Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

David Yates trochu klopýtl ve svém grandiozním pojetí Pottera pro kterého se asi tak trochu narodil. Šestý díl nám oškubal jako slepici a místo příběhových zvratů nám nabídl romantiku a poblouznění. Škoda protože tady mohl dostat Voldemort konečně prostor. Za vystřižené Gauntovy dávám poznámku do notýsku. Tohle byla chyba...i přesto si film drží kvality své zaběhlé značky. Pro čtenáře knihy je ale přeci jen trochu zásadním zklamáním ta absence vzpomínek.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Co se toho týče měl jsem čtvrtou knihu od Rowlingové z celé ságy asi nejraději. Proto jsem se těšil i na film který ale dostal do pazourů Newell a já už v tu chvíli začal cítit problém( vyjma Donnie Brasca). Jeho filmy totiž skutečně nesnáším. A bohužel dal na frak i tomuto filmu. Místo více prostoru pro soutěž kouzelníků tu máme dětské lásenky , přípravy plesu a jeho následné uskutečnění a příliš rychlý konec ve kterém neexceluje ani Fiennes který jakoby dostal scénář dva dny před natáčením kotlové scénky. Naštěstí má Harry Potter i další díly....PS: Karamelu která Dudleyho skoro udusí jsem ve filmu neviděl...proč? Když jsme mohli vidět nafouklou tetu tak by tvůrce taky nezabilo zanechat Dursleyovým ty poslední kousky jejich slávy...škoda.

Halloweenská noc (2007)

Nejděsivejší komická noc roku 2007 ve které hrají skvělí herci a pokud ji neberete až příliš vážně nemůže vás zklamat. Mám rád typy filmů ve kterých se díváme epizodně na osudy lidí jejichž osudy se v jistém momentu střetnou. Tady to funguje podle mě skvěle.

Red (2008)

Skvělý dramatický film plný emocí které nastartují už v úplném začátku. Brianovi Coxovi tahle role sluší a měl by hrát více dramat protože jeho psí pohled a poklidný hlas mi připomínal chudáka Reda po celý film. Film který vás určitě nenechá chladné k tomu co se v něm děje mi trochu připoměl Eastwoodovo Gran Torino. Ovšem jen v dobrém....

Jezero smrti (2008)

Tak tohle by šlo , nečekané útrpné pronásledování po lesích s velmi povedeným závěrem ke kterému se dostáváte po příslušné gradaci a utrpení. Takové filmy mám rád a nebýt jedné scény která mi tam trochu neseděla dal bych těch hvězd i pět.

Riddick: Kronika temna (2004)

Dobře postavený fantasy svět ve kterém Vin Diesel vcelku i exceluje. Role mu je ušitá a napravuje si u mě reputaci z Pitch Black. Zde je Riddick mnohem proradnější a nedostižnější. Navíc Necromanceři mi připomínaly mechanisty z populární hry Thief 2 a protože tu mám velmi rád musím říci že tenhle film se mi vcelku trefil do noty. Na pět hvězd tomu ale pořád něco chybí.

Transformers (2007)

Bože muj , jako malý jsem si s těmi roboty taky hrál ale to ze mě ještě nedělá automatického fandu této nesmyslnosti. Jednu hvězdu dávám za efekty a za LaBeoufa kterého mám čím dál radši. Jinak mi to nudilo k smrti.

Já, legenda (2007)

Dvě hvězdy za zpracování a Willa Smithse , četl jsem předlohu a ta byla půvabnější a více nervydrásající. Zde se podle mě buď neděje nic nebo se toho děje až moc. Konec je debilní holywoodska fraška která už se nenosí. No prostě tohle mohl být film s velkým F ale bohužel se tak nestalo....

Kniha přežití (2010)

Asi nejlépe propracovaný postapo svět s prvky nelogičností se skvělým Washingtonem v hlavní roli. Mám pár výtek protože jsem film viděl čerstvě. Pro ty co film neviděli, dál nečtěte!!! Proč sakra všichni v postapokalyptickém světě vypadají jako by si čistili zuby osmkrát denně a myli hlavu po snídani, po obědě i po večeři? Proč se nějaký chytrý človíček třeba nezaměří i na tyto drobné detaily? Já chápu že Mila Kunis s mastnou hřívou nebude asi tak sexy jako s načesanými vlásky, ale nějaká logika by tomu neublížila. Proč bible? Panebože.... Některé reálie jsou až moc počítačové a nepůsobí příliš dobře. Nicméně i tak je to pořád pěkná podívaná a za to hvězdu. Když někdo napíše na ceduli nevstupovat, a pak se v dialogu dozvím jak si vyrábí pasti a následně nevidím nic jiného než přestřelku a majitele domu na sračky tak si pak říkám jestli si ze mě někdo nedělá legrandu. Shrnutí: Film jako takový není ničím výjimečným a jedná se pouze o hitovku pro fajnšmekry kteří hltali Fallout tak jako já. Z toho důvodu to pár lidem udělá radost. To městečko mi vzdáleně připomělo Junktown a celkově jsem chvíli cítil nádech jakéhosi postapo světa. To se v dnešní době cení. Na druhou stranu zápletka o knize byla ta nejdebilnější kterou si mohli scénáristé vymyslet a herecké výkony tu nezachránil ani Washington ani Oldman. Jak by také mohli když vrcholem jejich hraní mělo být předstírání nesmrtelnosti a pochodování po pustině....( u Oldmana ježdění v káře).

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott si oblíbil americké vlaky a vůbec to nevadí protože mu to docela jde. Nezastavitelný je napínavý film se skvělými herci který je ,,potřeba" vidět.