Mistr.Proupr

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 9.4.2015  23:18
    Apokalypsa (1979)

Nepříjemná, ale zároveň podmanivá atmosféra a nezapomenutelný soundtrack. Nejlepší válečný film.

• 18.1.2015  12:40
    Chlapectví (2014)

Točit 12 let film o dospívání chlapce a vyhnout se všem momentům, které by většina z fleku označila za zásadní, tedy první polibek, ztráta panictví, první pivo a cigareta, promoce... Na první pohled podivné, jenže co když právě ty relativně nezásadní, za pár let těžko vybavitelné věci nejvíce formují a ovlivňují naše budoucí já. Po Chlapectví jsem si tím ještě jistější.

• 15.9.2014  22:15
    Hon (2012)

Peklo, kterým si musí projít nejen skvělý Mads Mikkelsen, ale v nepříjemném úžasu i každý divák.

• 1.6.2014  21:19
    Avatar (2009)

Tři hodiny klišovité nudy nezachrání ani sebelepší audiovizál.

• 25.5.2014  21:38
    Californication (TV seriál) (2007)

And I think it's gonna be a long long time, till touch down brings me round again to find... Skvělý seriál, jehož kvalita nabrala po 4. sérii sestupnou tendenci a Hank Moody pomalu přestával být ten správný motherfucker. Ale závěrečný díl jsem si užil. Možná i proto, že když jsem si ho pouštěl, nevěděl jsem, že je poslední. A Rocket Man mi v hlavě zní už týden.

• 8.5.2014  22:08

Naprosto věrohodné zobrazení středověku, se vším hnusem, špínou a zlem, které náboženství způsobovalo. Na knihu už se roky chystám, snad se k tomu jednou dostanu.

• 10.3.2014  21:29
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Seriál, který absolutně nemá konkurenci. Perfektní úvodní song, neskutečný Matthew McConaughey, bezchybní Woody Harrelson a Michelle Monaghan, skvělý scénář, jenž se úspěšně vyhýbá téměř všem klišé, pomalé, ale rozhodně ne nudící tempo a ta atmosféra amerického zapadákova, tu prostě miluji. Hrozně se těším na další řadu, i když laťka je nepřekonatelně vysoko...

• 1.3.2014  21:45
    Frozen (2010)

Asi v půlce dojdou filmařům nápady, teda aspoň ty logické, a postupně se vytrácí napětí i atmosféra. Pokud by se podařilo udržet tempo i bez vlků, bylo by to jasných 5*.

• 23.1.2014  20:33
    Sunshine (2007)

Tyhle postupné vesmírné vyvražďovačky mám rád, takže jsem si prvních 90 minut opravdu užíval. Pak se ale scénaristé zbláznili, stejně jako v tak často zmiňovaném Horizontu Události, kterému jsem to ale dokázal odpustit a miluji ho. Taky mi vadily rádoby hluboké řeči o slunci a vlastně všechny pokusy o nějaký myšlenkový přesah, které ještě zvýraznily pitomost závěru. Za skvělého Cilliana Murphyho a scénu, kdy Ikaros oznámí, že na palubě je pět lidí dávám 4 hvězdy.

• 12.1.2014  15:12

Dva nejcharizmatičtější herci všech dob, každý na opačné straně zákona a přesto si zamilujete oba. Zejména jejich společné scény jsou lahůdkou.

• 1.1.2014  17:15
    Brubaker (1980)

Pro filmy z vězeňského prostředí mám slabost, ale tady trošku zklamání. A přitom se to rozjíždělo velmi slibně. Až do Redfordova prozrazení jsem viděl asi nejlépe zobrazenou krutost a beznadějnost vězení. Poté už děj drží jenom neustávající napětí mezi Brubakerem a zaměstnanými vězni a konec je nemastný neslaný.

• 25.12.2013  17:27

Deprese a beznaděj natočena tak dobře, že pro mě bylo skoro nadlidským výkonem dívat se do konce a znovu už si tenhle film rozhodně nikdy nepustím. Bravo!

