Shazam! (2019)

Ač mám averzi k rodinným filmům, k DC a přehnaným happyendům, musím uznat, že jsem se dost bavil. DC od Man of Steel a Aquamana konečně vytlačialo další film, který jsem schopný přežvýknout. Asi každý s mozkem v lebce uzná, že je to strašná pičovina s blbým CGI a trapným záporákem, je to pro cílovku tak 12-16 a kvality se od toho čekat nedají. DC si ale vzalo příklad z pubertálního Deadpoola a Spider-mana a vysolilo celkem solidní popcornovku. Já se od třetího do šestého (od začátku do konce) piva docela bavil a ikdyž už to nechci nikdy vidět a pravděpodobně za rok nebudu vědět, že nějaký Shazam je, tak těch dvou hodin nelituju. Popcornová výplachovka, ale dobrá. Takový ten film, co si umím představit jako Film týdne na Nově a pak šup do postele. Teda pokud něco jako Film týdne ještě je. Jsem stará škola, televizi nemám tak nevím.

Zack a Miri točí porno (2008)

Když pominu trapné starwars odkazy, tak jedna z opravdu dospělých komedií tohohle typu. Jakože obal atd se tváří snad jako další prcičky, ale opak je pravdou. Bavil jsem se, líbilo se mi to, akorát mě zklamalo, že Banks neukázala kozy. Snad někdy google pomůže. Koukat na silikonové fugu mě až tak nebaví. Rogen byl parádně civilní a Banks jsem věřil úplně cokoliv. Snad jen ty přebělené zuby bych trochu změnil. Mno....překvapím sám sebe, ale dám tomu 4.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Za mě dobrá pohodovka na sobotní večer. Co mi to kazilo bylo pár hnidopíchnutí jako proč v londýně fouká bouřkový vítr kvůli optickým iluzím, jakto, že nikomu nebylo divné, že z ohnivého elementála nesálá teplo, jak uděláte holografickým projektorem tmu, která zacloní pozadí. A proč nemá SHIELD v databázi fotky bývalých zaměstnanců Stark Industries. Jinak dobrá zábava s parádní zakončovací cliffhangerovou tečkou a nadhozením další "jakože Hydry".

Jsem matka (2019)

Mno...občas mi přišla logika některých postav/UI celkem nelogická, ale jinak to nebylo až tak špatné podívání. Nevím jestli to bylo z nějakého festivalu, mně to jako klasická festivalovka připadalo. Low budget (ikdyž scéna na pláži mi přišla vcelku dobře renderovaná), komorní scénář, pár herců a borec v obleku robota. Robot je zahraný naprosto dokonale, tady je třeba hodně pochválit. Taky hodně oceňuju detaily, které lidi často ignorují, třeba číslo embrya hned na začátku. Já osobně nemůžu vlastně film nějak extra kritizovat k odpadu, mně se až na závěr líbil. Co mě vadilo byly blbosti jako že nějaká umělá inteligence dokáže tak dobře uhlídat hormonálně rozjebanou puberťačku tak, že není ani zvědavá co je venku. A že se Matka dokonce na noc i vypíná a nechává holku nehlídanou. Chápal bych to v úplné izolaci, ale ne s puberťákem, který může sledovat pořady a přenosy z "minulosti". Bohužel vyšší hodnocení zhatil závěr, který tak nějak shodil celý předchozí film, nemůžu věřit, že SPOILER Matka vyvraždí a dále vraždí veškeré lidstvo bez jakéhokoliv soucitu a najednou se tady nechá pubertální logikou zviklat a nechat buchtu s děckem bez hlídání v nebezpečném komplexu se zásobami schovanými ve skladech bez přípravy. Tohle mi přišlo hodně mimo mísu a spíše jako bezradná snaha jak ukončit slibné drama. Scénárista očividně věděl jak udělat napínavý příběh, ale už nevěděl jak jej uspokojivě ukončit. Jo a vyměnil bych Hilary Swank, silně nepříjemná herečka.

Svatební radosti (2019)

Film tak nechutně předvídatelný, že jsme se s přítelkyní v posteli trumfovali kdo uhádne další scénu. I přesto se Plus One dá považovat za zábavnou domácí víkendovou část večera kromě šukání nebo chlastání. Zápletka je uvěřitelná (i z vlastní zkušenosti) a herci působí dost přirozeně. Nevěřím, že si nedali číslo i mimo kameru. Za mě určitě příjemně strávená hoďka a půl za tři hvězdy na kterou už si nikdy nevzpomenu.

