Rannveig

EirikThorfinn Novotný

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 8.6.2018  11:16

Vynikající práce na poli Star Wars amatérských fan filmů - možná jedna z nejlepších. Když pominete absenci klasických "povinných" kostýmů rytířů Jedi (což naopak dodává snímku nadhled a recesi), je tu všechno v nejvyšší kvalitě. Nápad, práce kamery, efekty na svou dobu v rámci amatérské práce špičkové a především brilantní svižná a nápaditá choreografie. Pro mě rozhodně srdcová záležitost fanouška Star Wars.

• 29.5.2018  22:28

Smutné když nové Disney Star Wars musí sahat k vykrádání vlastních, čerstvých Star Wars filmů ("Rougue.... Rogue One" - "Han... Han Solo") Pokud někdo očekával že se budeme zabývat něčím jiným než kterak Han k Falconu přišel, nebo jak to vlastně bylo s Kessel run... tak... kromě toho že to všechno už fanoušci dávno věděli, tak se šeredně pletl (ale opravdu nevím kdo mohl pochybovat o obsahu filmu z názvem SOLO) Je navíc smutné uvědomění si, že v nadcházejících letech nás čeká nevyhnutelný nával bahna jednotlivých "SOLO" filmů, které nikoho nikam neposunou, jen vydělají prachy studiu. Upřímně, jakékoli akční scény ve filmu SOLO zanechají v klidu každého, kdo ví, že 90% hlavních postav logicky musí přežít. To samé bude platit pro Kenobi SOLO film, Yoda SOLO film, Boba Fett SOLO film, Wicket W Warrick, Bib Fortuna, krejčí co obléka císaře...

• 27.7.2017  18:42
    Dunkerk (2017)

Nejdříve jsem jako mnozí považoval film za skvělý, ale nikoli 100%. Udělil jsem jen čtyři * - avšak už před kinem po shlédnutí mi bylo jasné, že na film si názor udělám až s jistým odstupem. Ten nastal a já přemýším, co přesně chybí k těm 100%? Kýčovitá americká "huráakce" s megahrdinským nakopáváním německých zadků ačkoli to se u Dunkerku opravdu nedělo? Nebo snad limonádově přeslazený románek s francouzskou zdravotní sestřičkou, jenž je napůl židovka, napůl černoška a celá modelka...? (která hrdinně vzdoruje nástrahám světa mužů v období 2 světové války) Ne - film si vzal za cíl vylíčit události v jednom z klíčových okamžiků oné války a to udělal, skvělým, atomosférickým, uvěřitelným a neumělým způsobem - 100% je tady.

• 18.7.2017  22:58
    Anakonda 4: Cesta krve (TV film) (2009)

Gimli potřeboval na složenky...

• 5.6.2017  14:56

John C. Reilly zachraňuje pitomost a obrací to na svéráznou tragikomedii.

• 16.2.2017  00:29
    Dao mu bi ji (2016)

Jsem rád, že se sračky netočí jen na západě...

• 12.8.2016  23:11

Kde je Kung-Fu Awesomness předchozích dvou filmů...? Na rozdíl od prvního dílu, který si paradoxně na nic nehraje a druhého dílu, který dokáže pobavit všechny věkové kategorie, je tento "díl" smutným zklamáním, které se snižuje na úroveň animáku pro šestileté. S trýznivou snahou za každou cenu vypadat pohodově a hustě zároveň, se zde moudrosti tak trochu rozchází z předchozím filmem a svižná nenucenost je zde také potlačena rádoby rodinnou atmosférou - velké zklamání po dvou skvělých jízdách.

• 24.3.2016  09:26
    Ave, Caesar! (2016)

Silně nevyužitý potenciál epických rozměrů - tenhle film mohl být něco parádního... kdyby do něj přisipali špětku příběhu. Opravdu škoda, výborně zahrané (obsazené), s nádhernou výpravou... ale fakt že váš upoutávky nalákají v zásadě na crazy komedii o tom jak bude několik herců společně a na vlastní pěst pátrat po uneseném kolegovi... přináší nemilé zklamání v podobě krátké návšty patálií jednoho manažera... zbytečným dějovým (zdráhám se říct) "zvratem" v podobě emigrace slavného herce, který dějem nijak nezamává.... a, a... co vlastně a? Něco tu prostě setsakramentsky chybí.

