• Pohádka

Enderova hra (2013)

Moc hezky natočený, je to kvalitní film. Výběr hlavního herce se moc povedl. Vzít kluka, kterej vypadá na osm a udělat z něj vůdce... dost odvážný, ale kupodivu to dost dobře funguje. Cosi mi tam ale chybí... nějaká pointa...

Třetí hvězda (2010)

Rozhodovala jsem se mezi 3-mi a 4-mi hvězdami. Ve filmu je pár dobrých myšlenek, trocha toho černého humoru, u kterého se člověk pousměje, a rozhodně úžasný závěr. Bohužel si ale stejně nejvíc pamatuju, jak tam pořád jen chodili, či jezdili na trojkolce.

Tři mušketýři (2011)

Jestli je to myšlené jako parodie, tak to je dost špatná parodie... A jestli je to myšlené vážně... nééé, tohle nemůže být myšleno vážně. Aneb jak promarnit hned několik světových herců.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nemůžu si pomoct, ale první díl mě přišel lepší. Tenhle díl byl příliš vyumělkovaný, největší pohroma byli elfové. Chápu, že chtěli udělat z Orlanda Blooma stejného fešáka jako v Pánovi prstenů, ale pod 10-ti vrstvami make-upu a s šílenými čočkami mu naprosto změnili rys tváří, že jsem ho ani nepoznala. Další byla Tauriel - krásná a charakterní elfka, ale já jsem pořád jen musela koukat na to, jak moc je namalovaná. Celkově pro mě tahle stránka byla velkým zklamáním. Další, co mě vadilo, že tam dali tolik přídavných scén, že si zpětně uvědomuju, že scén se samotným Bilbem bylo pomálu, což je ve filmu, který se jmenuje Hobit, poměrně špatné. Abych ale jenom nehanila - celkově to byla dobrá podívaná, hodně akčních scén, naprosto brilantní drak (rozžhavení šupin před chrlením ohně je opravdu krásný detail) a celkově děj ubíhal tak, že jsem si ani nevšimla, že je konec. Proto se u mě Hobit vyšplhal s odřenýma ušima na 4*.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Měla bych říct, že pro je to pro opravdové fandy Marvelu, ale ono to tak vlastně není. Zatím v každém díle řešili nějaký zajímavý příklad, ale i když mě osobně to baví, chápu, že pro někoho to může být nuda, protože i když popisek hlásá "akční", zas tak moc akce tam nenajdeme. Herecké výkony... no jsou poměrně špatné. Agent Coulson má neustálý mírný úsměv typu "přežil jsem vlastní smrt, tak mi polibte prdel", Ward má pořád sevřenou čelist tak, že vypadá, že zadržuje prdy, Jemma vypadá, jako by byla neustále na houbičkách, Fitz umí hrát jen naštvanýho a May má neustále tak staženou pusu, že ani když mluví, tak ji neotevře. Jediný, kdo trochu mění výraz, je Sky. Ale stejně se každý týden těším na nový díl :)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Přestože jsem knihu četla a věděla jsem, co bude předcházet, neodpustím si pár poznámek k ději. Na první pohled se příběh liší od ostatních podobného žánru tím, že opravdu nevíme, kdo přežije a kdo ne, včetně hlavních postav, a vůbec celou dobu divák tak nějak tápe. Katniss není hrdinka, jakou by divák očekával, naopak svoji úlohu naprosto odmítá a příčí se jí myšlenka, že ji lidi mají za to, čím se vůbec necítí být. Čím bych se chtěla dostat k výkonu herců. Už dříve jsem tušila, že miluju Jennifer Lawrence, ale teprv dnes jsem si na 100% jistá. Ta holka je neskutečná herečka a nebyla chvíle, kdy bych jí nevěřila, kdy by hrála málo nebo naopak přehrávala. Další, co bych chtěla vyzdvihnout, jsou kostýmy a make-up. Tohle musel být pro maskéry a kostyméry ráj a je vidět, že si dali velkou práci s tím, aby všechno bylo dokonalé.

Thor: Temný svět (2013)

Mnohem, mnohem lepší, než jednička a to hned z několika důvodů: 1. dali větší prostor vedlejším postavám, což film jen oživilo 2. scénáristi velice dobře pochopili, že diváci milujou Lokiho ve všech směrech a ne, že by byl na plátně víc, než v prvním Thorovi, ale když tam byl, tak to rozhodně stálo za to 3. valná většina příběhu se odehrává na Asgardu či jiném světě a ne jen na trapně nudné Zemi 4. Temný svět je mnohem emociálnější - aspoň pro ty, pro koho to nebyl první komiks od Marvelu, který viděl.

Nádherné bytosti (2013)

I když mám Smívání ráda, po tomhle filmu jsem pochopila, proč ho všichni tak nenávidí. První polovina byla tak zoufale nudná, že jsem nevěděla, jestli film vůbec dokoukám. No v druhé polovině se to tak rozjelo, že si to zaslouží celé dvě hvězdičky. Většinou ale divák pozoruje jen nanicovaté scény, při kterých přemýšlí, co si dá zítra k obědu, případně potlačuje dávící reflex při rádoby hlubokomyslných dialozích.

Daredevil (2003)

Nechápu, jak se Daredevil mohl vyškrábat na 53%. Snímek to je strašný ve všech ohledech. Herci hráli tak špatně, že po shlédnutí mám pocit, že i Amanda Bynes by mohla dostat oscara. Akční scény jsou důvěryhodnější i ve Shrekovi. Dialogy jsou míň pitomý i v Tak jde čas. Ani vlastně nevím, proč jsem tomu dala 2*.