• 24.12.2013  12:13
    Zmizení (2013)

Jak nemám Hugha Jackmana rád, tak tady byl vážně skvělý, stejně jako Gyllenhaal, který znovu dokazuje, že se pro role poldů narodil. Bez debat nejlepší film roku.

• 23.12.2013  13:24
    Podfukáři (2013)

Zklamání. Taková plejáda skvělých herců a, až na Ruffala, nedostane nikdo pořádný prostor. Dále překombinovaný děj a hloupý konec. Šlo z toho vytěžit mnohem víc.

• 20.10.2013  12:49
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Odpad tak hluboký, jako Studna, na kterou se aspoň dalo koukat.

• 13.10.2013  19:51
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Nevkusné, nechutné a nekorektní, přesně jak to mám rád.

• 10.10.2013  19:10
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Nejpropracovanější seriál ever. Spoilery číhaly všude, ale dnes jsem konečně dokoukal. Druhou polovinu 5. série jsem stihl za 3 dny a byla to jízda, ze které se jen tak nevzpamatuji.

• 24.8.2013  21:34
    Labyrint (1986)

Asi žádný film jsem v dětství neviděl víckrát. A jelikož jsem byl už tenkrát filmový fajnšmekr, musím s hodnocením vysoko.

• 24.8.2013  21:29

Film na první pohled téměř o ničem, na druhý o tom, co je v životě nejdůležitější - přátelství. A navíc ta nostalgie a vědomí, že jsem součástí poslední generace, která podobné dětství zažila...

• 2.8.2013  14:45
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

Přátelé, můžete se jít zahrabat...

• 4.7.2013  10:56
    Ti druzí (2001)

Extrémně hustá atmosféra, hlavní role šitá na míru pro Nicole Kidman, nečekaná pointa a lekačky tam, kde jsem je nečekal, přestože na ně obvykle mám čuch.

• 1.7.2013  22:02

Strach z finančního neúspěchu udělal z velmi slibně vypadajícího projektu pouze vizuálně povedenou jednohubku.

• 6.6.2013  00:34
    Hra (1997)

Přestože už znám pointu, je pro mě každé shlédnutí obrovským zážitkem.

• 14.5.2013  14:53

Edward Norton je bůh a Tony Kaye má rozhodně co říct, takže by mohl točit častěji, než jednou za 13 let.

• 10.3.2013  20:19

Adam Sandler už se roky poctivě vykrádá a jinak tomu není ani tady. V porovnání s poslední tvorbou je to ale nadprůměr.

• 24.2.2013  16:26
    U-Turn (1997)

Originální kamera, skvělé herecké výkony a extrémně slizký Billy Bob Thornton. Té smůly už ale bylo ke konci příliš. Chtěl jsem, a to se mi často nestává, happyend.

• 23.1.2013  19:30

The 'D' Is Silent. Čekal jsem hodně, dostal jsem ještě víc. Christoph Waltz snad ani nemůže nedostat další sošku. První polovinu jasně táhne, v druhé už mu zdatně sekunduje taktéž boží DiCaprio. Jamie se spíš jenom veze na vlně neskutečné stylovosti a koupe v hektolitrech krve. Můj prožitek ještě umocnila rodinná atmosféra v, až na čtyři místa, prázdném kinosále. Topka jak vyšitá, tohle se bude těžko překonávat.

• 25.12.2012  18:52
    Dovolená s Andělem (1952)

Komunistická propaganda v jednom z nejodpornějších českých filmů.

• 17.12.2012  16:30

Originální scénář, překvapivě dobrý casting, děj, který vám nedá ani na chvíli vydechnout a Oasis jako třešnička na dortu.

• 18.11.2012  22:05
    Méďa (2012)

Tak často a tak hlasitě jsem se už dlouho u žádného filmu nesmál. Nejvtipnější komedie posledních let.

<< předchozí 1 2 3