• 24.3.2016  09:16

Upřímně věřím, pokud by tento film rozdělili do dvou, zpomalili trochu (takže by se tvůrci neztráceli ve vyprávění) a hlavně se především zaměřili na postavy, dějovou linku a také uvěřitelnost záporáků a jejich motivů, pak, jedině pak, by to mohl být dorbrý film (myšleno filmy) PRO - Jeremy Irons, Třetí složka ze čtyř tajných souborů. PROTI - následuje: Asi takhle, pokud vám nezáleží na ději, návaznosti, nebo charakterech a jejich vývoji a dáváte spíše přednost masivním explozím, super destrukcím v ohňostrojích lejzrů a samozřejmě nějaké té epické anihilaci (kterou jste fakt zaručeně ještě jinde neviděli), pak si tenhle film zamilujete. Kdyby mi bylo dvanáct, asi bych to považoval za kůl film, ale... není. Rozumějte prosím, před začátkem filmu se objevil režisér a požádal nás neprozrazovat žádné detaily z jeho nového drahocenného díla. To mě mate - normálně bych samozřejmě vyhověl, ale netuším proč, když drtivou většinu detailů už znáte z mnoha předchozích starších děl, např.: The Dark Knight Returns Part II. (2013), Batman and Superman (1998) nebo (dokonce) Superman: Red Son (2009). Pokud jde o komiksy, raději ani nezmíním. Ale pozor, nemyslím tím jen nápady, myslím tím třeba i přesně zopakované hlášky!! Problém dnešních filmů je, že tvůrci netuší s jistotou, zda bude pokračování, či dostatečná pozornost - takže jednoduše, narvou tam co se do toho vejde a nejlépe vše najednou. Za mě 50-75% (25% je povinných, jakožto pro fanouška Batmana) P.S.: Hudba jednu ku jedné - Byly momenty, kdy seděla jak zadek na druhým zadku a momenty, kdy stála opravdu jen za produkt zadku, jako z nějakého béčkového akčňáku z osmdesátek - speciálně při vyvrcholení filmu.

• 7.1.2016  04:20
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Velmi zdařilý projekt oživení významné minulosti. Převážně zvukové oživění a kolorování je hned na několik hvězdiček. Kenji Kawai pak svou hudbou korunuje celé dílo. Leč pět hvězdiček udělit nelze ani za něj. Důvody jsou dva, 1) Je velmi ptrné kdo je autorem dokumentu. Francouzi nedokázali odolat subjektivitě a prostor který dostali značně převládá, vezmeme-li v úvahu, kolik veledůležitých okamžiků celého válečného konfliktu, se zde muselo odbýt jen ve dvou-třech větách. Např. narukování Fr. osobností jako Fernandel je hezké, ale působí, jako by v ostatních zemích slavné osobnosti zůstaly sedět na zadku. 2) Nejen z důvodu mého vlastního původu, ale v rámci objektivity (když už se v dokumentu zmiňoval i odboj v Jugosávii) absence jakékoli významné události týkající se tehdejší ekonomické velmoci Československa je skličující. A přitom je z čeho vybírat - Atentát na Heydricha, Předání nejmodernější obranné sítě bunkrů nepříteli. Lidice! Když už i v Americe se po naší zlikvidované obci začali pojmenovávat děti. Atd, atd.

