Kokain (2001)

Amerika začala na počátku 70. let hromadně šňupat kokain a šňupe ho do dneška, Justin Bieber nebo Miley Cyrus by mohli vyprávět. Možná i Sylvester Stallone nebo Barack Obama občas potáhnou lajnu. Whitney Houston a její dcera už odpočívají pod zemí. Zkrátka, pro vyšší společenské okruhy je kokain to stejný, jako pro nás vyčistit si ráno zuby nebo osladit si čaj (samozřejmě kokainem). A jestli chcete v dobrém zpracování vidět jak to všechno začalo, pusťte si Kokain. Jakmile se něco točí kolem drog, tak je Johnny Depp excelentní.

Hidden (2015)

Celý film nuda, dítě na dělo, když má držet hubu, tak začne nejvíc bulet, to fakt miluju...a navíc jsem nepochopil konec, takže 10%.

Mlčení jehňátek (1991)

Ve filmu je určitě videt kvalita po všech stránkach, rád se vždy na Mlčení jehnatek podívám, ale 15. Nejlepší film...no nevim...herecky vykon Anthony Hopkinse je ovšem brilantní...naopak Jodie Foster jsem nikdy nějak nepřišel na chuť. Nadprůměrná krimi.

Marťan (2015)

Viděno v kině, což dle mého názoru vždy přidá jednu hvězdu. Hodně jsem srovnával s Gravitací, na které jsem byl v 3D. Obojí spojuje ta samota ve vesmíru a relativní blízkost od Země a nemožnost se tam dostat zpět. Bylo tam dost hluchých míst, ale to mi zas tak u tohoto filmu nevadilo. Spíš mě uchvátili Marťanovi věděcké pochody, znalost fyziky, chemie, matematiky, technologie Nasa, no prostě všechno s čím by měl člověk do vesmíru vyrazit:) a tím mě vlastně uchvátil i celý film. Herecký výkon Matt Damona byl excelentní. Spoiler - Jen nechápu, proč si Nasa nechávala na Marsu další modul pro budoucí misi, vždyť by přišla další bouře a bylo by po modulu, tohle bylo špatný, stejně jako spich u Marsu a "nabrání" Matta na vesmírnou loď. Ale je jasný, proč byl závěr filmu takhle zpackaný, protože by ho prostě dřív než by umřel z toho Marsu nedostali. Když odmyslím ten závěr a pár zbytečných scén, tak Marťan neměl chybu.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Asi nejlepší dokumentární seriál o vesmíru a fyzikálních jevech, které jsou vysvětleny jednoduše, tak aby je pochopil každý, moc pěkně zpracovaný.

Vyměřený čas (2011)

Rikam si wow, dobrej napad, to bude dobry, ale zpracování bylo tak katastrofální, ze film zapadl do tech zcela průměrných béček. A docela mě udivoval ten klid lidí, "mám ještě dvě minuty, v klidu". Bohužel se celý film odehrává v podstatě na dvou místech. Zklamání.

Muži, ženy a děti (2014)

Většinou mě u filmu mrazí až na konci. Závěrečná hudba, posledních pár střihů. Tady mě však mrazilo už od začátku a prakticky celý film. Scéna kdy vidíte nad každým člověkem blikající fuckbook, tweet, viber atd. Tvrdá realita moderní doby, nejde zrovna o tyhle tři apky, ale ne že bych byl jinej, dokonce bych se nejméně se dvěma postavama totálně ztotožnil a třetí postavu chápu. Všechny postavy zahrály výborně a vlastně tam bylo všechno, schizofrenní matka, anorektička, porucha erekce, krize středního věku, blogerka topmodelka, osamělost, naivita, porno, první láska a pařan co se vysral na fotbal. Asi to není film úplně na 5 hvězd, ale mě se to dotklo a to docela hodně.