Smrtící hadohlavci (2014) (TV film) odpad!

Jeden z nejhorších hororů, které jsem měl tu možnost vidět, bylo to tak špatný, až to několikrát rozzářilo můj úsměv na tváři, člověk by si řekl, prostě boží:) Dokonce tu vidím i hodnocení 5 hvězd, rád bych toho sebetrýznitele viděl na vlastní oči.

T2 Trainspotting (2017)

Konečně jsem se dočkal a můžu si pustit T2 Trainspotting, navodil jsem doma tu správnou atmosféru, aby veškerou mojí koncentraci zhltnul tento očekávaný snímek. Bohužel tato koncentrace se s přibývajícíma minutama začala samovolně rozplývat. Stále jsem však doufal a po úvodním seznámení s hlavními postavami, asi po první půl hodince, přišel jakýsi směr, "sauna", ok, alespoň něčeho se scénář chytí, ale bohužel veškeré pokusy a jakýsi scénář připomínaly vypouštění draka, který vám však vždy a stále ulítne a vy pozorujete, jak ho vítr odnáší dál a dál do neznáma. Nemůže to zachránit ani velké množství flashbacků, vzpomínek, scén z jedničky, hudebních vzpomínek, svěšených hlav přemýšlejících sama o sobě a nostalgie. Určitě je fajn, když vás z fádního děje vytrhne scéna s Rentonem a Sick Boyem, když zpívají v protikatolické hospodě a za doprovodu remixu od Prodigy ujíždějí autem, ale furt je to jen schod v prázdném prostou, o který se chcete odrazit dál, jenže nemáte kam. Možná by bylo fajn tohle natočit jako krátké povídky, které naspal třeba Spud, ale na dvou hodinový film to prostě nemá. Pořád ale nemohu z hlavy vypustit ten tragický scénář. I když nějaké scény jsou fajn, zachraňuje je hlavně výborná hudba, za kterou má tento snímek ode mě jedno velké plus + slečna Veronika.

Agent WC 40 (1996)

Oproti Bláznivé střele velmi slabé vtípky.

Kniha džunglí (2016)

Nejvíce bych ocenil výběr dětského hrdiny, trochu jsem se bál nějakého otravného fracka. Předtím jsem Knihu džunglí neviděl, možná animovanou někdy v mládí. Hrozně milé překvapení, nádherně natočené, animace skvělé, skvělý méďa, celé je to vtipné a nádherně výpravné. 4,5

Zázračná planeta (2004) (seriál)

Jeden z nejlepších dokumentů, pro zájemce vysvětleno vše do nejmenšího detailu.

Uteč (2017)

Při životě vás zcela jistě udrží fakt, že chcete vědět, co že se to tam sakra děje. Trochu vybočující horor z klasických hororových témat. Upřímně, čekal jsem trochu víc.

O líném Honzovi (1977) (TV film)

Krásná pohádka na motivy Josefa Lady, kouzelný mlaďoučký Marek Eben.

Co by kdyby (2014)

Merloce place upgrade complete!

Rozpolcený (2016)

Potenciál námětu prakticky nevyužitý, dalo se z toho vymáčknout mnohem více. V podstatě mi tu přišla zápletka se třemi unesenými dívkami absolutně zbytečná a mimo notu. Herecký výkon James McAvoye absolutně famózní.

The Den (2013)

- A máme tu opět jeden z hororů, který naráží na menší problémek ohledně bezpečnosti na internetu a všeobecně nákupu všeho na internetu, úplně všeho. Zajímavé a trochu znepokojující více než cokoliv jiného, co by jsme u hororu čekali. Bohužel si myslím, že by se na toto téma dal vyprodukovat horor, který by mě zarazil do sedačky a kde bych mohl dát plnou palbu, stále tu vidím rezervy.