Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Prvních dvacet minut jsem si říkala, tak tohle bude tragédie. Nakonec to tak hrozný nebylo ale na vcelku příjemnou a roztomilou jedničku to nemá ani náhodou. Zatímco ta byla velmi vtipná, u dvojky už převládá leckdy spíš trapnost než humor a ten byl navíc někdy i dost přes čáru a hlavně hodně prvoplánový, což mě dost zklamalo. Děcka jsou tu otravnější víc než minule a to je co říct, ale Zeki Muller naštěstí pořád zůstal tím sympaťákem co byl. A hlavně to rychle uteklo.

Turečtina pro začátečníky (2006) (seriál)

Některé díly byli skvělé a zábavné. První série byla jednoznačně nejlepší. Postupem času ale už jde romantická linie mezi Lenou a Cemem dost na nervy a víc mě bavily strasti rodičů. Poslední série šla bohužel kvalitou hodně dolů a ten konec... to nebylo dobrý.

Hotýlek (1975) (seriál)

Asi se mi ještě nikdy nestalo, aby mě u nějakého sitcomu zabavili úplně všechny díly a u žádného se nenudila nebo si neřekla, že tehle díl nebyl tak dobrý. Až teď se to stalo. Už první díl mě nadchl a během dvou dnů jsem zkoukla seriál celý a každý díl mi přinesl úžasnou várku zábavy a smíchu. Tímto se Fawlty Towers řadí k mým nejoblíbenějším seriálům, ke kterým se budu moc ráda vracet. Samozřejmě doporučuji originální znění. Viděla jsem kousek s dabingem ale musela jsem si sehnat titulky, jelikož John Cleese se prostě nedá nadabovat a celý seriál pak ztratí své kouzlo.

Leon (1994)

Krásný. Drsný ale velmi citlivý film. Herecké výkony, charismatického Jeana Rena, psychopatického Garyho Oldmana a talentované Natalie Portman, naprosto bezchybné. Moc se mi líbila ta zvláštní romantická a nesmírně citlivá linie mezi Leonem a Mathildou, škoda jen těch vystřižených scén. Někdy bych je ráda viděla, možná že s nimi by to bylo ještě úžasnější. Moc jsem si přála šťastný konec ale možná že to dopadlo tak, jak mělo. Ale bylo to zatraceně dojemný.

Můj nejlepší přítel (2006)

Mám ráda filmy o přátelství. Někdy dojímají víc než filmy o lásce. Francie umí točit komedie s citem, inteligentním humorem a navíc má výborné herce, stejně jako tuhle charismatickou dvojici. Konec byl dojemný a zatraceně krásný. Celý to bylo krásný.

Rapl (2016) (seriál)

Kuneš Hynka Čermáka je tak trochu jako Harry Hole a tato image je mi velmi sympatická. Seriál je napínavý a narozdíl od většiny současných českých krimiseriálů nenudí.

Dívka ve vlaku (2016)

Možná jsem čekala trochu víc ale jinak jsem odcházela z kina spokojená. Emily Blunt je dobrá herečka a její alkoholičku jsem jí věřila. Atmosféra byla skvělá a film byl pěkně napínavý a hezky zamotaný, zároveň, alespoň pro mě, velmi nepředvídatelný a odhalením skutečného pachatele jsem byla překvapena. Srovnávání se Zmizelou je trochu na místě, také jsem si na ní při koukání vzpomněla. Ta byla možná o hodně lepší a napínavější, ale ani Dívka ve vlaku není promarněná podívaná.

8 MM (1999)

Moc mě to bavilo, o napětí skutečně nebyla nouze a téma snuff filmů je zajímavá. Nicolas Cage je velmi charismatický herec a moc se mi v roli soukromého detektiva líbil. Když to srovnám se španělskou Diplomovou prací, která se zabývá stejným tématem, nepůsobilo 8 MM na mě až tak přirozeně a depresivně jako evropský kolega. Čím víc se film blížil ke konci, tím víc americké to bylo a to já příliš nemusím. Ale jinak super.

Nic k proclení (2010)

Další z novějších komedií, která neomrzí. Je skutečně moc vtipná, bláznivá ale inteligentní, má spád a příjemně se na ní dívá. A vůbec nemusíte být Francouz nebo Belgičan, abyste jejich vtipy chápaly. Navíc se dozvíte i něco, co jste možná nevěděly, tedy to, jaká rivalita mezi těmito národy byla/je. Hlavní herecká dvojice je výborná, charismatická a roztomilá. :-) Film jsem si vybrala hlavně kvůli Benoitu Poelvoordeaovi, který srší vtipy jedna báseň, zato Danyho Boona jsem moc neznala, ale teď jsem ráda, že to mohu napravit a shlédnout další jeho tvorbu.

V pasti (2005)

Který z nich byl větší cvok? Nevím, ale bylo to působivé.