Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Cyberpunk má být kapitalistická dystopie, ne bezbřehý nihilismus. Panebože ten konec, to mě bude budit ze spánku ještě dobrou chvíli. 75%

Jackass Forever (2022)

Mě fenomén Jackass v mládí celkem obešel, ano nějakou scénku, sem tam jsem viděl, ale nikdy jsem si neřekl tak teď se chci hodinku dívat na bandičku pakošů jak se navzájem šikanujou. Ale tak co bych neudělal pro své přátele, mentálně sem se tedy patřičně zocelil, vyprázdnil žaludek,... no a nakonec, kromě té posedlosti genitáliemi, to nebylo až tak hrozný. Kdo se nad tím bude chtít pohoršovat toho o ničem jiným přesvědčovat nehodlám. Humor v tom taky nevidím, ale po krátkém čase u mě převládla jakási morbidní zvědavost, kam až kdo zajde a jak špatně to dopadne. Vlastně jsem si po té hodině a půl celkem říkal že bych zvládl i víc. Takže proč ne, seru vám na kinematografii, a dám 75%.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Není to tak mimo jako Bobba Fett, ale zase se nedá říct že by to extra dávalo smysl, místy skutečně mizerná režije to zabíjí. Řehoř by to asi utáhl i sám, ale nedostal šanci. 50%

Tár (2022)

Šel jsem do toho hodně naslepo, a byla to asi chyba. Prvních 15 minut jsem se zaujetím poslouchal ty rozkošatělé nesmysly, ale po hodině a půl už mi z toho odumírali mozkové buňky. To jsou skutečně tak stimulující dialogy, "...nezvi Franceszku na večeři, u dirigování vypadá jak před vyvrcholením....", budu nad tím muset aspoň měsíc popřemejšlet. Plus ta ženská je celou dobu tak odporně nepříjemná a nesympatická. Ještě že to prostředí okolo není moc okoukané, teda ne pro mě. Celou dobu jsem čekal jestli teda přijde nějaký zvrat, postavy celou dobu rozebírají různé skandály a perzekuce, Lydia trpí stihomamem, záhadné události pomalu eskalují, k něčemu to snad směřuje ne? Asi.... těžko říct, když konec je úplnej bizár. Na celým tom nejsou nejhorší mý tři promarněný hodiny. Ale stovky hodin od každého ze stovek jmen v titulkách. 50%

Top Gun: Maverick (2022)

Vyčerpaný stařeček Cruise si řeší své mladistvé přešlapy, a občas to teda prostřihnou i na nějaký záběr z kokpitu. A i když ty letecké scény jako takové jsou fakt parádní, nejsou schopné nabídnout nic víc než Lucas v Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977),... celou dobu se mi vybavoval dialog Luka s nějakým jiným pilotem o tom jak na Tatooine trefoval 2m Wompy. Celkově dost zklámání. 40%

Všechno, všude, najednou (2022)

Naprosto průměrné, unavené a mírně povrchní, velmi efektní vizuál slouží jen k zakrytí extrémně jednoduché nosné myšlenky, vykradené z Rychle a zběsile 8 (2017) . Bohužel na odpočinkovou blbost je to strašně dlouhé. 50%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Co se týče technické filmařiny, tak je to jasný krok vpřed oproti seriálu. I ten humor byl trochu lepší. Pravda fotbal není to moje, tak mi toho třeba hodně uteklo. Jinak vlastně tvůrci jenom nalili trochu více ze stejného soudku. 60%

Belle (2021)

Neladí to dohromady. Samostatně by se jednotlivé části daly hodnotit lépe, ale je to prostě takové příliš slátené a málo domyšlené. Uměl bych si asi představit pokračování v kterém by se dali všechny ty nitky uspořádat a řádně zakončit, třeba někdy příště. 60%

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Pokud budu hodnotit v kontextu celého univerza, Boba Fett prostě nefunguje jako vyměklý dobrák. Ale budiž, řekněme že nechám minulost umřít a zabiju originálního Boba Feta. Co nabízí ten nový? Hmm, vlastně nic moc. Takovej milej dědula co se stará o mravy místní mládeže a nakonec se chvilku projede na Rancorovy. Vložení postavy Mandaloriana do děje, také vzásadě nic nepřineslo, kromě rozvrácení a zničení všeho co minulé dvě řady budovaly. Cítil jsem tu potenciál na pořádného antihrdinu, temný konflkt, a složité morální dilemata. Škoda, takhle je to na 35%.