• 17.12.2015  05:20

Revidovaný komentář: Kdyby to byl jakýkoli jiný film, a Star Wars epizody I až VI neexistovaly, dám pět hvězdiček za úžasný film plný nápadů a všeho co si jen milovník Sci-Fi může přát... ale ony to naneštěstí Star Wars jsou a epizody I až VI existují a brečí jak mizerně je vykradli. Za zprznění a špatně pojatou předělávku Epizody IV, dávám jen jednu, a to za audiovizuální stránku celého fiaska. Původní komentář: Jak vyjádřit pocity skalního fanouška Star Wars, kterému ukradli Vánoce? Audiovizuální stránka sice na lepší úrovni, oukej, to berem. Ale teď příběh... Za pomocí uměle našroubovaných problému na pahýl několika dekád, kdy jsme naše hrdiny nemohli sledovat, se dostáváme do nemastného guláše z včerejších zbytků. Ingredience? - Tajnou zprávu schováme v droidovi (E IV) - Vyděděnce z pouštní planety necháme objevovat Sílu (E IV) - Falcona necháme pronásledovat v průletu kaňonem TIE stíhačkami (E V) - Vyrobíme Hvezdu Smrti, která je ještě mnohem větší než původní Hvězda Smrti (E VI) - Han Solo pro jistotu zase podělá nějakou to dodávku, takže po něm půjdou gangsteři (E VI) - Záporákovi dáme "cool" děsivou masku a černý plášť (E IV) - Necháme záporáka mluvit s nadřízeným skrz hologram, abychom poznali ještě většího záporáka (E V) - Záporák je vlastně rozpolcený antihrdina (E VI) - Super Hvězda Smrti umí rozmetat celé planety (E IV) - Zjistíme, že původ záporáka si bere za vinu jeho původní učitel (E III) - A onen žák zničil vše co do té doby z Jediů zbývalo (EIII) - Neznámý skřítkoid začne rozdávat bodré rady ohledně Síly (E V) - Při útoku na Super Hvězdu Smrti se proletíme úzkým koridorem naplněným laserovými kanony (E IV) - a C3PO je jako vždy, absolutně k ničemu (E I - VI) Nemám nic proti dobře vsazeným odkazům... ale recyklace? Ne, děkuji.

• 17.7.2015  01:36
    Mimoni (2015)

Velmi dobře rozjetý sled honiček, průšvihů a vtipů se náhle zaseká na zcela bezmyšlenkovitém nápadu s Excaliburem a korunovací. Od té chvíle se dospělý divák musí zákonitě nudit. Navíc absence nějakého cíle či motivace ať už hlavních hrdinů nebo záporáků od té chvíle také upadá na mělčinu. Plus když už se celou dobu jedna určitá postava neobjevila, měli si ji autoři ponechat až na příští film. Takto byl její nástup značně křečovitě našroubovaný.

• 26.4.2015  02:06
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Pro i proti. Například historická věrohodnost chování některých postav, ztvárnění některých situací a dokonce třeba i jen vyjadřování postav, je zoufale chabá a takřka nulová. Ale to je vše zřejmě obětováno na oltář líbivosti západnímu publiku bez špetky inteligence. Naproti tomu filmařská práce jako střih a kamera jsou docela povedené a samotná snaha udržet diváka lapeného v touze "vědět jak to bylo dál" je pozoruhodná. Ač se mi mnohé na seriálu příčí, musím mu nechat že mě přiměl dodívat se.

• 26.4.2015  01:57
    The 100 (TV seriál) (2014)

Až na pár prvních dílů, kde bych autorům scénáře nakopal za svazování postav do stavu neschopnosti logického uvažování a argumentace, je to svěží dílko. Občas na mě zavanula očividná inspirace například herní sérií Fallout, ale to ničemu neškodí, naopak dodává to pocit větší pravděpodobnosti autory danné skutečnosti. Celkově krásná kombinace Sci-fi a Post-Apo, nápadité rozvinutí více dějových linek a také jednotlivých, velmi odlišných prostředí. Plus opravdu málokdy viděný proměnlivý rozvoj jednotlivých postav, od dobrých k špatným a naopak.

