Druhá šance (2012)

Jsem si jistá, že toto téma je do budoucna pro každého velmi užitečné. Ovšem nebejt opět skvělé Meryl Streep a stejně skvělého Tommy Lee Jonese asi by mě ten film moc nezaujal. Oni dělají ten film filmem...dobrým a vtipným filmem.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Čím dál tím víc jsem uchvácená talentem a umem Ryana Goslinga. On rozhodně nemusí být ve filmu za hezounka, aby mu divák (konkrétně já) ležel u nohou, hltal každé jeho slovo, pozoroval každou jeho grimasu a byl naprosto uchvácen jeho výkonem. Craig Gillespie zobrazil nereálné tak reálně, že si člověk nakonec naprosto zamiluje Larsovu vážnou známost :) Tenhle film je prostě geniální...originální, citlivý, dojemný, humorný, dechberoucí...a mohla bych použít ještě spoustu dalších přívlastků, ale nějak mi po tomhle filmovém zážitku došla slova! :) Dlouho mě nic tak nepřekvapilo a nezaujalo! Dávám 100% a i to si myslim, že je málo :)

Neklid (2011)

Nejpodivnější film, jaký jsem za poslední dobu viděla! Nemůžu si pomoct, ale i přesto, že hlavním tématem je zde smrt, na mě film působil celkem optimisticky! Originální, pěkné, příjemné a citlivé....75%

Warrior (2011)

Čekala jsem klasický film o sportu, čekala jsem drsné chlapy, čekala jsem bitky, čekala jsem usmíření. Rozhodně jsem nečekala, že ve mně tenhle film o tak primitivním sportu vyvolá tolik emocí a že budu brečet víc než, když jsem poprvý viděla Titanic! Opravdu úžasný a emotivní zážitek!!!

Nouzový východ (2008)

Ohledně tohohle filmu jsem hodně na rozpacích. Docela dost dlouho mi film přišel nezáživný, plný dlouhých a občas zbytečných dialogů. Zkrátka, nebejt skvělého hereckého výkonu Kate Winslet a ještě lepšího výkonu Leonarda DiCapria, asi bych to vypla. Jen díky těm dvěma jsem to dokoukala a jsem ráda. Protože zhruba od půlky film nabral trochu grády a já byla naprosto vtáhnutá do tý všudypřítomný beznaděje a deprese. A ten konec? Americky dramatický, ale běhal mi mráz po zádech. Já prostě nesnášim scény, kde si žena sama vyvolá potrat!

Kamufláž (2001) odpad!

Hrozný, nechutný, trapný a zbytečný! O dabingu nemluvě! Tohle nebyl ten Leslie Nielson, jak ho znám!

Americký gangster (2007)

Naprosto skvělej Denzel Washington, kterej mi byl až natolik sympatickej, že jsem mu v první polovině filmu fandila víc než dobráku Russellu Croweovi. A bavilo mě to o to víc, že jsem věděla, že to je natočený podle skutečné události, i když je mi jasný,že některý pasáže byly pro film asi trochu zdramatizovaný, ale bez toho by to asi nebyl tak dobrej film. Paráda!

Korespondence V+W (2012) (divadelní záznam)

Bohužel jsem neviděla celé vystoupení, ale to, co jsem viděla, mě velmi zaujalo! Tak osobité, originální a tragikomické zpracování korespondence dvou velikánů české komiky a velkých kamarádů mě naprosto nadchlo a asi si to budu muset ještě někdy pustit celé. Skvělá podívaná a ta krásná "werichovská" čeština si rozhodně zaslouží čtyři hvězdy.

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Nedávno jsem se bavila s někým o tom, že Natalie Portman snad nikdy nehrála v žádném špatném filmu a tento film to jenom potvrzuje!!! Neskutečná podívaná a velmi silný příběh. Nevím, jestli to je jenom můj pocit, nebo to tak cítil i někdo jiný, ale já v tomhle filmu nenašla jedinou zápornou postavu. Ano, možná Carolyn, ale v podání Lisy Kudrow jí i přesto všechno člověk chápe a má ji rád.

Neviditelný symbol (2010)

Celý film jsem čekala až Jessica Alba konečně změní mimiku a přestane bejt jen vyvalená a konečně políbí toho vousatýho fešáka. Trvalo to 85 minut a musela se jí zabodnout sekyra do nohy ve třídě malejch třeťáčků, aby se konečně usmála a toho fešáka políbila. A pak byl konec! Velká ztráta času!