Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Podle mě v každém díle, alespoň jeden herecký výkon hoden Oscara!

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

V sestavě Hraběta, Svěrák, Weigel, Čepelka, Brukner nejlepší seminář ze všech Cimrmanů.

Odpojit (2012)

Sranda je, když si uvědomíte, že před takovými 15 lety, by tento film ani vzniknout nemohl.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Hm první série byla sledovatelná. Momentálně se to proměnilo v neuvěřitelnou srajdu. Od ducha Komenskýho po tancující Vondráčkovou!

Světová válka Z (2013)

Jak stokrát ohraný žánr, kterým Zombie akce bezesporu jsou, dokáže upoutat. Hned z úvodu World war Z vypálí úvodní titulky, které jsou nejen velice originální, ale zároveň stručným prologem celého filmu. Samozřejmě setkáváme se s hromadou klišé. Střílejte zombíky do hlavy nebo je raději rovnou palte, bacha "spoiler" - zombíci jdou za zvukem! -. Taktéž Vás hned v úvodu bije do očí nelogičnost některých scén, jinými slovy Pitt přežije všechno, Pitt vždy sežene auto, Pitt s protrženým žaludkem projde půlku Skotska. I přes všechna negativa je pro mě World war Z v čele s jedinečným Bradem parádní podívanou a uzavřel bych tím Zombie žánr, jako celek. 5* 85%

Velký Gatsby (2013)

Barevná exploze na pozadí 20. let New Yorku. Stylizace tohoto filmu je snad nejlepší, jakou jsem viděl za posledních x let. Od nádherných obleků až po úžasná dobová auta. DiCaprio v roli velkého Gatsbyho je ehm... no vlastně jako vždycky, bezchybný. Ostatní se s ním už jen vezou, ovšem ve vysokém standartu. Great Gatsby má také perfektní soundtrack, který ve filmu není zas tak zužitkován, škoda. V tomto ohledu trailer tak trochu překonal celý film. "You always look so cool... the man in the cool beautiful suits." 4* 77%

Šmejdi (2013)

No jo ... jsou to šmejdi. Nevěděl jsem však, jak moc můžou být lidé naivní, až hloupí...