• 26.4.2015  01:51
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

Strašlivý pocit uvědomění si, že Star Wars: Clone Wars nebyl nejhorší Star Wars počin všeh dob. Jako správný šťoural, neodpustím si - jedna za všechny: k útěku v poslední epizodě první série - TIE stíhačky nemají podporu života, takže...... konec utíkání a game over. No, když něco dělám (sakra hlavně když už můžu mít tu čest dělat na Star Wars) tak to dělám pořádně, ne? Tvůrci seriálu patrně ten pocit nemají.

• 16.4.2014  13:44

Nikde v celém vesmíru asi nenajdete tolik smějících se Vulkánců pohromadě! (to těm komparzistům nikdo neřekl že Vulkánci potlačují emoce?) A Poprvé od pilotního filmu Star Trek Klec, můžeme opět vidět pana Spocka se širokým úsměvem, kterak sdílí radost a nadšení svých lidských přátel... ale tak pane režisére ;-)

• 19.3.2014  10:28

Trochu slabší než první část (ano, jsem ta vyjímka opačného názoru na srovnávání obou dílů) ale ke konci se to podařilo zachránit. Kromě trochu až (ano, opět vyjímka) přeplněného akčího začátku a nekonečných bitek s policajty, kdy mi jednička právě svou strřídmostí přišla zajímavější, se dostáváme k vytouženému bodu zlomu ve vztahu Batman/Joker a hlavně pak k vykreslení charakterů Batmana a Supermana - toho za čím stojí. Gordon asi nejvydařenější a velké plus za umocnění pocitu jak nostalgie, tak naděje do budoucna! A samozřejmě Christopher Drake opět čaruje!

• 19.3.2014  10:23

Asi se neřadím mezi fňukálky, co od animovaného Batmana čekají především nekonečné akrobacie a honění dvou až tří chlápků, co s bejzbolkou okradli paní s nákupem. Naopak tento Batmanův animák považuji za dosud nejzdařilejší práci. Kromě nápadité předlohy o pohledu (o kterém jsem přemýšlel už od děcka) na stárnoucí svět našich oblíbených hrdinů, se tu ač v animované podobě dostáváme velice blízko kvalitě hraných filmů (ne, nemyslím Schumacherova Blablahmana) ale v záadě něco né příliš vzdáleného Noirovým art filmům. Nostalgie z některých setkání přímo teče a Arkham naplněný žbleptajcími Jokery a Denty je perfektní známkou Batmanových dávných časů slávy i odporu. Po shlédnutí animáků jako Záhada Batwoman a Mr. Freeze mám pocit že tohle je skutečně Batman. A dávám velké plus za absenci otravného Robina frajírka, nahrazeného něčím opravdu novým. Jinak Christopher Drake opravdu čaruje!

• 6.1.2014  11:44
    Muž z oceli (2013)

Není divu že šel Krypton do kytek, když v té společnosti raději vypustí do vesmíru velezrádce místo přeživších a sami se nechají odbouchnout a ve vězeňském systému budují cely s přístupovým panelem do celé sítě... ale no tak... Mimochodem, to byl tak velký problém terraformovat si jakoukoli jinou planetu? Naše pohostinná soustava jich nabízí hned dalších osm! (sedm podle nového počítání) Aneb Harry Potter, chlapec který přežil, Supermanem.

• 27.12.2013  18:40
    Ulice (TV seriál) (2005)

Pomalu ale jistě českého konzumenta amerických sraček začneme degenerovat i za použití tuzemských odpadků... nebo výpotků, nebo co že to po sobě tvůrci nechali na veřejných záchodech pražského hlavního nádraží. Jede to na všech televizích ve všech pokojích na odd. kde pracuju. Bolí mě z toho u srdce, neboť vědomí že i Esmeraldu bych spíš vydržel, neboť jde prakticky samo o sobě o parodii, než uvěřit jak se na tom kurví jakž takž obstojní čeští herci a herečky - nulová nápaditost, nulová uvěřitelnost zápletek a nechutně z prstu od posledního bezdomovce vycucané problémy "charakterů" seriálu. Hubači, Dietle, vévodové českých seriálů, proste za nás deus ex machina...