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Francouzské komedie mají určitou jiskru související s francouzštinou a francouzským vystupováním. Když se k tomu přidá dobrý scénář a nápaditá režie, jsou francouzské komedie vždycky jistota. Bohužel tady to moc nefungovalo. Jako groteska to bylo perfektní, francouzský humor občas udeřil naplno, ale člověk se zasmál a pak to hned vyprchalo. Svatební komedie mám rád protože jsem si řadu svateb osloužil jako obsluha a ta atmosféra se nedá nemilovat. Tady ale něco silně vázlo...nevím jak to říct, ale film jakoby úplně zahazoval potenciál tím jak se soutředil na jednu "tragickou" postavu a zbytek tím brzdil. Pobavil jsem se, ne že ne, ale mohlo to být úplně na jiné úrovni. Nehledě na asi jednu z nejotravnějších a nejnepříjemnějších vedlejších postav vůbec...koní ksicht Eye Haidara.

Černobyl (2019) (seriál)

Vzpamatujte se. Většina hodnocení tady vypadá, že lidi spíš vzdávají čest a upřímnou soustrast nehodě v Černobylu. Jo, bylo to strašné a hodně lidí umřelo. Taky bych uctil mrtvé. Ale tady se hodnotí seriál a ne událost. A seriál opravdu nemá na to aby byl 1. nejlepší na CSFD. Je to typická emerická kravina, kde SSSR je absolutní zlo a poráží jej odvážné, emancipované a neohrožené jednotlivé ženy. A ano, myslím neexistující wonder woman slečnu Chomchujovou. Takže zostudíme komunismus neomarxismem, to zní košér. První dva díly byly hodně dobré díky atmosféře, pak to šlo prudce dolů. Hlavně od třetího dílu byla roztříštěnost děje a postav očividná. Pasáž se střílením psů byla úplně zbytečná a z třetího a čtvrtého dílu nechutně kapala očividná snaha o slzičky. Ač jsem cíťa jak svině a slzím nad každým mrtvým křečkem, celý Chernobyl mě svou klišovitostí a prvoplánovitostí nechal naprosto chladným. Ono by mi spoustu věcí ani nevadilo, kdyby se seriál netvářil skoro jako dokument. Ale spousta nepřesností a zjednodušení to absolutně potápějí. Kdyby si scénáristi alespoň určili jednotnou lajnu, ale ne. Jednou tam týpek chytne grafit a během pár minut se mu rozpadne ruka. Pak jiný koukne do otevřeného jádra a přežije ještě týden nebo dva. No a vrtulník přeletí nad jádrem a okamžitě se rozpadne. Scéna na facku. Vrtulník tam spadnul, ale pár měsíců potom a díky tomu, že vrtulí trefil nějaký kabel nebo řetěz. Americká sračka plná patosu a agitky. Neříkám, že čekám na ruskou verzi, ale tohle si opravdu nezaslouží své hodnocení.

John Wick 3 (2019)

Skvělý náhul parádní akce hned od začátku. Není to tak skvělé jako jednička a už to ztratilo punc originality, ale stále je to hodně luksusní zábava. Bohužel co mi trochu vadilo, že v druhé polovině filmu (a hlavně ve scénách s Halle Berry) bylo často poznat jak komparz Wicka a Berry nechává nebo jak nacvičeně čeká na úder. Ale chápu, že při takovém množství akce to není jednoduché uhlídat. Druhá věc byla už notně "over the top" přepálená akce. Hlavně scény na motorce, boj se dvěma asiatama ve finále a pád z budovy. Wick byl vždycky ten největší kápo, ale tady už to bylo tak trochu supermanovsky absurdní. I přes to řadím Parabellum k nejlepším akčňákům co znám a s radostí půjdu opět do kina, když se objeví další díl. Mimochodem scény se psy byly ozdobou filmu.

Břídilové (2016)

Když už si člověk říká, že větší tragédi než Inbetweeners už asi nejsou. A bum! Ale jako na nenáročný večer to bylo fajn.

Puddle Cruiser (1996)

Taková slabší Lizardina, je poznat ten ročník a nezkušenost bandy. Ale i v téhle premiéře jde krásně cítit jejich jalový humor a odlehčená atmosféra. Nedosahuje to ještě kvalit jejich pozdějších filmů, ale užil jsem si to parádně.