Já, Simon (2018)

S filmem je to jak na tom kolotoči... jednou nahoře, podruhé dole. Začátek paráda a potom bum - zápletka s vydíráním a manipulací přátel naprostý nesmysl. Pak se to zas zlepší, když se Simon začne smiřovat s nečekaným coming outem. Vypadá to všechno slibně a najednou prásk ho, hloupá scéna s kolotočem, kdy bych se vlastně ani nedivil, kdyby na něm zůstal Simon sedět sám, protože by se někdo přece nechtěl "vyoutovat" před hromadou puberťáků, kteří stojí pod kolotočem a výskají jako idioti. Casting neurazí, mladí jsou fajn, ale rodiče s učiteli nezůstávají pozadu. Soundtrack skvělý, ale to bývá u podobných teen lapálií už pomalu pravidlem. Objektivně asi na tři, ale čtvrtou tomu dávám navíc za.. nevím, třeba za tu hudbu.

Tomb Raider (2018)

Druhá půlka celkem slabší, trpí to hlavně na dialogy, ale i přes to jsem se skvěle bavil. Alicia do role zranitelné Lary sedla a neměl jsem problém jí věřit každý bolestivý výkřik. Otázka je, jestli ji budu věřit i drsnou Laru s pistolemi. No uvidíme... teda snad.

The Defenders (2017) (seriál)

Menší počet dílů seriálu určitě prospěl, 13 dílů by to neutáhlo. Příběh se místama táhl jak smrad a fakt jsem se nudil. První díl byl tragický i když chápu, že muselo dojít k nějakému představení všech postav. Choreografie soubojů byla špatná, až moc často jsem odhalil, že to je nahrané a nevěřil jsem jim to. Poslední souboj byl až moc velké klišé, ale jsem rád za úplný konec k seriálu, který odhalil znalcům komiksu pravděpodobný příběh 3. řady Daredevila.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Nejslabší Harry Potter. Důležitá smrt nemá šanci vyvolat jakýkoliv pocit, protože se s postavou jednoduše nemáte kdy ztotožnit. Opravdu, ale opravdu nevýrazná hudba. Osekaný příběh (absenci MS Famfrpálu režisérovi nikdy neodpustím) a nevýrazné herecké výkony. Naprosto nevyužitý potenciál předlohy (3. úkol mohl být epický, fantastický... ale byl nudný). Meh. Navíc si nemyslím, že se tu podařilo zachytit Cedrica takového, jaký byl a vlastně ani takového, jak ho Brumbál na konci popisuje. Prostě průser.

Liga spravedlnosti (2017)

Ztráta času. Hvězda za pár vtipných scén, sexy Gal Gadot a hustého Aquamana. Psát cokoliv dalšího by bylo plýtvání času (jako by těch 120 minut nestačilo).

Sebevražedný oddíl (2016)

Vypravěčský průser. Film nenabídl nic nového a i to co nasliboval spíše nesplnil. Nedošlo k žádnému zvratu. Hypovaný Joker tam klidně vůbec být nemusel, nebo mohl být film jen o zápletce s ním a Harley. Co s tím, když je skvěle zahraný, ale budí dojem, že si ve filmu místo pro něj vydupali producenti. Obsazení skvělé, hlavně Harley a el Diablo. Konec byl příšerný. Pokud někdy budete hledat ve slovníku heslo klišé, určitě by u něj měl být konec tohoto filmu. Nicméně film, až na finále, nenudil. Škoda vystříhaných částí (doufám v directors cut) a chtělo by to na scéně víc Harley (a nemluvím o screen timu). Slušel by tomu Rkový rating, trošku drsnější mluvy, víc krve než slizu a zápletku s menším záporákem, podobných věcí jsem přejezen od Marvelu. Rozhoduju se mezi 3* a 4*, kde se mé hodnocení ustálí ukáže až čas. Ale pořád je to lepší než BvS.

Kluk ve světě příšer (2015)

Lepší než většina západní tvorby. Je to sice delší, ale kvalitě filmu to nikterak neubírá.

Deadpool (2016)

Jestli je Deadpool nástupce Wolverina tak o budoucnost X-Menů nemám strach. Colossus taky dobrý. Ta fuchtle se složitým jménem je krajně nesympatická, ale má zajímavou schopnost. Tolik k budoucnosti, k filmu. Film nabídl co sliboval. Sexistické vtipy, morbidní vtipy, nechutné vtipy, všechny druhý vtipů, násilí, řezání končetin, střílení, krev, krev a krev, hromadu mrtvých těl, sex a 108 minut zábavy pro dospělé, kteří na sebe večer stále sahají. Navíc spoustu popkulturních narážek a humoru, kdy si dělají srandu sami ze sebe. Když to sečtu tak jsem se v kině neskutečně bavil a nutno říct, že takhle jsem se nenasmál ani u Guardians of Galaxy. Mělo to sice slabší příběh, ale tenhle film nikdy o příběhu být neměl. Za mě plná nálož.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Už jsem to viděl za poslední měsíc asi třikrát a furt To tam je. Taky jsem přečetl po Vánocích předlohu. Nedokážu se rozhodnout, kterému médiu se podařilo zachytit lépe Charlieho příběh. V knize je Charlie až moc dětinský a já v takovou dětinskost u puberťáků nevěřím. Na druhou stranu je tam lépe vysvětlen jeho ,,problém". Jak kniha, tak i film, jsou skvělé. Filmu připisuju obrovské plus v podobě castingu - dali dohromady uvěřitelnou partu lidí. Emma Watson je úžasná, Ezra Miller se do role gaye narodil a Logan Lerman je skvělý pozorovatel, který stojí v koutě. V Charlieho životě má obrovský prostor hudba a i ve filmu se jí dostává lvího podílu. A je volená fantasticky. Scéna v tunelu úžasná, husinu mám i po tom třetím zhlédnutí. Rada pana Andersona mě taky nutí pořád přemýšlet. Nikdy bych nevěřil, že se mi takový film bude líbit. Každý se někdy pleteme. Plná palba tomu právem náleží.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Kozy, skauti, krev a zombie apokalypsa. Největší blbost od Movie 43? Dost možná. Ale sakra, takové filmy jsou třeba. Jo, je to nesmyslná blbost, ale kdo by od toho čekal něco smysluplného? Na neděli večer, když chcete vypnout a jen se bavit, je to paráda. Jako skaut se ale cítím oprávněn vyvrátit jeden mýtus, který může film v lidech vyvolat a to sice ten, že doopravdy nechodíme všude v kroji ;-). Scouts 4ever!