• 27.12.2013  17:30
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Sorry, ale křečovité a za každou cenu uměle vykřesané vyhrocené situace... první sanitka to nepotřebovala, klidně tam mohlo být půl hodiny bez dialogu a člověk se málem pokálel, tady je to opačně... hlavně žádný dialog, nebo se zase pokálím. A sorry po druhé, ale dispečink záchranky narvanej pětadvacítkama... jasně... víc realistické už to mít nechceme.

• 27.12.2013  16:58

To už dneska překládá jenom vrátnej nebo co? "Poušť", "eflice" - konce to nebere - fuj!!!

• 10.11.2013  11:11
    Iron Man 3 (2013)

V zásadě neakční scény udělaly tento film příjemně koukatelným.

• 10.11.2013  10:30

Bez toho přebytečného "porna" by to byl skvělý detektivní příběh, škoda.

• 10.11.2013  08:51
    Filosofija noža (2008)

Tak je dokument a dokument.... kdyby to bylo jen povídání a archivní materiály, řeknu o.k., ale tady si evidentně někdo ("pan" tvůrce) strašně potřeboval plnit fantasie svých neuvěřitelně odporných choutek. A ne, neuniko mi že má jít o "ilustrační" záběry, ale doprdele, to se dá udělat i amatérsky desetkrát vhodněji - stačí se podívat na zbytek tvorby "pana" umělce a je jasno - a mimochodem, myslím si že sám autor ví o bolesti a utrpení celkem kulový, a v životě se snad ani nepíchl o špendlík - spíš je to "co by si tak sám přál dělat ostatním", je to zřejmé z určitých momentů, kdy evidentně tvůrce nemá ani ponětí o skutečné (fyziologické) reakci na bolestivé podněty atd. Jako zdravotník autora lituji, ale zase si myslím že papírny v jeho kraji zaznamenají zvýšenou poptávku kapesníčků, jakmile si to režisér sám sobě bude doma po večerech opakovaně pouštět. Upřímně lituji, že tenhle výblitek špiní filmovou formu umění a mrzí že i amatérské porno má kvalitnější zpracování.

• 10.11.2013  07:49
    Chelsea Girls (1966)

ZKRÁCENÁ VERZE --- Převážně zfetlé pozérské smažky, natočily metry filmového materiálu se zfetlýma pozerskýma smažkama pro místama zfetlé, ale přiznejme si, převážně pozérské publikum. DELŠÍ VERZE --- Zfetlí (či vyjímečně nezfetlí, ale jinak běžně na fetu) pozerští rádoby bohémové (říká se jim oficiálně umělci jako třeba modelky, malíři či jiná netalentovaná děcka jako Andy Warhol.) Co nejsou schopni přijmout rady od zkušenějších a považují se za světáky co prokoukli vesmír, (jak se to samozřejmě jejich předchůdcům a rodičům nikdy nemohlo podařit.) A navíc opovrhující vším co neuznává jejich dokonalý pohled na svět (přičemž opovrhují většinou i sami sebou.) Jenž si do jednoho musejí i v dospělosti léčit své mindráky z dospívání, se nečekaně rozhodli, že přejdou k točení filmů. Tam jim jako "herci" samozřejmě výborně zaexcelují jejich pochlebující ovečky, které jsou ideálním objektem, stejně jako námětem, na duchaplné hloubání o čemkoli, jelikož převážně postrádají vlastního názoru na umění, jejich filmujících přátel. jelikož mezi takovými přáteli se říká jen "skvělý, výborný, ještě lepší". Dívat se na tento snímek je filmovým ekvivalentem prohlížení Warholových "obrazů" jenž oplývají tou výhodou, že zaberou podstatně méně času. Jediné co mě na všem těší, že dneska se najdou ještě mnohem všeznalejší rádoby umělecké skupinky pozérů, které tohle dílo považují za tak duchaplné a užitečné, jako cokoli, co nevymysleli oni sami. Takže jediný kdo zbývá aby tento film hltal a považoval za tří, čtyř až pětihvězdičkový, jsou jen ti průměrní, né tak úplně bohémští a umělečtí pozéři, co je můžete vzít na sebevětší sračku, říct jim že je to kultovní film a oni řeknou "skvělý, výborný, ještě lepší".

