Marie Stuartovna (2011) (divadelní záznam)

No to byla ptákovina ...

Polski film (2012)

Brnoooooo jedna ku jedný!

Vylomeniny (2013) (pořad)

Český remake podobných "vylomenin" talkshow Ellen DeGeneres. A já se neskutečně bavil.

Pí a jeho život (2012)

Úžasné, dech beroucí dobrodružství a lá Noemova archa upgrade 2013 se čtyřmi Oscary na palubě! Z počátku se samotný příběh tak trochu hledá, z malého a velmi mazaného, chce se mi říci Forresta Gumpa, se stává neohrabaně romantický Milionář z chatrče. Celé se to však zlomí osudnou plavbou a rázem máme nastolen úplně nový žánr a to Trosečníka. Dokonalá kamera a ještě lepší vizuální efekty jsou ve full HD slastí pro oko a záběr skákající Velryby či medúzami rozzářeného oceánu je tak působivý. Chemie mezi Richardem Parkerem a Pí je i přes to, že je celá dělaná technologií, úžasná. Dlouho jsem neměl tak dobrý pocit z nějaké filmu... [SPOILER] "You know, my father was right. Richard Parker never saw me as his friend. After all we had been through, he didn't even look back. But I have to believe there was more in his eyes than my own reflection staring back at me. I know it. I felt it. Even if I can't prove it." U téhle věty jsem měl opravdu na krajíčku... 85% 5*

Zpátky do školy (2009) (seriál)

První řada a člověk se rozkoukává, tak jako u každého seriálu. Objevuje postavy, objevuje jejich charakter a škatulkuje. Kdo projde tímto procesem od pilota zhruba do poloviny první série, má vyhráno... tedy alespoň částečně. S druhou sérií přichází něco, co tento seriál vyzdvihuje nad ostatními. Je zde výborná myšlenka, speciální epizody a divák je natěšen, co na něj vybafne s dalším dílem. Téměř v každém díle zažijete výbuch smíchu. Bohužel musím konstatovat, že veškerý potenciál byl s příchodem třetí série zahozen. Jednotlivé epizody jsou hnány až do extrému, ze standartních postav se stávají šílenci (Seňor Chang, no sakra řeknite mi, kdy jste ho měli raději. Jako ukřivděného arogantního učitele španělštiny nebo blázna bydlícího ve ventilaci?). Celý konec série se táhne v duchu únosu děkana atp. až je škoda mluvit. Ano epizody jsou parodiemi, alternativy jiných filmů... ale není to už trochu moc? Co přijde s 4. sérií? Přestěhuje se škola na Mars a Pierce bude pasák mimozemšťanek?

Argo (2012)

If i’m gonna make a fake movie, it’s gonna be a fake HIT. Íránská revoluce, 6 američanů v ohrožení života a chlupatý Ben Affleck, který si to střihl hned dvakrát a to před kamerou i za kamerou. Přiznám se, neviděl jsem předchozí snímky tohoto čtyřicetiletého rodáka z Kalifornie. A tak tedy jako "Benovský panic" považuji Argo za velmi vlastenecký snímek, který čerpá jak jinak než ze skutečného příběhu v centru Teheránu. Opět máme na stole problém USA a stát na blízkém východě. Celý film má velmi strhující tempo a odběhnutí 5 minut od obrazovky Vás sice nestojí hlavní zápletku příběhu, ale ztrácíte cenné detaily na pozadí. Tak či onak film graduje s posledními minuty a vy si ústřední šestici + chlupatého Bena, i přes značné antypatie z úvodu filmu, oblíbíte a úplný závěr Arga se dá srovnávat s návratem slavného Apolla 13 s Hanksem uvnitř. 70% 4* + Velké pozitivum jsou závěrečné titulky doprovázeny originálními fotografiemi ++ S hrůzou zjištuji, že Ben Affleck má na všech záběrech z filmu stejný výraz, no všimněte si toho!

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Komedie, no zřejmě ano. Přehrávání scének z pětadvacet let starého prvního dílu, bylo trošičku nucené, ale vůbec mi nevadilo. Celý film byl krásnou nostalgickou procházkou a částečně smutným dramatem po česku. Výborná ukázka toho, jak se člověk zpětně ohlíží na svůj prožitý život a ve většině případů pouze a jen lituje. Nevím proč je to zde, tak podhodnocené. :) http://www.youtube.com/watch?v=LknQftZ2otg

Bídníci (2012)

Gladiátor (R. Crowe) zpívá, van Helsing (H. Jackman) zpívá, Borat (S. Cohen) zpívá ... všichni pějí, pějí 157 minut v kuse, až to nezaujatého diváka vážně nudí. Ale proč jednou za čas neudělat výjimku a kulturně se vzdělat. Les Misérables nás zavede do období, kdy se schyluje k revoluci. Mladí lidé shromažďující se v úzké uličce za barikádou posetou francouzskou trikolórou. - Ostatně Bídnici mohli trhnout rekord v počtu francouzských vlajek... možná, že i v počtu vyhozeného nábytku z oken. Co říci k obsazení? Odvedený standart v podání Javerta a Valjeana, překvapivý nadstandart Hathaway, která mě naopak zklamala svojí rolí Catwoman v Temném Rytíři. Příjemným faktorem celého muzikálu byl korektně nekorektní Cohen, který pravidelně okořenil někdy-často až zdlouhavý děj. Co říci k hudbě? Já, oddaný fanoušek staré rockové škole hudebního průmyslu, nedocením hudební tvorbu, tak jak by zřejmě doceněna být měla. Musím konstatovat, že některé písně byly chytlavé... dvě možná tři. Zbytek pro mě byl všechen stejný. Nejsem fanda muzikálů a asi jím nikdy nebudu, proto 65% 4* "Who is there?" "French revolution!" "Fire!!!"