální vykrádačku how to train your dragon, tedy vsadit na roztomilého pomocníka hlavního hrdiny ( vrcholem byl ten přelet nad vodou, to už bylo pomalu na žalobu). Abych to tady moc nepatlal - nudné dialogy, přehnaná roztomilost, která moc nefungovala, předvídatelný a ničím zajímavý děj. Ale musí se tomu nechat, že animaci to má pěknou, občas se povede nějaká hláška a občas se povede i nějaká ta akčnější scéna. Takže průměr mezi animáky a tedy i průměrné 3 hvězdy a 65%

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

Ale no tak, někoho to opravdu překvapilo? SPOILER - vždyť od první minuty bylo jasné, že je to nějaký experiment, jen se neví jaký a proč. A že skutečně neodletěli. SPOILER. Když pominu tu totálně naivní a urážející předvídatelnost, pořád to nemá čím ohromit. Příliš mnoho postav a většina z nich totálně plytkých a plochých. Žádné interakce, žádný spád a vlastně ani žádný děj. Jen vyšetřování vraždy ve "vesmíru". Nálepka Sci-fi, každopádně odpadá, protože seriál nemá žádný prvek sci-fi, spíš konspirace. No, viděl jsem jen Pilot ale těžce pochybuju, že budu v takové zbytečnosti pokračovat. Každopádně zatím nechám bez hodnocení, kdyby náhodou. Po Pilotu jinak 2* 45%

V hlavě (2015)

No tak teda. Po tolika kladných ohlasech a zdejším óbr hodnocení jsem se dost těšil na kvalitní animák. A dostal jsem těžký průměr, ne-li podprůměr. Nápad byl jistě parádní, ale naprosto nevyužitý. Kromě začátku a konce to ani tak nebylo o "hlavě" Riley, ale spíš o dobrodružství Smutku a Radosti (Další emoce tam byly fakt jen do počtu), přičemž Radost byla těžce sobecká a dementní kráva a smutek sympatická leč nevyužitá depkařka. Dobrou hodinu se tam nic nedělo, jen padaly ostrovy a začínalo se znova. Já teda nevím, ale příběh to mělo fakt tragický. Navíc ta animace v době Jak vycvičit draka a podobných kouzelných vizuálů stála pěkně za pendrek, návrat 10 let zpět. To, že tam občas padla nějaká slušná hláška nebo scénka mi teda pachuť po skončení filmu určitě nevymaže. Po Big hero 6 (taky nadhodnoceném) další slabší animák, tentokrát však dokonce bez krásné animace. Takže pokud jsem dal předtím 3, musím dát teď dvě, opravdu nuda. Měli by těch animáků točit méně, protože pak je víc než polovina z toho o ničem. 2* 50%

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Naprosto fantastická televizní show. Jeden z nejlepších dnů v mém životě, když se obnovila a i když tam Drew chybí, pořád je to vtipné. Nebudu srovnávat s českou partičkou, protože jinak by rozdíl 5 hvězd a odpad byl stále málo. Colin a Ryan jsou naprosto fantastičtí, hlavně jejich scénky dohromady jsou legendární. To ale neznamená, že by Wayne a ostatní hosté byli špatní, to ani náhodou. Jen mám prostě nejradši scénky těch dvou. Nevím co víc říct, občas člověk fakt čůrá smíchy a nejkouzelnější je sledovat reakce jednotlivých aktérů, jak reagují na ostatní, to je opravdu autentické a výborné. Bůh žehnej dni, kdy jsem objevil tenhle skvělý pořad. Jasných 5 hvězd 95%