Sedmilhářky (2017) (seriál)

Napínavé, chytlavé, kvalitní. Výborné herecké výkony herců, především tří hlavnich ženských postav. Velmi lákavé shlédnout co nejvíc dílů v krátkém čase. V tom městečku bych žít nechtěla. :-)

Celeste a Jesse navždy (2012)

Hezky zahrané ale postavy nesympatická, ani jeden neví co vlastně chce, obzvláště Celeste mi lezla na nervy. Film docela příjemně plynul a rychle skončil ale vůbec nic mi nedal. Bylo to, jako bych ho vůbec neviděla, nic ve mě nezanechal a nemyslím si, že bych se k němu v budoucnu chtěla vrátit.

Sněhulák (2017)

Pro toho, kdo zná knihu, nejde hodnotit výš. To, co najdete v knize (napětí, strach, skvěle vykreslené charaktery postav a atmosféra a podrobný popis vyšetřování) ve filmu prostě chybí. Je to takový nijaký, trochu nudný, nebojíte se, nejste strachy napnutí, nevtáhne vás to do děje. Škoda charismatickeho Michaela Fassbendera a nadějné Rebecca Ferguson.

Moje nejmilejší žena (1940)

Velmi nadčasová komedie s neuvěřitelně charismatickým Cary Grantem, který ani nemusí mluvit, stačí se jen podívat a z jeho výrazu vyčtete všechno, co jím chce vyjádřit. I ostatní herci byli moc fajn. Film navíc baví (mezi nejlepší patří třeba scéna v telefonních budkách), výborné dialogy a příjemná stopáž.

Sladký život (1960)

Jeden z nejsmutnějších filmů, který dokáže diváka naštvat i dojmout. Postava muže, který žije mezi dvěma světy a nedokáže opustit ten, co ho nejvíc láká a ničí zároveň. Zhýralý život vyšší společnosti plný pitek, večírků a nechutných skandálů. Ačkoliv si uvědomuje prázdnotu tohoto žití, ani snoubenka, ani tragický konec jeho kamaráda, ho nedokáže vrátit zpátky zem. Nejkrásnější je poslední scéna, kdy ho čistá a nezkažená dívka volá k sobě, ale on ji neslyší, nebo spíš nechce slyšet a nejde k ní, ačkoliv by mohl, a tím končí jeho šance na záchranu.

Nejsme andělé aneb Potíže s miminkem (1992)

Zvláštní ale moc se mi to líbilo. Bylo to vlastně takové, jaké jsem si to představovala, snad to bylo jen vtipnější, než jsem čekala. Nijak originální příběh ale v zajímavém, neotřelém pojetí. Je to bláznivé a divoké, ale vůbec ne trapné nebo vulgární, nakonec i docela romantické. Skvělá hudba, výborní herci, roztomilé a sympatické postavy. Má to úžasné tempo a opravdu jsem se od srdce zasmála. Okouzlilo mě to tak, že jsem se na to musela hned podívat znovu. A rozhodně to nebylo naposled.

Benny a Joon (1993)

Nenápadný filmeček, který okouzluje svým laskavým humorem a příjemným příběhem. Johnny Depp je vždy skvělý ale zde je přímo výborný, poněvadž postavy roztomilých podivínů jsou šitá snad přímo pro něj a jdou mu prostě nejlépe. Stejně tak představitelé sourozenecké dvojice zvládly svůj úkol na jedničku a je z toho opravdu, ale opravdu moc fajn komedie!

Proč právě on? (2016)

Docela vtipné, leckdy trapné ale jinak ničím nevybočující komedie z toho, co USA točí. Sympatičtí herci i postavy, James Franco je sice milý a roztomilý ale scén, u kterých jsem se upřímně zasmála, bylo málo. Naopak převažovaly scény, které mi přišly prvoplánově a trapně "vtipný" a především zbytečně vulgární. Samozřejmě jsem čekala nenáročný humor ale tohle jde jaksi mimo mě.

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Zvláštní malý velký film, který musíte vidět vícekrát. Na poprvé jsem se v něm ztrácela a na podruhé se mi začal zatraceně líbit. Hlavně vůbec nehraje na city, okouzlí svojí upřímností a přirozeností a pobaví černým humorem. Plus skvělá hudba. Rozhodně se budu k filmu vracet. Pět hvězd.

Shrek (2001)

Kultovní animák plný zábavných situací a hlášek ale nepatří mezi mé nejoblíbenější. Vždy se na něj ale ráda podívám.