JFK: Poslední hodiny (2013) (TV film)

Musím říct, že je to velice povedený dokument o osobě JFK, je to ale spíše obsahové shrnutí, myslím tím kraťoučký průlet jeho pestrým životem - do dvou hodin, ale i tak, zachovává důležité informace pro diváka, aby si vytvořil obrázek o jedné z nejdůležitějších postav amerických dějin. Jsem velice rád že autor snímku se nesnažil vejít na tenký led a popisovat okolnosti jeho vraždy, už jen z důvodu, že případ není do dnes vyřešen a také by jeho nepravé či manipulativní názory byť nechtěné či cílené z velké části uškodila celému dokumentu. Co bych vytkl jako malou chybičku, by bylo asi jen to, že v dokumentu je zmínka o neúspěšné misi tzv. Zátoce sviní za kterou údajně mohl JFK, a byla mu připisována v dokumentu jako tvůrčí, kdežto pravda je, že se celá operace děla za jeho zády tedy tajně, a po neúspěchu a obrovském fiasku nesla chybu zpravodajská služba CIA v čele s ředitelem Allenem Dullesem, který byl za tuto akci bez souhlasu prezidenta právě tou onou tvůrčí postavou. Za krátký byl přijat na kobereček v bílém domě, poté byl sám za své chyby a operace za zády propuštěn samotným J.F. Kennedym. Malou zajímavost nakonec, tento Allen Dulles, který už jen z principu dění v počátků 60 let. cítil obrovský odpor a nenávist vůči Kennedymu, byl pozván 29. listopadu 1963 do Warrnenovi komise, která měla za úkol vyšetřovat "Atentát na Kennedyho", už jen to je velice zajímavé, že se nikdo sám sebe neptal jestli, právě lidé jako Dulles, by náhodou neposuzovali zaujatě a neobjektivně k vraždě JFK, později se ukázalo, že tak v mnoha případech činili .. Už se těším na další várku dokumentů o JFK.. od 21.11 do 03.12- 2013 jich bude dost nově zveřejněných :)

Machete zabíjí (2013)

Jako první díl byl skvělý oddychový akční béčáček, s velmi vydařeným scénářem, kdežto druhý díl, už je moc i na mě.. tohle nemohl snad nikdo ani myslet vážně, absolutní debilita, špatný efekty záběry, dialogy nudný příběh, více přehnanosti a trapnosti .. takový SPY KIDS pro choré jedince .. velké zklamání ani nemám chuť vidět in SPACE.. hvězdička smilování je darovaná, americkému prezidentovi USA.. Charlie Sheenovi .. 20%

Insomnie (2002)

Výborná atmosféra, skvělý herci a brilantní příběh o vraždě mladé dívky. Originál jsem ještě neviděl ale možná si na něj udělám někdy čas. Al Pacino a jeho charisma, plus skvělá režie v podání Nolana, dodala filmu naprosto mysteriozní nádech 84% . ..

V zajetí démonů (2013)

nafouklá bezduchá slátanina .. opakující se žánr, bez momentu překvapení .. horrorům už zřejmě odzvonilo ,,

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nejnapínavější seriál co jsem viděl, jsem u sedmého dílu a jsem nadšen zpracováním tak skvělého scénáře a režie a výběru herců ani nemluvně Claire Danes naprostá hvězda !!

Chalupáři (1975) (seriál)

Nejlepší český seriál .. :)

Velký Gatsby (2013)

Leonardo DiCaprio nám furt graduje od Titanicu hraje jen, skvělé role se super scénářem. Great Gatsby je opravdu veledílo natočeno moderní technikou a co oceňuji především je soundtrack od Jay-Z .. Film má zápletku, spád a dramatický konec není co vytknout, věrohodně trumfuje předchozí filmy o Gatsbym. A abych nezapomněl Carey Mulligan je opravdu k nakousnutí, i kdyby hrála sebe více zle její krása by to napravila v očích diváka .. 82%

Podfukáři (2013)

Kdo chce příliš nemá nic, asi tohle by platilo na tým scénáristů, co se snažili udělat obří mega film s nejvíce zvraty a zápletky, až na konec z toho vzniklo cosi, nesrozumitelného. Kdyby se pánové snažili udělat lehčí drama bez nápadů udělat "epičnost všech epičností" možná bych jim to i uvěřil, ale takhle to bylo dost sirové. Film na, který se dá kouknout jen jednou.. a nic nezanechá

Jerusalema (2008)

Kvalitní černošský film. O mafii drogách a lichvářství.

Truchlivé dědictví (2004)

Hodně gay film .... Měl jsem si nejdříve předčíst obsah, než jsem si pustil tohle prznění mládenců starými dědky .. to co musel podstoupit Joseph Gordon-Levitt, opravdu kloubouček .. buď je Bi, gay a nebo perfektní herec