• 28.10.2013  17:16

Zklamání - po letech opěvování tohoto snímku ze všech stran jsem se k němu konečně dostal. Kromě toho že sledujeme vzestup jednoho sobeckého parchanta ve světě, o kterém se nedozvíme vůbec nic nového (gangsteři se chovají jako hovada, aby vytahali nechutné peníze z těžce pracující společnosti). Hlavní postava dokonce postrádá alespoň nějaký ten charakterový rys, se kterým by se běžný divák mohl ztotožnit, třeba čest, nějaký kodex, něco, cokoli! - Ale na své si příjdou jen obdivovatelé surového jednání, podvádění, neohleduplnosti a dost trapné ubohosti primitivů. Škoda že se tvůrci raději nedrželi původního umístění ve třicátých letech, byl by tam alespoň styl...

• 26.9.2013  11:09

Je mi líto lidí, kteří si tento film nedokáží užít přes vrstvu vypěstovanou z nánosu skutečných přívalů sraček, padajících z odpadní roury amerických velkofilmů poslední dekády, které se mohou podávat jako kvalitní náhrada za projímadlo. Vizuální stránka je krásně studentsky nízkorozpočtová, a příběh samotný... no asi jediný snímek kterému se dá říci Sci-fi noir.

• 26.9.2013  10:43

Konečně trošku originální film (k tomu americký - taková věc se nám stane maximálně jednou... třikrát za deset let) Velmi svěže udělaný snímek, který se evidentně nebere vážně a tak neřeší sci-fi pindy ohledně anatomie a toho co lze či nelze, se žánrově nedá zařadit ani omylem. Diváka naopak překvapí hned v několika oblastech - za prvé se tvůrci vyhíbají těm nejstupidnějším klišé a ty které tam přeci jen jsou... no přiznejme si, říkáme jim klišé jenom proto že jsou ve všech filmech, ale už zapomínáme že bez nich prostě zápletku nerozjedeme ;-) za druhé, opravdu překvapivě se v celém filmu odporné a nechutné scény či záběry vyskytují jen velmi zřídka kdy (bohužel také první důvod, proč tento film u dnešní přežrané mladší generace prostě nemůže uspět), za třetí, celou dobu čekáte na debilní zvrat, nepochopitelnou dějovou odchylku, nebo kdy se jedna z postav zachová tak, že to prostě rozum nepobere... a ono nic! Sakra, žádná vyložená debilita se nedostavila, jak to? Že by to byl skutečně film, natočený láskou k řemeslu a nikoli jen penězům? To bude naneštěstí asi také druhý důvod proč film neuspěje, protože ruku na srdce, jsme v poslední dekádě už dokonale filmově zdegenerovaní přívalem nejstupidnějších a nejnelogičtějších filmových "zápletek" a "dějových zvratů" ze soukolí amerických velkofilmů, které se mohou podávat jako náhrada za projímadlo.

• 6.8.2013  00:14

Sálá z toho láska a nadšení všech kteří tímto fenoménem žijí, či jím jen pro splnění snu projíždějí. Avšak po shlédnutí mne napadá, že Route 66 nepochybně opět upadne a zanikne... proč? Viděli jste v tom dokumentu někoho z místních, jehož tvář by nenesla stopy mnoha let, vrásek či vousů? Obávám se, že jsou to všechno lidé, pro které je to žití jejich mládí - převážně 50,60 a 70 léta, jako by u nás byla třeba nějaká retro ulička plná hudebních klubů a divadel... Ale jakou cenu to má pro jejich potomky? Kdo z nich bude sdílet nadšení svých rodičů a prarodičů pro staré časy? Možná z počátku pro byznys z turismu... ale ten nevydží věčně, stejně jako nadšení vousatí motorkáří co si plní své dětské sny...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8